کاشت گلهای پاییزی در تبریز آغاز شد/ ممنوعیت کاشت گونه‌های ناسازگار با اقلیم منطقه

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز تبریز با اشاره به آغاز کاشت پاییزه در تبریز گفت: بر این اساس در برخی از نقاط شهری کاشت گونه کلم زینتی آغاز شده است.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از شهریار، محمدحسین حسن زاده در جلسه مشترک با مسئولان فضای سبز مناطق ۱۰گانه تبریز با بیان این مطلب اظهار داشت: مناطق باید تعداد مورد نیاز درخت و درختچه و محل کاشت آنها در هر منطقه را به سازمان پارکها و فضای سبز اعلام کنند.


وی افزود: در این بین درختان ممنوعه که با اقلیم منطقه مطابقت ندارند به هیچ وجه نباید کاشته شود و تا حد امکان باید تلاش شود گونه های کاشته شده با آب و هوای منطقه تطبیق و سازگاری داشته باشند.


حسن زاده با اشاره به رویکرد و سیاست این سازمان در راستای حذف کاشت چمن در سطح شهر، تصریح کرد: برای کاهش کاشت چمن در مرحله نخست به سمت کاشت درختچه می رویم تا کاهش و حذف کاشت چمن در سطح شهر ، دربرگیرنده بازخوردهای منفی از سوی شهروندان نباشد.


مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز تبریز در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم طراحی در کاشت گلها در سطح شهر هم اشاره کرده و افزود: تنوع، زیبایی، کیفیت ، نظم و طراحی گلهای کاشته شده باید توسط مسئولان فضای سبز مناطق به خوبی مورد ارزیابی قرار گیرد.


وی با تشکر و تقدیر از منطقه ۵ تبریز که در این زمینه اقدامات خوبی انجام داده است، اظهار داشت: طبق ارزیابی های انجام یافته توسط کارشناسان سازمان پارکها و فضای سبز ، منطقه ۵ تبریز در رعایت این اصول کاشت موفق عمل کرده است که امیدواریم این رویکرد در سایر مناطق نیز تسری یابد.


حسن زاده همچنین در پایان با اشاره به مشکلات ناشی از کم آبی در فضای سبز تبریز تصریح کرد: مناطق در کاشت گونه های گیاهی باید موضوع کم آبی را نیز مد نظر قرار دهند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *