سعیدی:

سه قوه در زمینه فساد تنها دنبال زدن شاخ و برگ‌ها هستند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در کشور سازو کاری را ایجاد نکرده‌ایم که فساد اقتصادی را از ریشه خشک کنیم و همیشه با شاخ و برگ‌ها در خشکاندن فساد اقتصادی بازی کرده‌ایم، در قوه قضاییه، مجریه و حتی در قوه مقننه نیز تنها به دنبال زدن شاخ و برگ‌های اقتصادی هستند.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از خبرگزاری دانشجو، محمد اسماعیل سعیدی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در خصوص وضعیت معیشتی مردم ایران در حال حاضر گفت: در آمار ها و مباحثی که دولتمردان به مردم در جهت امید وعده‎هایی به مردم داده اند اما در عمل اتفاق خاصی در خصوص بهبود وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم رخ نداده است.

 

وی در ادامه با تأکید بر این مطلب که  مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم را نباید سیاسی کرد افزود: مسئولین اگر می خواهند مشکل مردم لاینهل بماند مشکلات را سیاسی کند.

 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در ادامه درخصوص سیاسی کردن موضوعات اجتماعی کشور گفت:  سیاسی کردن موضوعات اجتماعی جامعه به معنای این است که به دروغ آماری ارائه دهیم که آن آمار واقعیت در عالم خارج ندارد ارائه آمار دروغ در جهت این باشد که چند روزی بر کرسی قدرت تکیه بزنیم و مردم بر کارهای ما “به به” “چه چه” بگویند که این گونه رفتار کردن و برخورد با مردم درست نیست.

 

نماینده مردم تبریز در خانه ملت تصریح کرد: دولتمردان نباید مشکلات معیشتی مردم را دستمایه بازی های سیاسی خود قرار دهند.

 

سعیدی با تأکید بر این مطلب که باید واقعیت ها را صادقانه با مردم در میان بگذارند، اظهار داشت: به مناسبت ایام شهادت رجایی و باهنر دولتمردان باید سیره آنها را در برخورد با مردم حتما ملاک و معیار قرار دهند چراکه رجایی و باهنر با مردم صادقانه حرف می زدند و ما نیز ضرورت دارد با مردم صادقانه حرف بزنیم مشکلات پیش روی دولت وجود دارد و ما نیز این مشکلات را انکار نمی کنیم و لازم است مشکلات موجود پیش روی دولت را صادقانه به مردم بگویند نه این که تمام مصیبت ها را بعد از گذشت دو سال به دولت قبل نسبت دهند.

 

وی افزود: دولت بعد از دو سال نباید از مشکلات موجود گله کند بلکه باید کارنامه ارائه دهد و بیان کنند توانسته ایم با اقدامات گره های موجود در اقتصاد و معیشت مردم را باز کرده ایم و برخی از موارد باقی مانده را که نتوانسته ایم گره های مشکلات  را باز کنیم.

 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: معتقدم اگر صداقت در گفتار و رفتار مسئولان اجرایی شود خواهند توانست بسیاری از موانع را از پیش پای مردم بردارند.

 

نماینده مردم تبریز در ادامه در خصوص دلیل بروز مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم نیز گفت: دلیل های مختلفی در بروز مشکلات در کشور وجود دارد.

 

وی با بیان این مطلب که برخی از مشکلات اقتصادی کشور و فساد اقتصادی به ساختارهای کشور بستگی دارد، تصریح کرد: ساختار های اقتصادی و اداری کشورمان پاسخگوی شرایط فعلی کشور نیست و مسئولان این موضوع را بارها بیان می کنند اما در عمل هیچ اقدامی جهت برون رفت از این مشکل ارائه نمی دهند.

 

وی در ادامه به اصلاح ساختارهای اقتصادی اشاره کرد و بیان داشت: باید ساختار های  اقتصادی و اداری کشور بازسازی شود.

 

سعیدی به سوءمدیریت ها در جامعه و دستگاه‌های اجرایی اشاره و اظهار داشت: بخش دولتی در ارتباط با مسائل اقتصادی نتواسنته است کارآمدی خود را بدرستی نشان دهد که این موضوع نیز به سوء مدیریت ها بر می گردد.

 

به گفته عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تحریم ها و فشارهای خارجی که بر مردم و کشور وارد شده از دیگر عوامل بروز مشکلات در اقتصاد کشور به شمار می روند.

 

وی در پایان گفت: در کشور سازو کاری را ایجاد نکرده ایم که فساد اقتصادی را از ریشه خشک کنیم و همیشه با شاخ و برگ ها در خشکاندن فساد اقتصادی بازی کرده ایم، در قوه قضاییه، مجریه و حتی در قوه مقننه نیز تنها به دنبال زدن شاخ و برگ های اقتصادی هستند و این باعث شده از مکان قطع شاخه، شاخه های دیگری رشد و جوانه بزنند و اگر در همان زمان که مساله شهرام جزایری در ایران پیش آمد ریشه ها را شناسایی می کردیم امروز گرفتار فساد اقتصادی در کشور و جامعه نبودیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *