وزیر علوم تحقیقات و فناوری:

تبریز و آذربایجان منشا تحولات ایران است

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: توفیق این را دارم که به عنوان نماینده دولت در این روزهای فرخنده در شهری باشم که همیشه منشا تحولات ایران بوده است.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از شهریار،دکتر محمد فرهادی که در مراسم افتتاح فاز اول خط یک مترو تبریز حضور داشت اظهارداشت: تبریز از دیرباز مهد پرورش بزرگان و علما بسیاری بوده و بسیاری از نخبگانی که در راس امور دولت قرار گرفته اند از این شهر دانشگاهی برخواسته اند.


وی با اشاره به موقعیت مهم شهر تبریز به عنوان نقطه ی اتصال ایران به اروپا گفت: این شهر همواره مورد توجه علما و شعرایی همچون مولانا بوده و امروز نیز خواستگاه شعرای بسیاری است.


وزیر علوم، تحقیقات و فناوری کشور در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر پیشرفت چشمگیر شهر تبریز طی چند سال گذشته افزود: یکی از اصلی ترین اهداف دولت سوق شهرها به سمت توسعه است که امروز با افتتاح خط یک مترو تبریز شاهد رسیدن دولت به بخشی از این هدف در این شهر خواهیم بود.


وی همچنین با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور تصریح کرد: خوشبختانه با از بین رفتن تحریم ها علی الاخصوص قطعنامه ۱۹۲۹ به زودی شاهد تحولات گسترده ای در جای جای این کشور عظیم خواهیم بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *