تا کشور را توسعه ندهیم، اقتدار پیدا نمی‌کنیم

لاریجانی: نباید بعد از رفع مشکلات دروازه‌های کشور به‌سوی واردات باز شود

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قرار نیست کشور ما به مصرف‌کننده محصولات کشورهای دیگر تبدیل شود، گفت: بعد از رفع مشکلات نباید دروازه‌های کشور به‌سوی واردات باز شود بلکه باید از سرمایه‌ها در جهت تولید و رفع موانع تولید استفاده شود.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از تسنیم، علی لاریجانی در مراسم افتتاحیه پروژه‌های عمرانی هفته دولت در شهرک شکوهیه قم، با بیان اینکه ‌قم نیازمند ‌توسعه صنعتی است، اظهار داشت: امیدواریم این مشکلات حل شود و همت صورت گرفته از سوی مسئولان در احداث فاز دوم کارخانه شیشه ایمنی نشکن پایدار باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شرکت در این جلسه شیرین است چراکه مربوط به آبادانی و تولید در کشور است، افزود: راه رستگاری در این کارهای تولیدی است و تا کشور را توسعه ندهیم، اقتدار پیدا نمی‌کنیم.

وی با ابراز “لازم است برای توسعه صنعتی قم گام‌های مهم و اساسی برداریم” عنوان کرد: توسعه و اقتدار کشور به‌برکت خون شهداست، اینکه دولت‌های ۵ کشور بزرگ غربی مجبور شدند حقوق ایران را محترم بشمارند، به‌برکت خون شهدا بوده است.

لاریجانی با بیان اینکه گزارشی که درباره اقدامات صنعتی در قم داده شد، امیدوارکننده است و این نشان می‌دهد قمی‌ها تلاش خود را در بخش صنعت داشته‌اند، خاطرنشان کرد: مشکلات موجود باید مورد توجه دولت قرار گیرد، امیدواریم در آینده فضا برای کسب و کار و تولید بهبود یابد.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تردید ندارم مدیران استان قم هم این فرض را دارند، وقتی زمینه‌ای در کشور ایجاد می‌شود باید در تولید استفاده شود.

وی اظهارداشت: بعداز رفع مشکلات نباید دروازه‌های کشور به‌سوی واردات باز شود بلکه باید از سرمایه‌ها در جهت تولید و رفع موانع تولید استفاده شود. قرار نیست کشور ما به مصرف‌کننده محصولات کشورهای دیگر تبدیل شود. سرمایه‌ها باید با تلاش کارآفرینان و متخصصان ایرانی درخدمت رونق تولید و ایجاد اشتغال‌زایی قرار گیرد، سیاست کشور این‌گونه خواهد بود و مجلس و دولت موضوع را به‌صورت جدی پیگیری خواهند کرد.

لاریجانی کمبود آب و برق شهرک‌های صنعتی قم را مورد توجه قرار داد و بیان کرد: در این باره به وزیر نیرو توصیه کرده بودیم امیدواریم در آینده شرایط بهتری در کشور ایجاد شود.

وی با اشاره به وجود مشکل کمبود آب در کل کشور گفت: در برنامه ششم توسعه نیازهای آبی کشور و قم مورد تأکید است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید الگوی کشت در کل کشور متناسب با شرایط منطقه‌ای تغییر کند، خاطرنشان کرد: جهاد کشاورزی باید در این زمینه اقدامات لازم را داشته باشد، همچنین باید اقداماتی که منابع آب زیرزمینی را تهدید می‌کند ممانعت شود.

وی با بیان اینکه آبیاری تحت فشار نیاز به سرمایه‌گذاری ویژه دارد، صندوق توسعه ملی نیز سال گذشته بودجه خوبی برای بخش آب داشته است، اظهار داشت: تبدیل و شیرین‌کردن آب نیازمند سرمایه‌گذاری است، با توجه به اینکه مرز آبی گسترده‌ای در کشور داریم می‌توان از این فرصت بهره برد.

لاریجانی در بخش پایانی سخنانش با تأکید بر اینکه توجه به مزیت قم به‌جهت نزدیکی به تهران و دارابودن از زیرساخت‌های مناسب و حمل و نقل فرصت سرمایه‌گذاری بیشتری در قم ایجاد می‌کند، از تشکیل کمیته‌های رفع مشکلات صنعتگران تقدیر کرد و گفت: مقام معظم رهبری در فرمایشات خود از بانک‌ها نام برده و ایشان تأکید کردند که بانک‌ها باید پشتیبان تولید باشند، بنابراین باید به این موضوع به‌صورت جدی توجه شود، البته در بودجه راه‌هایی برای افزایش سرمایه بانک‌ها لحاظ شده که بتوانند به بخش تولید تسهیلات ارائه بدهند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *