فتحی پور:

شرایط کشور همچنان در رکود/مردم انتظار ارزانی نداشته باشند

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش تورم تا ۱۰ درصد قابل تحمل است، اما شرایط رکودی نه گفت: در شرایط رکودی، اشتغال کاهش و بیکاری افزایش یافته است و تحصیلکرده ها با مشکلات جدی برای اشتغال مواجه هستند.

به گزارش تبریز بیدار ارسلان فتحی پور درگفت و گو با خانه ملت با اشاره به این موضوع که بسیاری از افراد  معتقد به ارزانی کالاها بودند، گفت: با اعلام نرخ ارز این افراد متوجه شدند که هیچ ارزانی در کار نیست و به دلیل رکود بازار ارزان شدن هیچ توجیه علمی ندارد.


نماینده مردم کلیبر،خدآفرین و هوراند درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بازار و مصرف کنندگان بدانند که هیچ چیز ارزان نمی شود، افزود: مبادله کنندگان تجاری و بنگاه‌های اقتصادی بدانند که ما شاهد هیچ تغییر قیمتی نخواهیم بود مگراینکه افزایش قیمت داشته باشیم.

 

مردم انتظار ارزانی نداشته باشند

فتحی‌پور با تاکید براینکه مردم باید آگاه شوند که درآینده چیزی ارزان نخواهد شد،تاکید کرد:انتظار ارزانی در شرایطی است که نرخ دلار برای بودجه ۹۵ رقم ۳۱۰۰ تومان پیش بینی شده است که به معنای گران شدن بازار است.

وی با بیان اینکه دولت باید ثبات اقتصادی درکشور ایجاد کند،ادامه داد:وجود تورم در کشور در قیاس با رکود بهتر است،در شرایط رکودی اشتغال کاهش و بیکاری افزایش یافته است و تحصیلکرده ها با مشکلات جدی برای اشتغال مواجه هستند.

 

ضرورت خروج از شرایط رکودی

فتحی پور با تاکید بر اینکه باید از شرایط رکودی خارج شویم، تصریح کرد: افزایش نرخ رشد تورم ۵ الی ۱۰ درصدی قابل تحمل است،اما شرایط رکودی که تولید را فلج می کند نه.

این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به اظهارات وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی درباره بیکار شدن یک نفر در هر ۵ دقیقه در کشور،افزود:‌ساماندهی نظام تولید و توزیع از پایه‌های اصلی حل این مشکلات است.

 

مالیات برارزش افزوده در یک مرحله از مصرف کننده نهایی دریافت

فتحی پور با بیان اینکه در شرایطی هستیم که بدهی دولت به بانک ها ۱۳۰ هزارمیلیارد تومان و معوقات بانکی ۱۰۰ هزارمیلیارد تومان است، ادامه داد: ۷۷ هزارمیلیارد تومان دارایی بانک ها نیز سپرده نزد بانک مرکزی است و تعهدات بانک ها به طرف های خارجی هم باید به آن اضافه کرد.

وی با اشاره به جلسه کمیسیون اقتصادی با سازمان امور مالیاتی اظهارداشت:اعتقاد داریم که مالیات برارزش افزوده بدون پیچیدگی های فعلی باید کارشناسی شود و در یک مرحله از مصرف کننده نهایی دریافت و شفاف سازی شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه تحریک بازار در شرایط کنونی اقتصادی کشور از هرچیز دیگری مهم تر است،تصریح کرد:اگر به آگاه سازی جامعه کمک شود حتما بازار تکان خواهد خورد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.