عضو شورای شهر تبریز خبر داد؛

طراحی نماد میدان آذربایجان در مسابقه بین المللی معماری تبریز

عضو شورای اسلامی کلانشهر تبریز از برگزاری مسابقه بزرگ معماری برای طراحی و انتخاب نماد میدان آذربایجان این شهر خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، ایرج شهین باهر سه شنبه با اعلام این خبر گفت: بزرگترین مسابقه معماری سال های اخیر در تبریز برای طراحی نماد میدان آذربایجان برگزار خواهد شد.


وی در ادامه اظهار داشت: میدان آذربایجان بعنوان بزرگترین میدان کشور که در ورودی شمال غربی شهر تبریز واقع شده و اخیراً عملیات اجرای طرح ترافیکی آن شروع شده، نیازمند طراحی نمادی شاخص و بی نظیر در شان جایگاه و اهمیت تاریخی و شهری خود است.

عضو شورای اسلامی کلانشهر تبریز خاطر نشان شد: این اهمیت و جایگاه از ان جایی ناشی می شود که مردم قهرمان و غیور تبریز در همین منطقه در دوره مشروطه و زمان حمله روس ها برای دفاع از شهر رشادت ها و از جان گذشتگی ها کرده و با نیروهای مخاصم درگیر شده اند.

وی همچنین افزود: طرح نماد میدان آذربایجان باید نشانگر هویت و آزادگی و اعتقاد مردم مسلمان تبریز بوده و واجد  طراحی در خور و در شان مردم شهر اولین ها باشد.

شهین باهر در پایان گفت: با توجه به تمام این موارد و بر اساس مصوبه کمیسیون عمران شورا، اقدامات لازم از طریق معاونت معماری و شهرسازی شهرداری در حال انجام است تا مسابقه بین المللی طراحی این میدان با حضور معماران تراز اول ایران و جهان برگزار و این نماد بعنوان یک شاهکار معماری جهانی طراحی و اجرا شود.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.