رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

اقتصاد مقاومتی نقشه راه استقلال اقتصادی است/لزوم جلوگیری از قاچاق

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: اقتصاد مقاومتی نقشه راه استقلال کشور در جهت رسیدن به خودکفایی و توسعه بخش اقتصادی است.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از مهر، ارسلان فتحی پور شنبه در جمع خبرنگاران حمایت از تولید ملی و در کنار آن ارتقاء کمی و کیفی محصولات و تولیدات داخلی را موجب رقابت‌پذیر ماندن آن‌ها عنوان و تصریح کرد: تحقق این امر درگرو همکاری و همدلی تمامی دستگاه‌ها و قوای مختلف است.


وی در ادامه افزود: اگر تدبیر و برنامه‌ریزی لازم در حوزه اقتصادی کشور با محوریت تحقق اقتصادی مقاومتی و حمایت از تولیدات داخلی صورت گیرد، قطعاً وابستگی به خارج از کشور کاهش خواهد یافت.

نماینده کلیبر، هوراند و خداآفرین در مجلس شورای اسلامی، قاچاق بی‌رویه از خارج به داخل کشور را یکی از مشکلات پیش پای تولیدات داخلی و گفت: اگر اقدامات جدی برای جلوگیری از کالای قاچاق در کشور صورت نگیرد، قطعاً مجتمع‌های تولیدی و صنعتی که زمینه اشتغال هزاران نفر را در کشور فراهم کرده‌اند، به تعطیلی کشیده خواهند شد.

فتحی پور تأکید کرد: همان‌گونه که مقام معظم رهبری مکرر به نهادینه کردن اقتصاد مقاومتی تأکید داشته و دارند، وظیفه همه ما نیز این است که با اتخاذ تدابیر لازم زمینه را برای فراهم کردن منویات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی فراهم کنیم که در البته تحقق این شعار نه با بخشنامه که در قالب یک حرکت جهادی با بهره‌گیری از ایده‌ها و نظرات نخبگان علمی، اقتصادی و میدان دادن به فعالان این عرصه محقق می‌شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد: یکی از برنامه‌های اولویت‌دار این کمیسیون عملیاتی کردن منویات مقام معظم رهبری به‌ویژه در خصوص اقتصاد مقاومتی است که امیدواریم با همکاری دولت و مجلس گام‌های اساسی و عملی در این زمینه برداریم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *