در جلسه شورا مطرح شد:

از هبه ۵۰۰میلیونی به باشگاه تراکتور سازی تا کمک به شخصی برای پرداخت مهریه همسر اولش

عصر دیروز جلسه فوق العاده شورای شهر در خصوص بررسی لوایح هبه در حالی برگزار شد که عدم وجود ضابطه خاصی برای اعطای هبه ها برای افراد به طور کلی مشهود بود

سرویس اجتماعی تبریز بیدار/

بر اساس گزارش خبرنگار تبریز بیدار، عصر دیروز جلسه فوق العاده شورای شهر در خصوص بررسی لوایح هبه در حالی برگزار شد که عدم وجود ضابطه خاصی برای اعطای هبه ها برای افراد به طور کلی مشهود بود، برای مثال می توان به یکی از لوایح شهرداری تبریز در خصوص اعطای چندین میلیون تومان به فرد خاصی برای پرداخت مهریه همسر اول خود اشاره کرد.

در ادامه بررسی لوایح مبلغ ۲۵میلیون تومان برای حمایت از باشگاه فوتبال ملی پوشان در نظر گرفته شد و این در حالی است که شهرداری تبریز خود دارای ردیف بودجه خاصی برای حمایت از ورزش در استان در نظر گرفته است.

یکی دیگر از لوایح مربوط به تخفیف ۵ درصدی به پیمانکار یکی از پروژها بود که پس از تصویب علی باغبان سئوال قابل تاملی با این مضموم که آیا اعضای شورا وقتی این تخفیف را در نظر می گیرند آیا می دانند مبلغ ۵درصد چقدر خواهد شد را پرسید که متاسفانه این سئوال با پاسخ خاصی همراه نبود.

اما جنجالی ترین لایحه دیروز مربوط به اعطای مبلغ ۵۰۰میلیون تومان به صورت غیر نقدی به باشگاه تراکتور سازی تبریز بود که موافقان و مخالفان خود را داشت.

مدبر به عنوان مخالف این لایحه گفت: کاری به این که این مسئله چگونه در رسانه ها پرداخت می شود ندارم ولی امروز شهرداری در وضعیتی نیست که این مبلغ را بتواند کمک کند.

وی ادامه داد: با کدام قانون در حالی که شهرداری نمی تواند پول کارگران خود را بدهد و آقای نجفی در به راحتی می گوید پول نداریم، می توانیم ۵۰۰میلیون به باشگاه فوتبالی که باید خود سراغ درآمدزایی پایدار برود بدهیم؟

سخنان مدبر را استوتچی ادامه داد، وی گفت: می توانید به تعاونی اعتبار شهرداری مراجعه کنید تا ببینید چه تعداد از کارگران شهرداری روزانه بخاطره وام مختصر به این صندوق مراجعه می کنند؟

این عضو شورای شهر افزود: مسئول امور مالی کمیته کارگری در جواب چرایی عدم پرداخت وام دومیلیونی بخشی از کارگران که با مشکلات عدیده ای مواجه هستند به صراحت می گوید: پول آن ها را بعدا می دهیم و حال وقتی آن کارگر درگیر سنگ کلیه همسرش است، فوتبال اولویت چندم وی است؟

بابایی اقدم نیز تصریح داشت: سال قبل وقتی به باشگاه تراکتور سازی کمک کردیم قرار شد تا این باشگاه به سمت کسب درآمدهای پایدار برود و حال باید این باشگاه گزارش دهد در این زمینه چکار انجام داده است.

در میان سخنان موافقان و مخالفان این طرح، امیرحقیان سئوال قابل تاملی را مطرح کرد، امیرحقیان گفت: آیا بر اساس قانون شهرداری می تواند حتی براساس مصوبه شورا اموال غیر نقدی خود را به غیر واگذار کند؟ که این سئوال با جواب قبلا نیز داده ایم دبیری همراه گشت.

سرانجام این طرح با کش و قوس های فراوان به تصویب شورا رسید، گفتنی است ششگلانی حاجی زاده و حضرتی از موافقان این لایحه بودند.

شایان ذکراست که طرح لوایح شهرداری تبریز در صحن علنی شورای اسلامی شهر تبریز با موضوع «هبه» همواره با چالش های مهمی در مطبوعات ومدیریت شهری مواجه شده است، افراد زیادی بر این باورند که دریافت هبه صرفاً در اختیار نیازمندان و کسانی باید قرار بگیرد که دچار مشکلات بسیار حادی در زندگیشان شده اند و تخلفات ساختمانی مشمول این لطف و یاری شهرداری و شورای شهر نمی شود و عده ای دیگر نیز نظرات دیگری مبنی بر قانونی بودن روند حاکم دارند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *