استاندار آذربایجان شرقی:

تعاونی‌ها در ایجاد اشتغال برای جوانان و بیکاران نقش مهمی دارند

استاندار آذربایجان ‌شرقی با تاکید بر ضرورت افزایش تعداد تعاونی ها در استان گفت: تعاونی‌ها در ایجاد اشتغال برای جوانان و بیکاران جامعه نقش مهمی دارند و باید بر تعداد آنها افزوده شود.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از مهر، اسماعیل جبارزاده بعدازظهر سه شنبه در دیدار با مدیران تعاونی های فعال استان در تبریز با اشاره به نقش و اهمیت تعاونی ها در کشور و نیز استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: تعاونی ها می توانند در زمینه های مختلف به دولت کمک کنند که نمونه آن تحویل گرفتن پروژه های نیمه تمام استان است.


وی با بیان اینکه تعاونی ها می توانند طرح های نیمه تمام استان را تحویل گیرند و به پایان برسانند، افزود: همچنین تعاونی ها می توانند نقش سازنده و خوبی در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری داشته باشند.

جبارزاده با تاکید بر اینکه تعاونی ها یکی از اجزای اقتصاد در کشورمان هستند، ادامه داد: دولت قبلی از تعاونی ها حمایت نکرد و حتی در مواردی تعاونی ها نیز به سخره گرفته شدند که این وضعیت در دولت یازدهم به کلی تغییر کرده است و تعاونی ها همگام با دولت تلاش می کنند مشکلات اقتصادی و معضل بیکاری را حل کنند.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید وارث دو موضوع کمرشکن عائله ناکارآمد و پرداخت یارانه‌ ها است، گفت: ۸۰۰ هزار کارمند به بدنه دولت قبلی اضافه شد که حالا تامین حقوق این تعداد کارمند مشکل است درحالیکه می شد اعتبارات در بخش های عمرانی، تولید و رفع نیازهای اساسی مردم به کار گفته شود.

جبارزاده با بیان اینکه باید تعاونی های جدیدی در استان تشکیل شود، گفت: مسئولان اجرایی استان از تشکیل شرکت ‌های تعاونی حمایت می کنند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *