رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی:

راه‌اندازی خط تولید خودروی سواری کامل با برند اروپایی در تبریز تا ۹۸/ توقف صادرات کنستانتره مس از آذربایجان‌شرقی

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی گفت: مطالعات اولیه و طرح توجیهی تولید خودروی کامل با برند اروپایی در استان، در دست تهیه است و حدود ۵۰ درصد پیشرفت داشته و امیدواریم تا سال ۹۸ بتوانیم خط تولید خودروی کامل در استان را راه‌اندازی کنیم.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس، داود بهبودی در حاشیه جلسه شورای برنامه‌ریزی استان اظهار داشت: در جلسه امروز میزان پیشرفت پروژه‌های سند تدبیر و توسعه در شهرستان آذرشهر با توجه به هسته‌های کلیدی آن در بخش‌های گردشگری، معدن و مسائل زیرساختی مورد بررسی قرار گرفت و طبق گزارش فرماندار شهرستان هسته‌های کلیدی سند پیشرفت خوبی داشته است.

وی افزود: در خصوص سند تدبیر و توسعه در بخش صنعت، معدن و تجارت استان نیز ریاست محترم سازمان متبوع به ارائه گزارش اقدامات انجام گرفته پرداخت و بر لزوم توجه به صادرات غیرنفتی، راه‌اندازی خط تولید خودروی کامل در استان و رفع مسائل زیرساختی و موانع ارائه تسهیلات مقتضی به سرمایه‌گذاران تاکید کرد.

بهبودی اظهار داشت: هسته کلیدی اول بخش صنعت و معدن فرآوری ذخایر معدن نفلین سینیت سراب است که طی سال‌های گذشته توجیه خود را از دست داده بود اما با روی کار آمدن دولت جدید و تلاش‌های صورت گرفته فاینانس طرح به میزان ۴۷۰ میلیون دلار در شورای اقتصاد مورد تائید و در اختیار شرکت اتوتک آلمان قرار گرفت و اعتبار ریالی طرح هم ۵۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

وی بهره‌برداری از ظرفیت‌های خالی و نیمه تمام صنعت، اعطای تسهیلات به طرح‌های با پیشرفت بیش از ۵۰ درصد، تعیین گروه‌های صنعتی اولویت‌دار در استان و ارائه تسهیلات نوسازی و بازسازی به آنها و راه‌اندازی خط تولید فولاد آلیاژی و ورق‌های فولادی را از دیگر هسته‌های سند تدبیر و توسعه استان در بخش صنعت و معدن خواند.

تا سال ۹۸ خط تولید خودروی کامل در استان را راه‌اندازی می‌کنیم


بهبودی ادامه داد: مطالعات اولیه و طرح توجیهی تولید خودروی کامل با برند اروپایی در استان، در دست تهیه است و حدود ۵۰ درصد پیشرفت داشته است و امیدواریم تا سال ۹۸ بتوانیم خط تولید خودروی کامل در استان را راه‌اندازی کنیم.

این مسئول تامین زیرساخت‌های صنایع پایین دستی نفت، ‌گاز و پتروشیمی، ارتقای سهم استان از سهم صادرات غیرنفتی، افزایش میزان صادرات فرش و نوسازی ناوگان حمل و نقل استان را از دیگر برنامه‌های بخش صنعت، معدن و تجارت استان عنوان کرد.

وی همچنین یادآور شد: در گذشته ۲۰ درصد صادرات کنسانتره مس کشور متعلق به آذربایجان‌شرقی بود که در حال حاضر متوقف شده و در تلاشیم جایگاه گذشته استان را در این ارتباط بازیافته و به ارتقای میزان صادرات کستانتره مس بپردازیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *