مشروح برنامه ۶ مهر نود / جواد زرینچه برترین مدافع راست+ لینک ویدیو ها

برنامه نود ۶ مهر دوشنبه ساعت ۲۲:۳۸ از شبکه سه سیما پخش شد.

به گزارش تبریز بیدار،  

عادل فردوسی پور ضمن تسلیت درگذشت صدها تن از هموطنان در حادثه منا گفت اواخر هفته مراسم تشییع پیکر این عزیزان در سراسر کشور حتما خیلی باشکوه برگزار خواهد شد که خیلی مظلومانه رفتند.

در این زمینه در برنامه امشب صحبت خواهیم کرد تلاشی توسط جامعه هنر و رسانه انجام شده تا با حضور میلیونی مردم توجه سازمان ملل به این مسئله جلب شود. موزه صلح تهران کمپینی راه انداخته تا با جمع آوری امضا مردم اعتراض خودشان را به حادثه مکه نشان دهند و متن این اعتراض برای بان کی مون دبیرکل سازمان ملل ارسال خواهد شد. برای شرکت در این به سایت موزه صلح مراجعه کرده و یا یک پیامک بدون متن به شماره ۲۰۰۰۰۰۹۰ (دو ، پنج صفر ، نود) ارسال کنید.

سوال مسابقه نظرسنجی درباره انتخاب بهترین دفاع راست پس از انقلاب پس از مسابقه بهترین دروازه بان در هفته گذشته پخش شد. مجری برنامه نود گفت یک بار دیگر از شما خواهشمندیم انصافا رنگ قرمز و آبی و باشگاه را اصلا مدنظر قرار ندهید و به کسی که فکر می کنید واقعا حقش هست عنوان بهترین بازیکن بعد از انقلاب برایش بماند را انتخاب کنید. به جز خسرو حیدری، جاود زرینچه و حسین کعبی افراد دیگری هم می توانستند در میان گزینه ها باشند که نزدیک ترین  آنها نعیم سعداوی و شاهین بیانی بودند. (ویدئو)

تیزری از آن چه در برنامه امشب نود رخ خواهد داد پخش شد.(ویدئو) گرافیک تیزرهای برنامه هم به مناسبت پاییز به کلی عوض شد.

تصاویری از قهرمانی تیم فوتسال بانوان ایران در رقابت های قهرمانی آسیا پخش شد و به همین بهانه فروزان سلیمانی سرمربی و فرشته کریمی بازیکن تیم فوتسال بانوان به عنوان مهمان ویژه به استودیو آمدند.(ویدئو)

سلیمانی: اکثر بازیکنان لیگ بانوان مجانی بازی می کنند

سلیمانی سرمربی تیم فوتسال بانوان درباره قهرمانی تیم کشورمان گفت: ما اردوها و تمرینات سخت زیادی داشتیم و هدف ما با توجه به دوم شدن در مسابقات دوره قبل کسب عنوان قهرمانی بود. خدا را شکر همه چیز خوب بود و بازی های خوبی انجام دادیم و قابلیت و توانایی بچه های ما آن قدر بالا بود که مقابل این تیم های سخت به برتری برسیم و قهرمان شدیم.
سلیمانی در پاسخ به این که چه مدت هدایت این تیم را به عهده داشت گفت: از فروردین سال ۹۳ یک سال و نیم سرمربی بودم.

سرمربی تیم ملی درباره جای خالی نیلوفر اردلان در این مسابقات به دلیل مشکل خروجی گفت: خانم اردلان یکی از بازیکنان خوب ما بود و از وقتی به اردو آمد آن قدر انرژی داشت که همه بچه ها را شارژ کرد و هیچ وقت او را این قدر آماده ندیده بودم. وقتی نامشان در لیست نهایی قرار رفت قبل از اعزام ایشان آمدند و گفتند مشکل شخصی دارند و نمی توانند بیایند با این حال امیدوارم او مشکلش حل شود و در اردوهای بعدی ما حاضر باشند. 

سلیمانی درباره مسابقات آتی این تیم گفت: جام جهانی فوتسال بانوان آذرماه در گواتمالا برگزار خواهد شد و مطمئنا با آمادگی و امکانات بهتر در این مسابقات شرکت خواهیم کرد.

وی درباره مبلغ قراردادها در لیگ فوتسال بانوان گفت: فقط ۲ یا ۳ باشگاه مبلغ قرارداد بازیکنان را پرداخت می کنند و بقیه بازیکنان برای تیم ها رایگان بازی می کنند.

سرمربی تیم فوتسال بانوان در پایان با تشکر از پخش تصاویر بازی های تیم بانوان گفت: از پخش تصویر بازیکنانم در تلویزیون ذوق‌زده شدیم و خیلی خوشحالم که این اتفاق رخ داد و از کسانی که اجازه دادند این کار انجام بشود تشکر می‌کنم.

فرشته کریمی: ۱۰ سال پیش می گفتند مگر شما فوتبال بازی می کنید

فرشته کریمی بهترین بازیکن مسابقات قهرمانی آسیا نیز گفت: ۱۰ سال است من عضو تیم ملی فوتسال هستم اما سال های اول بعضی ها می پرسیدند مگر خانوم‌ها هم فوتبال بازی می‌کنند؟ الان با توجه به پخش بازی های شرایط فرق کرده و بازی ما دیده می شود.

وی ادامه داد: خود من طرفدار پرسپولیس هستم و از بازی وحید شمسایی و اصغر حسن زاده هم الگوبرداری می کنم و در تیم های خارجی نیز طرفدار رئال مادرید و کریس رونالدو هستم.

کریمی در ادامه گفت: ما مثل زمان علی آقای پروین که پولی در فوتبال نبود برای دل خودمان بازی کردیم و اسطوره شدیم. البته خود من عضو تیم پرسپولیس بودم و در زمان آقای رویانیان با باشگاه قرارداد بستم که تا زمانی که ایشان بودند پولم را دادند اما پس از رفتن ایشان ۷ مدیرعامل عوض شده و پول ما را پرداخت نکرده. در مسابقات قبلی که نایب قهرمان شدیم هم فدراسیون فوتبال ۲ سکه بهار آزادی به ما داد.

کریمی ضمن تسلیت به خانواده های درگذشتگان حادثه مکه گفت پدر و مادر من هم به سفر حج رفته بودند و این روزها خیلی سخت گذشت.(ویدئو)

قرعه کشی مسابقه پیام کوتاه هفته گذشته به کمک مهمانان برنامه انجام شد و ۹ نفر از برندگان هفته قبل مشخص شدند.

 گزارش بازگشت ملی پوشان فوتسال بانوان به کشور پس از قهرمانی آسیا پخش شد.(ویدئو)

گزارشی به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس و صحبت با فوتبالی هایی که در آن سال ها درگیر جنگ بودند پخش شد.(ویدئو)

۵۴ دقیقه پس از آغاز برنامه آمار شرکت کنندگان در نظرسنجی پخش شد که ۸۷۰ هزار نفر شرکت کرده بودند.

 آمار و افتخارات گزینه های نظرسنجی امشب مرور شد.

 ۹۰ درجه و مرور طنز مسابقات هفته هفتم لیگ برتر پخش شد.(ویدئو)

بازی سایپا – فولاد خوزستان به عنوان اولین بازی هفته به پخش رسید.(ویدئو)

سایت برنامه نود و بخش های مختلف آن مورد بررسی قرار گرفت.(ویدئو)

خلاصه و حواشی بازی تراکتورسازی و پرسپولیس با اولین برد قرمزهای تهران در تبریز پخش شد.(ویدئو)

جدول لیگ و گلزنان و برنامه مسابقات لیگ برتر مرور شد.

تیم منتخب هفته پنجم(به دلیل بازی عقب افتاده) و هفته هفتم با توجه به امتیازات داده شده توسط کارشناسان برنامه تشکیل داده شد.

هفته پنجم:

هفته هفتم:

مسابقه پرحاشیه صبای قم و سپاهان بازی بعدی بود. (ویدئو)

هدایت ممبینی به عنوان کارشناس داوری به برنامه اضافه شد و داوری مسابقات پخش شده با او مورد بررسی قرار گرفت.(ویدئو)

پنالتی سایپا و تراکتور گم شد

ممبینی درباره مسابقه سایپا – فولاد گفت: کارت زرد اول ابراهیم صادقی درست بود و یک دقیقه بعد هم به خاطر یک تکل از پشت باید کارت زرد دوم و کارت قرمز را دریافت می کرد که داور چشم پوشی کرد. جواد نکونام روی یک ضربه آزاد جماعتی را زمین رد و یک پنالتی برای سایپا اعلام نشد.

وی درباره مسابقه تراکتورسازی و پرسپولیس گفت: ضربه دست بنگستون به صورت بازیکن تراکتور شدت زیادی نداشت و کارت زرد برایش کافی بود. پنالتی پرسپولیس درست بود و مدافع به مهدی طارمی به شکل واضح پشت پا زد و تعادلش را به هم زد. در لحظات آخر علیپور روی ضربه آزاد بازیکن حریف را شارژ می کند که یک پنالتی برای تراکتورسازی باید اعلام می شد.

ممبینی درخصوص مسابقه صبای قم و سپاهان گفت: برخورد توپ به دست هادی عقیلی در محوطه جریمه خطای هند و پنالتی نبود. برای ضربه عقیلی با لگد به بازیکن حریف هم کارت زرد کافی بود. سرنگونی خلعتبری توسط مدافع حریف بیرون محوطه جریمه اتفاق افتاد و عدم اعلام پنالتی درست بود.

عادل فردوسی پور درگذشت زنده یاد محمدحشمت نژاد تصویربردار مرکز اصفهان و همسرش در حادثه تصادف را تسلیت گفت. همچنین از دست دادن پدر بهشاد یاورزاده را به او تسلیت گفت. وی همچنین اعلام کرد هما روستار هنرمند عزیز کشورمان بعد از مبارزه طولانی مدت با بیماری اش در سالروز تولدش درگذشت و  از دست دادن یکی از بهترین بانوان تاریخ سینما را به جامعه هنری تسلیت می گوییم.

یک ساعت و ۴۷ دقیقه پس از آغاز برنامه برای اولین بار نتایج نظرسنجی منتشر شد که جواد زرینچه با ۴۳ درصد اول بود و خسرو حیدری و حسین کعبی با ۳۲ و ۲۵ درصد دوم و سوم بودند.

 بخش ویژه ای درباره آنالیز روش پنالتی گرفتن مهدی طارمی ، پنالتی گیر ترین بازیکن تاریخ لیگ برتر پخش شد.(ویدئو)

ترین های هفته هفتم لیگ برتر بخش بعدی برنامه این هفته نود بود.(ویدئو)

تقویم هفته و مرور اتفاقات نوستالژیک فوتبالی مصادف با هفته جاری در تاریخ پخش شد. تولد علی پروین و محمود خوردبین، تولد مهدی تارتار و مارکو تاردلی، بازگشت علی کریمی به پرسپولیس در بازی با پگاه، ۴ مهر و تاسیس باشگاه دوچرخه سواران که بعدها استقلال شد، ۵ مهر روز جهانی گردشگری و نگاه به بازیکنان خارجی که مثل گردشگر به فوتبال ایران آمدند و بازی نکردند، ۶ مهر ۷۸ و گل تاریخی علی دایی به میلان از جمله بخش های تقویم این هفته. تقویم به مناسبت اول مهر و روز سرباز مهمان باشگاه کاملا نظامی نیروی زمینی بود. (ویدئو)

خلاصه مسابقه استقلال و راه آهن همراه با حواشی آن به پخش رسید.(ویدئو)

جشنواره اشتباهات داور استقلال – راه آهن

 داوری بحث برانگیز مسابقه استقلال و راه آهن بررسی شد که ممبینی در این خصوص گفت: رنگ بنفش لباس دروازه بان راه آهن نزدیک به لباس استقلال بود و داور باید دقت می کرد. خطای پنالتی راه آهن درست بود ولی مدافع او را بیرون از محوطه جریمه زد. پنالتی اول استقلال روی شهباززاده اصلا پنالتی نبود و گلر هیچ برخوردی با مهاجم نداشت. روی پنالتی دوم استقلال اول حنیف عمران زاده روی دروازه بان خطا کرد، بعد از آن بار دیگر میثم مجیدی از پشت روی دروازه بان خطا کرد و اول باید خطای او اعلام می شد و پنالتی درست نبود اما چون دروازه بان با آرنچ به او ضربه زد اخراج درست بود. سرنگونی آرش برهانی در محوطه جریمه خطا نبود و مدافع توپ را زد. گل چهارم استقلال آفساید نبود. مدافع استقلال به دلیل ضربه با کف استوک به سر بازیکن راه آهن باید اخراج می شد. (ویدئو)

ممبینی درباره مصاحبه محسن ترکی در انتقادات به هجمه ها نسبت به داوران گفت: شایسته شخصیت یک داور و در حیطه او نیست که علیه فدراسیون فوتبال که خودش جزئی از آن است مصاحبه کند. از طرف دیگر فدراسیون باید بداند داوری مثل گل باید پرورش پیدا کند و الان داوران از نظر روحی و روانی ضعیف هستند و شرایط باید بهبود پیدا کند. داوری که می آید معذرت خواهی می کند نشان می دهد از همه ناراحت تر بوده. به نظر من داوری رها شده و به این بسنده می کنیم که ۴ نفر را بفرستیم به زمین تا قضاوت کنند و برگردند.

مهدی تارتار سرمربی راه آهن روی خط تلفنی آمد و درباره داوری بازی استقلال گفت: در این دو سه روز گذشته همه کارشناسان و مردم اظهار نظر کردند و از همه کسانی که با ما هم دردی کردند تشکر می کنم. درباره اشتباهات داوری علیه دو تیم در این بازی مثال می زنم، وقتی یک ساختمان از پایه و از ستون هایش تخریب شود خیلی زمان می برد تا درست شود اما وقتی یک در و پنجره آن را شکستی خیلی راحت تعمیر می شود. اشتباهات داوری این بازی هم طوری بود که ابتدا ما را نابود کرد و ما ضمن احترام به تیم استقلال و هوادارانش خیلی خوب داشتیم عمل می کردیم و اگر نتیجه همان دو بر صفر باقی می ماند و خصوصا اشتباه دقیقه ۴۵ صورت نمی گرفت می توانستیم خیلی راحت نیمه دوم از روی تاکتیک خودمان به گل های بیشتر برسیم و برنده شویم. این اشتباهات علیه دو تیم خیلی تفاوت داشت و شرایط و زمانی که در بازی انجام گرفت متفاوت بود. آقای زرگر از سرمایه های داوری ما هستند و از ایشان تشکر می کنیم که آن قدر شجاعت داشت که معذرت خواهی کرد. اگر ما با برد یک بر صفر به رختکن می رفتیم خیلی تاثیرگذار بود. در این دو سالی که من در لیگ بودم خیلی از لحاظ داوری ضرر کردم و تحملش برایم سخت شده و از داوران می خواهم در بازی های من دقت بیشتری کنند.(ویدئو)

مهدی تارتار سرمربی تیم فوتبال راه آهن روی خط تلفنی آمد و درباره داوری این بازی صحبت کرد.(ویدئو)

مسابقه استقلال خوزستان و سیاه جامگان مسابقه بعدی هفته هفتم بود.(ویدئو)

از ۹۰ تا ۹۰ شامل مرور حواشی یک هفته گذشته فوتبال کشور پخش شد.(ویدئو)

خلاصه مسابقه استقلال اهواز و گسترش فولاد با برتری مهمان تبریزی پخش شد.(ویدئو)

گزارشی درباره مشکلات عجیب مالی استقلال اهواز پس از صعو مستقیم از دسته دوم به لیگ برتر و عدم امنیت جانی بازیکنان پخش شد.(ویدئو)

مدیرعامل و سرمربی تیم استقلال اهواز روی خط تلفنی برنامه آمدند و درباره اعتراضات بازیکنان صحبت کردند.(ویدئو)

بررسی عملکرد لژیونرهای فوتبال کشور بخش بعدی نود این هفته بود.(ویدئو)

مسابقه در برابر پدیده با تساوی دو تیم پخش شد.(ویدئو)

بازی تیم های ذوب آهن و نفت تهران آخرین مسابقه این هفته بود.(ویدئو)

 داوری سه مسابقه آخر پخش شده مورد بررسی قرار گرفت. کارشناس برنامه درباره مسابقه استقلال خوزستان برابر سیاه جامگان گفت: سرنگونی عنایتی در محوطه جریمه پنالتی نبود و ادامه بازی درست بود. پنالتی سیاه جامگان هم درست بود و پای مهاجم را زد.
در مسابقه استقلال اهواز و گسترش فولاد پنالتی استقلال اهواز اشتباه بود و بازیکن پایش به پای خودش خورد و زمین افتاد. ضربه پنالتی باید تکرار می شد چون دروازه بان سه گام جلو آمد. گل استقلال اهواز هم صحیح بود و به اشتباه آفساید اعلام شد.
در مسابقه ملوان – پدیده گلی که پدیده زد خطا روی گلر بود و به درستی مردود شد. پنالتی پدیده درست بود و بازیکن ملوان بی احتیاطی کرد.(ویدئو)

صفحه اول روزنامه های ورزشی سه شنبه از روی سایت برنامه مرور شد.

گل ها و نتایج هفته هفتم لیگ دسته اول باشگاه های کشور مرور شد.(ویدئو)

مرور نتایج و اتفاقات هفته یازدهم لیگ برتر فوتسال آخرین بخش نود این هفته بود.(ویدئو)

 با پخش آخرین آمار نظرسنجی برنامه این هفته ساعت ۱:۵۹ بامداد به پایان رسید. در پایان با شرکت یک میلیون و ۴۵۲ هزار نفر جواد زرینچه با ۴۶ درصد آرا برترین مدافع راست پس از انقلاب شد و به تیم منتخب راه یافت، حسین کعبی با ۳۰ درصد دوم شد و به تیم ذخیره ها رفت و خسرو حیدری با ۲۴ درصد سوم شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.