رامسی: رقابتها فشرده است/ مردم ایران بسیار مهربان هستند

سایت خبری گاردین در گزارشی از آیان رمزی بازیکن تیم ملی فوتبال فیلیپین که در باشگاه تراکتورسازی توپ می زند، بار دیگر به دیدار جنجالی فصل گذشته تراکتورسازی و ناکامی این تیم در تصاحب قهرمانی لیگ برتر ایران پرداخته است.

به گزارش تبریز بیدار،  سایت خبری گاردین درگزارشی نوشت: آیان رمزی بازیکن شاغل درتراکتورسازی، تولد یافته وبزرگ شده استرالیا است.او برای تیم ملی فیلیپین بازی می کند ودرصورت صعود فیلیپین به مرحله نهایی رقابتهای مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸، احتمال رویارویی آنها با تیم استرالیا وجود دارد.

رمزی ۲۷ ساله به علت داشتن مادر فیلیپینی واجد شرایط بازی برای کشور جنوب شرق آسیا بود. او از جمله بازیکنانی است که باوجود اینکه در خارج از فیلیپین تولد یافته و بزرگ شده اند، برای این تیم بازی می کنند.

رمزی در ماه ژوئیه به باشگاه تراکتورسازی ایران پیوست.تراکتورسازی یک تیم پرطرفدار و بلندپرواز در شمال غربی ایران و مرز با جمهوری آذربایجان است.

رمزی در گفت و گو با گاردین در مورد شرایطش در تراکتورسازی گفت: سال گذشته آنها دوم شدند و آخرین بازی فصل برای آنها گران تمام شد. آنها در این بازی مساوی کردند و جام را از دست دادند.

گاردین درادامه نوشت: این تمام ماجرا نیست و تراکتورسازی گمان می کرد امتیاز کافی برای اولین قهرمانی در لیگ برتر ایران را بدست آورده است و وقتی جشن می گرفتند به آنها گفته شد که رقبایشان آنگونه که قبلا اطلاع یافته بودند نباخته اند، بلکه مساوی کرده بودند. برقراری ارتباط با دیگر بازی لیگ، برای پنج دقیقه قطع شد و تونی اولیویرا سرمربی تیم مدعی شد تیم او فریب خورده است.

رمزی در مورد حمایت هواداران تبریزی از تراکتورسازی صحبت کرد:این باشگاه بزرگ، پایگاه هواداران بسیار بزرگی دارد. هواداران در مسابقات بدون وقفه حمایت می کنند. همین امر عاملی است که در حضور بیش از ۳۰ هزار تماشاگر نهایت تلاش تان را انجام دهید.من قبلا اطلاعات زیادی در مورد لیگ ایران نداشتم، اما وقتی آمدم به نحو مطلوبی غافلگیر شدم.قرارداد ما بطور غیرمنتظره ای منعقد شد. این کار ظرف چند روزانجام شد و من به گذشته فکر نمی کنم. حضور در اینجا تاکنون لذت بخش بوده و تجربه بزرگی است.

 بازیکنان زیادی با مهارت های فنی زیادی در اینجا حضور دارند و رقابت ها به آسانی که برخی فکر می کنند نیست.لیگ استرالیا دشوار است، اما اینجا تیم ها و بازیهای بیشتری وجود دارد و رقابتها فشرده است.

 فوتبال من درحال پیشرفت است و فوتبال در ایران گستردگی زیادی دارد. دوری از خانه در این جا سخت نیست. وقتی به خانواده ام گفتم می خواهم به ایران بروم از من حمایت کردند. وقتی ۱۷ سال داشتم چند سال به اسکاتلند رفتم و هرجا رفته ام آنها از من حمایت کرده اند.مردم ایران بسیار مهربان هستند و من به راحتی با شرایط کنار می آیم. تمام خارجی ها که من یکی از چهار خارجی اینجا هستم، انگلیسی صحبت می کنند. برخی از بازیکنان ایرانی هم انگلیسی صحبت می کنند.شباهت های این ورزش جهانی نیز کمک زیادی در این زمینه کرده است. غذای قبل از مسابقه مثل استرالیا شامل پاستا و جوجه است، فقط طعم آن کمی فرق دارد.

گاردین درخاتمه نوشت: اگر فیلیپین به مرحله نهایی رقابتهای مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ صعود کند، رمزی می تواند در دیدارهای بین المللی در پاستا تهیه شده در استرالیا بخورد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *