با حضور مسئولان کشوری و استانی صورت گرفت؛

مترو تبریز دوباره افتتاح شد!

با حضور مسئولان کشوری و استانی، فاز نخست از خط اول پروژه قطار شهری تبریز، با راهبرد جهادی شهرداری تبریز، آغاز به کار کرد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از شهریار، با بهره‌برداری از فاز نخست خط اول متروی تبریز، شهروندان می‌توانند مسیر ۸ کیلومتری ایستگاه ائل‌گلی تا بلوار ۲۹ بهمن را با دو رام قطار شهری (۱۰ واگن) طی کنند.

در مراسم بهره‌برداری از پروژه تحول‌آفرین شهر تبریز، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، استاندار آذربایجان‌شرقی، رییس‌ سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، تنی چند از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر تبریز، خانواده معظم شهدا و ایثارگران و عموم شهروندان تبریزی، حضور داشتند.


عملیات اجرایی پروژه قطار شهری تبریز، که از سال  82 آغاز شده است، از پروژه‌های پر افت‌و‌خیر شهر تبریز به شمار می‌رود که بهره‌برداری از آن در یک دهه اخیر، با وعده‌‌های دنباله‌دار همراه بوده است؛ با این حال، همزمان با آغاز فعالیت چهارمین دوره فعالیت شورای اسلامی شهر تبریز، با ایده‌های اقتصادی دکتر نجفی شهردار تبریز و همراهی مجدانه مدیران استانی، سال پیش، سرانجام نخستین واگن‌های مترو وارد تبریز شد. با شتاب‌گیری در روند خرید و ترخیص واگن‌ها، دو رام دیگر نیز خرداد گذشته وارد دپوی ائل‌گلی شد. هم‌اکنون دو رام دیگر نیز خریداری‌شده و در آستانه ورود به تبریز است. به این ترتیب، تعداد واگن‌های پروژه قطار شهری، به زودی، به ۳۰ واگن، (شش رام ِپنج واگنه) افزایش خواهد یافت.


خط یک متروی تبریزی، به طول ۱۷.۲ کیلومتر با ۱۸ ایستگاه از میدان ائل گلی آغاز واز طریق بلوار شهید باکری و ۲۹بهمن، خیابان امام‌خمینی(ره)، چهارراه‌محققی، باغ‌گلستان و خیابان خیام به کوی‌لاله ختم می‌شود.


حدود ۸کیلومتر از مسیر به صورت تونل عمیق طراحی شده و با دو دستگاه حفار TBM در عمق حدود ۱۴ـ۲۵ متری  کف تونل در حال حفاری می باشد.


خط نخست خط یک مترو، شامل شش ایستگاه ائل‌گلی، امام رضا(ع)، خیام، سهند، ۲۹ بهمن و استاد شهریار بوده و تا پایان سال جاری، به صورت رایگان در خدمت شهروندان خواهد بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *