نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي تاكيد كرد:

ضرورت تکمیل هر چه زودتر فاز های بعدی مترو تبریز

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز بر ضرورت تکمیل هر چه سریعتر فازهای بعدی مترو تبریز تاکید کرد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از شهریار،  آیت الله محسن مجتهد شبستری در مراسم بهره برداری از فاز اول خط یک مترو تبریز با اعلام این مطلب اظهار داشت: تکمیل فاز لول مترو تبریز در طول ١٢ سال صورت گرفته است اما باید مسئولان امر با تلاش و سعی شبانه روزی خود فازهای بعدی را در مدت زمان تهیین شده به اتمام برسانند.


امام جمعه تبریز با تاید بر اینکه وجود مترو در کلانشهرها یک ضرورت محسوب میشىد اظهار کرد:: جلوگیری از اتلاف وقت مردم و شهروندان یکی از مزایای قابل توجه مترو می باشد که باعث کاهش هزینه ها صرفه جوییدر زمان می شود.


نماینده مردم استاندر مجلس خبرگان رهبری با تصریح بر اینکه کاهش آلودگی هوا از دیگر مزایای بهره مندی از مترو می باشد گفت: وجود و حرکت خودرو های تک سرنشین علاوه بر ایکه باعث آلودگی هوای شهرها می شودموجب ترافیک سنگین در شهر می شود اما با بهره مندی از مترو می توان مسیر یک ساعته را در نصف مدت و یا مدت زمان کمتر طی کرد.


امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه نام گذاری سالها توسط مقام معظم رهبری فقط مخصوص یک سال بخصوص نیست اظهار داشت: در سال همدلی  و همزبانی مردم و دولت هم باید  شاهد همدلی دولت با ملت و هم همدلی مردم با دولت باشیم.


آیت الله شبستری همچنین با اشاره به فرهنگ سازی در کشورهای پیشرفته برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی خواستار توجه جدی شهروندان بهبه استفاده ازوسایل نقلیه عمومی در مسافرتهای درون شهری به جای استفاده از سواری شخصی شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *