مهری خبر داد:

خرید ۴۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان آذربایجان شرقی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: ۴۰۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان این استان در سال زراعی جاری از سوی دولت خریداری شد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از  روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی، کریم مهری با تاکید بر ساماندهی بازرگانی محصولات کشاورزی، افزود: امسال تاکنون خرید تضمینی گندم و بذر گندم به حدود ۴۰۰ هزار تن رسیده که نسبت به سال گذشته حدود دو برابر افزایش نشان می دهد.

وی با ارائه گزارشی از روند اجرای سند تدبیر و توسعه استان در بخش کشاورزی، گفت: در سامانه اطلاعات مربوط به فعالیت های کشاورزی هر شهرستان ثبت و با پهنه بندی تولید سالم محصولات قادر به رصد تمام کارشناسان فعال هستیم که ۱۲۱ همکار جهاد کشاورزی فعال در این سامانه قابل دسترسی است.

مهری اظهار کرد: حدود یکهزار نفر ناظر نیز در زمینه اجرای سند تدبیر جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی فعال هستند که روند اجرای این سند را دنبال می کنند.

وی افزود: این سند به صورت ابتکاری در کشور ویژه آذربایجان شرقی در حال اجراست و امیدواریم بتوانیم الگوی مناسبی در سطح کشوری ارائه دهیم.

مهری اضافه کرد: ۹ هسته کلیدی در سند تدبیر جهاد کشاورزی وجود دارد که مصوب شورای برنامه ریزی و توسعه آذربایجان شرقی است.

وی یادآور شد: تولید سالم و قابل رقابتی نخستین کلید هسته ای است و امسال در همین زمینه تمام مزارع سیب زمینی و پیاز نمونه برداری باقیمانده نیترات شده و در زمینه تولید گوشت مرغ بدون آنتی بیوتیک نیز قدم های موثری برداشته شده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *