موسوی خبر داد

افزایش حمل و نقل کالا با قطار های تبریز / کنسانتره مس سونگون باز هم در رتبه اول

مدیر کل اداره راه آهن آذربایجان از جابجایی بیش از ۱ میلیون و ۹۷۹ هزار نفر مسافردر ۶ ماه نخست سال خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از باشگاه خبرنگاران، میر حسن موسوی گفت: این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹ درصد کاهش نشان می دهد و علت آنهم مشکلات امنیتی در خاک ترکیه و حذف سفر تبریز- استانبول و تبریز- وان و همچنین تعطیلی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در تابستان است.

وی گفت: مسیر تبریز- تهران و تبریز- مشهد از پرتردد ترین مسیر قطار ها هستند که خدمات آنها به مردم از طریق شرکت های رجا و رعد تبریز انجام می شود.

مدیر کل راه آهن با اشاره به آمار حمل و نقل و بارگیری در استان افزود: جابجایی بار با قطار باری در ۶ ماه نخست سال با ۱۵ درصد افزایش ۴۱۵ تن بار جابجا کرده اند

موسوی با اشاره به شاخص ترین بار در حمل ونقل وبارگیری ریلی افزود: کنسانتره مس سونگون از تبریز به مقصد خاتون آباد و بندرعباس افزایش یافته ولی در بارگیری زغال سنگ و نمک از تبریز و ایستگاه سلماس به سمت ترکیه کاهش داشته است.

مدیر راه آهن استان با اشاره به اعتبار تخصیص یافته برای تجهیز ایستگاه های راه آهن آذربایجان شرقی افزود: در پروژه های زیرساختی،بازسازی و احداث،ارتقای سطح کمی و کیفی قطارهای مسافری ۷ میلیارد تومان در سال جاری اعتباراختصاص یافته است.

مدیر راه آهن همچنین به مهمترین و ویژگی های مسافرت با قطار اشاره کرد و گفت: امنیت بالا آلودگی زیست محیطی، کم حداقل استفاده از سوخت ۱.۶ درصد نسبت به سایر حمل ونقل ها و همچنین از نظر سوانح در ۶ از مزایای مسافرت با قطار است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *