شهردار تبریز در دیدار با فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی مطرح کرد:

بخشی از درآمد جرائم رانندگی به شهرداری اختصاص یابد

نماینده شهرداران کشور بر لزوم اجرای منسجم قانون «تخصیص بخشی از جرایم راهنمایی ‌و‌ رانندگی به شهرداری‌ها» تاکید کرد.

به گزارش تبریز بیدار  به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، صادق نجفی به همراه رئیس شورای اسلامی شهر تبریز و رئیس شورای استان آذربایجان‌شرقی با فرماندهی ‌انتظامی دیدار کرده و ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی، بر لزوم افزایش هماهنگی و تعامل مجموعه انتظامی استان و مدیریت شهری تبریز تاکید کردند.

وی با اشاره به جایگاه بی‌بدیل نیروی انتظامی در روند توسعه و پیشرفت گفت: شاخص‌های مختلف توسعه، تنها در صورتی ارزشمند است که جامعه از امنیت و آرامش کامل بهره‌مند باشد؛ این نقش حیاتی در کشورمان، بر عهده نیروی انتظامی مقتدر و پرصلابتی است که با ایثار و همت‌ خود، استان آذربایجان‌شرقی و شهر تبریز را به یکی از امن‌ترین نقاط کشور تبدیل کرده‌ است.

نجفی تلاش برای حل معضل ترافیک را محور همکاری مدیریت شهری تبریز و نیروی انتظامی استان خواند و گفت: شهرداری تبریز در دو سال گذشته بخش عمده‌ای از همت عمرانی خود را صرف روان‌سازی گره‌های ترافیکی کرده است.

شهردار تبریز افزایش تعداد دوربین‌های کنترل ترافیک و توسعه زیرساخت‌های تردد را از دیگر اقدامات شهرداری در حوزه ترافیک خواند و ادامه داد: برنامه و بودجه سال جاری، با اولویت ایجاد تحول چشمگیر در آسفالت مورد مطالعه قرار گرفته است؛ بر اساس، امروز شاهد آسفالت‌ریزی‌های اساسی و اصولی در جای‌جای شهر هستیم که بی‌شک این امر نیز در روان‌سازی مسیرهای پرتردد و کاهش تصادفات موثر خواهد بود.

نجفی تعامل پلیس و مدیریت شهری تبریز را موثر خواند و افزود: بخش مهمی از برنامه‌های فرهنگی شهرداری تبریز در حوزه ترافیک، با حضور کارشناسان خبره راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی استان پیگیری می‌شود.

وی با بیان این که دستاوردهای مدیریت شهری، مرهون مدیریت هماهنگ شهری و استانی است، گفت: معتقدیم همکاری و تعامل دو طرف، بی‌ آن‌که حد و مرزی داشته باشد، می‌تواند به صورت هدفمند پیگیری شود.

شهردار تبریز با اشاره به هزینه‌های چشمگیر اقدامات شهرداری در حوزه ترافیک، بر لزوم اجرای منسجم قانون «تخصیص بخشی از جرایم راهنمایی ‌و‌ رانندگی به شهرداری‌ها» تاکید کرد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.