آذربایجانشرقی اولین سهمیه پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو را کسب کرد

بهزاد زاد علی اصغر و امیر پور رضوی فوتبالیست های آذربایجانشرقی با قهرمانی با تیم فوتبال ۵ نفره نابینایان در آسیا سهمیه پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو را کسب کردند.

به گزارش تبریز بیدار،  تیم ملی فوتبال نابینایان کشورمان با پیروزی مقابل چین در فینال رقابت‌های قهرمانی آسیا و انتخابی پارالمپیک ریو۲۰۱۶ به عنوان قهرمانی آسیا دست یافت و بهزاد زاد علی اصغر و امیر پور رضوی فوتبالیست های آذربایجانشرقی با قهرمانی با تیم فوتبال ۵ نفره نابینایان در آسیا  سهمیه پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو را از آن خود کردند و ورزش آذربایجانشرقی اولین سهمیه پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو را کسب کرد.

تیم ملی فوتبال ۵ نفره نابینایان کشورمان که روز گذشته با پیروزی مقابل کره سهمیه حضور در پارالمپیک۲۰۱۶ ریو را کسب کرده بود، امروز در دیدار نهایی مقابل کشور چین قهرمان دوره پیشین رقابتهای آسیایی قرار گرفت و پس از پایان یافتن وقت قانونی و وقت اضافه بازی بدون گل به پایان رسید و در نهایت ،در ضربات پنالتی با گل احمد شاه حسینی و قهرمانی نمایندگان کشورمان پرونده بازیهای آسیایی ژاپن بسته شد.

در پایان این مسابقات تیم‌های ایران و چین به عنوان نمایندگان قاره آسیا در رقابت‌های فوتبال نابینایان پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو حضور می یابند.

لازم به ذکر است کاروان تیم ملی فوتبال نابینایان کشورمان ساعت ۱۰:۳۰ صبح چهارشنبه، ۱۸شهریور ماه وارد تهران می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.