مشروح برنامه نود ۲۰ مهر+ تصاویر و لینک ویدیو ها

برنامه نود ۲۰ مهر از ساعت ۲۲:۳۰ با محوریت بررسی مسائل مختلف فوتبال کشور و تیم ملی فوتبال از شبکه سه سیما پیگیری شد.

به گزارش تبریز بیدار، عادل فردوسی پور در ابتدای برنامه اعلام کرد امشب علاوه بر بررسی بازی تیم ملی مناظره هفته گذشته بین آقایان براتی و نصیرزاده که به شکلی جذاب پیگیری می‌شد و نیمه تمام ماند را ادامه خواهیم داد.

همچنین در همین ابتدا باید یک تشکر کنم از تمام دوستانی که نسبت به برنامه خندوانه شب گذشته اظهار لطف داشتند و آرزوی موفقیت می کنیم برای  بچه های خوب و صمیمی خندوانه که فکر می کنم فردا شب آخرین برنامه آنها قبل از ایام محرم خواهد بود.

سوال مسابقه پیام کوتاه درباره انتخاب بهترین دفاع وسط پس از انقلاب پخش شد.

مجری برنامه نود در توضیح این نظرسنجی گفت: برای انتخاب دفاع وسط خیلی مشکل داشتیم. ۶ نفر را خود کارشناسان برنامه انتخاب کردند و اسامی ۱۰ نفر را هم روی سایت برنامه گذاشتیم و با نظر شما ۴ نفر را انتخاب کردیم تا به جمع ۱۰ نفر نهایی نظرسنجی امشب رسیدند. از میان گزینه های نظرسنجی امشب دو نفر برتر به تیم منتخب پس از انقلاب راه خواهند یافت.(ویدیو)

سپس تصاویری از بازی مدافعان منتخب پخش شده و توضیحاتی توسط مجری درباره سوابق آنان ارائه شد.

بخش بعدی گزیده ای از آنچه در برنامه امشب نود خواهید دید بود.(ویدیو)

گزارش اختصاصی از حواشی پیش از مسابقه تیم ملی مقابل عمان و حضور ایرانیان در این کشور پخش شد.(ویدیو)

از این پس ایرانیان خارج از کشور مشتری مسابقه پیامکی نود

در این گزارش هموطنان خارج از کشور معترض بودند چرا نمی توانند در مسابقه پیام کوتاه نود شرکت کنند. عادل فردوسی پور در پاسخ گفت انشاالله از هفته آینده تدبیری اندیشیده ایم هموطنان از هر جای دنیا می توانند در مسابقه شرکت کنند و آمار حضور آنها محاسبه می شود و به شکل زنده به آمار کل پیامک ها اضافه خواهد شد.

۲۲ دقیقه پس از آغاز برنامه برای اولین بار آمار شرکت کنندگان در نظرسنجی اعلام شد که ۳۲۰ هزار نفر شرکت کرده بودند.

آمار و افتخارات عملکرد مدافعان حاضر در نظرسنجی برنامه به طور کامل مرور شد.(ویدیو)

خلاصه مسابقه تیم های ایران و عمان پخش شد.(ویدیو)

نمرات بازیکنان تیم ملی در مسابقه برابر عمان مرور شد که اکثر بازیکنان نمره پایینی دریافت کردند.

 بخش اول آنالیز عملکرد تیم ملی مقابل عمان پخش شد.(ویدیو)

مجری برنامه اعلام کرد ۵۰ خبرنگار ژاپنی برای پوشش مسابقه دوستانه فردا برابر ایران وارد کشوره شده اند، این در حالی است که در گذشته مورد داشتیم تیم ملی ما برای بازی به کشور خارجی رفته و یک خبرنگار هم با خود نبرده است!

آنالیز دوم از مسابقه ایران و عمان با موضوع گل های مشابه خورده تیم ملی پخش شد. (ویدیو)

ارتباط تصویری با کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی در هتل آزادی برقرار شده و ۱۵ دقیقه گفتگو با او انجام شد.(ویدیو)

کی روش: هیچ کس نگران تیم ملی نیست/ هنوز منتظر امثال پولادی و ماهینی هستیم

 *تیم ملی مقابل عمان خوب بازی نکرد، قبول دارید؟

بله قطعا. البته باید یادآوری کنم ما بازی فوق العاده ای مقابل آرژانتین انجام دادیم ولی نتیجه را باختیم. در بازی عراق در جام ملت های آسیا هم همین طور عمل کردیم و باختیم. همیشه در فوتبال نتیجه و عملکرد با هم سمت شما نمی آید. وقتی ما بازی مقدمات جام جهانی انجام می دهیم و در خارج از خانه یک امتیاز می گیریم من آن یک امتیاز را با خوشحالی قبول می کنم و به خانه برمی گردم.

*اخیرا انتقاد می کنند که برای بازی عمان لیگ زیاد تعطیل شد و اردوی دبی اگر برگزار نمیشد هم خیلی فرق نمی کرد.

به هیچ عنوان موافق نیستم. ما همیشه طبق تقویم بین المللی فیفا حرکت می کنیم. ۲ بازی فیفا داشتیم و با در نظر گرفتن این که ما اهداف زیادی برای جام جهانی روسیه داشتیم باید تیم را با بازیکنان جوان دوباره بسازیم. به نظر من نه تنها باید ۱۵ روز که یک ماه لیگ را تعطیل کنیم اما این امکان پذیر نیست. ولی با این رادو ما توانستیم نتیجه را در عمان بگیریم و در صدر جدول قرار بگیریم. بازی مهمی را برابر ژاپن داریم و در این گونه اردوها فرصت را به بازیکنان جوان و همین طور سایرین می دهیم که بتوانیم پیشرفت کنیم و بهتر شویم.  مطمئنا همیشه انتقادها خواهد بود ولی متاسفانه نمی توانیم فراموش کنیم ما با سه هفته آماده سازی به جام جهانی ۲۰۱۴ رفتیم. بدون هیچ آماده سازی خوب به استرالیا رفتیم و آن موقع هیچ کسی هیچ نگرانی نداشت. وقتی آن موقع برای جام جهانی بازیکنان را در اختیار نداشتیم الان چرا باید گوش کنیم؟ واقعیت این است که الان دیگر این حرف ها زیاد برایم اهمیت ندارد.

*به نظر می آید سر حال نیستید و کارلوس همیشه نیستید؟

نه نمی دانم چرا این سوال را می پرسید. مطمئنا وقتی بازی را در پیش رو داریم آن هم بازی مهمی مثل ژاپن ذهنمان باید کاملا روی این بازی متمرکز باشد.

*در آنالیزی که پخش کردیم مشخص بود در گل های اخیر تیم ملی از دفاع کنار پوشش داده نمی شود و توپ از حقیقی رد میشه و به گل تبدیل می شود و گل های تکراری خورده ایم. چه فکری کردید دیگر چنین گل هایی نخوریم؟

فوتبال بازی اشتباهات است. اما در تیم ما وقتی می بریم همه برنده هستند. وقتی هم نتیجه خوبی نگیریم همه با هم می بازیم. این یک اشتباه از تیم است نه اشتباه یک بازیکن. مطمئنا بعضی از اتفاقات پررنگ تر در بازی اتفاق می افتد اما وقتی جایی به مشکل می خوریم که در بازی توپ را از دست می دهیم. و وقتی این اتفاقات می افتد وظیفه ما این است این مسائل را آنالیز کنیم و سعی کنیم تیممان را آماده کنیم و در دفعات آینده بهتر باشیم. بار دیگر از این فرصت استفاده می کنم و اینجا می گویم افتخار کردم به بازیکنانم وقتی در گرمای ۳۷ درجه و رطوبت بسیار بازی می کنید و از لحاظ تیمی و شرایط بازیکنان تطابق کامل با شرایط ندارید من خیلی خوشحال بودم از بازی که بازیکنان کردند به خاطر اینکه از خودشان شخصیت قوی در بازی نشان دادند و جنگیدند، نتیجه را هم به دست آوردیم و با یک امتیاز به خانه برگشتیم. الان ۱۲ امتیاز باقی مانده که سه بازی آن در تهران است و مسیر صعود ما در دستان ماست و کاملا تحت کنترل ما است.

تیم ملی قطعا از این مرحله صعود خواهد کرد. جوان گرایی که در تیم ملی انجام دادیم مورد استقبال قرار گرفت اما در مرحله بعدی رقبایی مثل ژاپن داریم که آن مرحله دغدغه مردم است و نگران هستند که با بازی مقابل عمان مقابل تیم های بزرگ به مشکل بخوریم.

دقیقا شما باید هم نگران باشید. من هم نگران هستم به خاطر اینکه شاهد این هستم هیچ کسی نگران نیست و دغدغه ندارد. اگر بخواهیم  خودمان را برای آینده آماده کنیم  حتما باید سرمایه گذاری های لازم برای آماده سازی تیم صورت پذیرد. باید جوان گرایی در تیم انجام شود ولی حتما احتیاج به کیفیت و تجربه داریم. به خاطر اینکه در حال حاضر اکثر بازیکنان ژاپن در لیگ های اروپایی بازی می کنند اما بازیکنان ما در ایران در شهرهای اصفهان، مشهد و دیگر شهرهای داخل بازی می کنند. ما موافق این هستیم که این فصل باید فصل پرکار و پرفشاری باشد برای آماده سازی تیم برای دور بعدی. این را قبلا عرض کردم و بار دیگر تکرار می کنم، اگر بدون حمایت در مسیر توسعه برای آینده فوتبال ایران بخواهیم ادامه بدهیم کاملا با شما موافقم که باید نگران باشیم. ولی فقط صحبت کردن کافی نیست. شما راجع به پست های دفاع راست و چپ صحبت کردید ما هنوز نتوانستیم مشکل بازیکنان سربازمان را حل کنیم. هنوز منتظر بازیکنانی مانند پولادی، ماهینی و بختیار رحمانی و سروش رفیعی و عبدالله زاده هستیم. بله شما باید نگران باشید به خاطر اینکه هیچ کسی در حال حاضر نگران آینده تیم ملی نیست.

* زمین کمپ تیم ملی کیفیت مناسب دارد؟

دیگر عاقلانه نیست ما بخواهیم راجع به کیفیت زمین حتی صحبت کنیم. هرچه بیشتر راجع به کیفیت صحبت کنیم فقط اعتماد به نفس بازیکنان پایین می آید. به خاطر اینکه به هیچ وجه نمی توانیم هیچ پیشرفتی داشته باشیم. سرعت و کیفیت پاس ها در آن زمین خیلی پایین است. کارهای ترکیبی در آن زمین اصلا نمی شود انجام داد و بهتر است در هتل بمانیم و از روز بازی لذت ببریم!

*تفاوت لژیونرهای ایران و لژیونرهای ژاپن را بررسی کردیم. قبلا بازیکنانی در ترکیب ثابت تیم های بزرگ اروپایی داشتیم که دیگر خبری نیست ، بهتر نیست بازیکنان جوان ما از پول دل بکنند و به تیم های اروپایی برای پیشرفت بروند؟

بله کاملا با شما موافقم . اگر با این مقایسه ای که شما نشان دادید تلاشتان این بود که امشب ما نخوابیم دقیقا برعکس است چون ما کاملا آماده بازی فردا هستیم و تمام بازیکنان آماده یک بازی خوب هستند. این گونه بازی هایی است که ما احتیاج داریم تا تعادل را بین بازیکنانی که کمبود تجربه دارند ایجاد کنیم. الان فقط بیاییم و از بازی لذت ببریم.

*درباره حضور طرفداران در بازی فردا صحبتی دارید؟

واقعا فکر می کنم فرصت خاصی است برای هواداران فوتبال ایران و بیایند یک سری بازیکن فوق العاده در سطح جهانی را ببینند. فرصت خوبی است همه بیایند سرعت بازی بالا ، کارهای ترکیبی و تاکتیکی، بازی های یک ضرب و دو ضرب رو به جلوی خیلی خوب را ببینند. واقعا فکر می کنم همه هوادارانی که حضور پیدا کنند بهره خواهند برد. هواداران، مربیان و بازیکنان تیم از بازی فردا لذت خواهند برد مطمئنا مثل همیشه انگیزه بسیار بالایی داریم، با روحیه جنگجویانه بسیار بالایی بازی خواهیم کرد و سعی خواهیم کرد یک تعادلی بین تجربه بالای بازیکنان ژاپن و بازیکنان جوان خودمان به وجود بیاوریم ولی نگرش ما، انگیزه ما و تعهد ما مطمئنا بالا خواهد بود و مطمئنم مثل همیشه همه از عملکرد ما فردا راضی و مفتخر خواهند بود.

* دوست دارید راجع به کمیته اخلاق و پرونده آل اشپورت صحبت کنید. با توجه به بازی فردا می توانید پاسخ ندهید.

نه این مسائل را برای آینده مطرح خواهیم کرد چون بازی بسیار جذاب و مهمی فردا خواهیم داشت و الان باید فضا را برای هواداران جذاب کنیم که فردا بیایند و ما هم روی بازی تمرکز کنیم. این بازی هایی که شما گفتید خیلی بازی کوچکی است  که متعلق به زمین دیگری است و بعدا انجام خواهیم داد. مطمئنا بازی بسیار جذاب و خوبی خواهد بود و هواداران بیایند و آن را از نزدیک ببینند.

  

مقایسه ای از فهرست لژیونرهای تیم ملی ایران و ژاپن پخش شد که اکثر بازیکنان ژاپن در حال بازی در تیم های بزرگ اروپایی هستند.

 

 بخش آخر حواشی سفر تیم ملی به عمان با محوریت اعلام خبر درگذشت هادی نوروزی در اردوی این تیم پخش شد.(ویدیو)

گزارشی از تمرین تیم ملی ژاپن در ورزشگاه  آزادی پیش از بازی ایران پخش شد.(ویدیو)

تقویم نود با مرور اتفاقات نوستالژیک فوتبال مصادف با روزهای ۱۴ تا ۲۰ مهر ماه پخش شد. شاهین بیانی از اسطوره های تیم استقلال مهمان مصاحبه تقویم این هفته بود. سالگرد بازی دوستانه تیم ملی با آلمان، ۱۴ مهر ۶۹ مصادف با قهرمانی ایران در بازی های آسیایی و تولد جواد نکونام از جمله بخش های تقویم این هفته بود. (ویدیو)

 سایت برنامه نود و بخش های مختلف آن بررسی شد.(ویدیو)

رضا شکاری بازیکن ۱۷ ساله و جوان ذوب آهن و تیم ملی جوانان به عنوان مهمان ویژه به استودیو آمد و گفتگو با او آغاز شد.(ویدیو)

قرعه کشی مسابقه پیام کوتاه هفته گذشته به کمک شکاری انجام شده و نفرات برنده مشخص شدند.

 مصاحبه با محمود بیاتی مربی قدیمی تیم ملی فوتبال ایران و کسی که تیم ملی ایران با او در جام ملت های آسیا ۱۹۶۸ قهرمان شد پخش شد.

او  بعد از سالها، شب زنده داری بعضی از بازیکنان بازیکنان تیم ملی در مسابقات سال ۱۹۵۸ توکیو را تایید کرد و گفت: هیچکس نبود که جلوی بازیکنان را بگیرد! بیاتی درباره دلیل عدم استفاده از ناصر حجازی و علی جباری گفت: شادروان حجازی که خودش به اردو نیامد. علی جباری هم گوشه راست بود که این پست را به علی پروین دادم. بنابراین یا باید جباری را انتخاب می‌کردم یا پروین. البته وقتی جباری را در مسابقات المپیک گوشه راست گذاشتم در زمین راه رفت و برای همین دیگر از او استفاده نکردم. (ویدیو)

ساعت ۰۰:۳۰ برای اولین بار نتایج نظرسنجی پخش شد که بیش از یک میلیون نفر شرکت کرده بودند و محمد پنجعلی با ۱۹ درصد آرا اول بود، سیدجلال حسینی با ۱۴ درصد دوم و یحیی گل محمدی و مهدی پاشازاده با ۱۳ درصد سوم و چهارم بودند.

 یک مسابقه قدیمی بین تیم های ایران و ژاپن از سال ۷۸ پخش شد.(ویدیو)

گزارشی از وضعیت بغرنج جسمانی دروازه بان اسبق تیم فوتبال مس و دست و پنجه نرم کردن او با بیماری پخش شد.(ویدیو)

ارتباط مستقیم تصویری با محمد خاکپور سرمربی تیم ملی فوتبال امید در قطر برقرار شده و درباره وضعیت این تیم با وی گفتگو شد.(ویدیو)

خاکپور: این نسل از بچه های امید می توانند حماسه آفرین باشند

محمد خاکپور در ابتدا گفت: قبل هرچیز به خانواده هادی نوروزی و خانواده ورزش درگذشت این بازیکن را تسلیت می گویم. از همه کسانی که این چند روز خیلی صحبت کردند می خواهم کمتر صحبت کنند و بیشتر عمل کنند. خانواده نوروزی بیشتر به عملکرد بازماندگان نیاز دارند نه صحبت کردن آنها.

سرمربی تیم امید ادامه داد: وقتی ما تیم امید را تحویل گرفتیم یک تیم ورشکسته از نظر روحیه بود و آخرین باری که برنده شده بودند یک سال و نیم پیش مقابل کویت بود. اولین چیزی که به ذهن ما رسید این بود که این تیم شخصیت ملی پیدا کند تا بتواند موفق شود. امروز با تمام افتخار می گوییم بازیکنان بسیار خوب، مستعد و کارآمدی داریم که تیم امید خوبی را ساخته است.

وی ادامه داد: ما در یک سال گذشته ۲۲ بازی کردیم که ۲۰ برد، ۱ باخت و ۱ مساوی داشتیم و فکر کنم رکورد بدی نیست. در مجموع سعی کردیم تمام بازیکنانی که در این رده سنی می توانستند کمک کنند را ببینیم و از تمام پنانسیل این رده استفاده کنیم. روز اول که من مسئولیت را قبول کردم بعد از چند روز اردو دیدیم که این تمام بضاعت ما در این رده سنی نیست و با همکارانم حدود ۱۳۰ بازیکن را از لیگ برتر و لیگ یک مورد شناسایی قرار دادیم.

خاکپور درباره وضعیت داوری بازی های تیم و پنالتی هند عجیب در بازی یمن در حالی که توپ به پای مدافع ایران خورد گفت:  شما خودتان می دانید وقتی ما در منطقه برابر تیم های عربی بازی می کنیم همه کار می کنند تا به ما ضرر برسانند. داور این بازی داور بازی با عربستان هم بود و تمام توپ های پنجاه – پنجاه را به نفع حریف گرفت و دو پنالتی هم برای ما نگرفت.

خاکپور درباره بازی چهارشنبه تیم امید در مرحله نهایی مقابل سوریه گفت: فکر می کنم هر دو تیمی که به فینال رسیدند شایسته بودند. سوریه تیم بسیار خوبی هم از لحاظ بدنی هم از لحاظ تاکتیکی است. برای ما شرایط سخت است و در گرمای ۳۴ درجه و رطوبت ۷۵ درصد کار می کنیم اما این برای اعضای تیم حریف عادی است. بچه های ما با همت و غیرتی که به خرج دادند توانستند در این هوا تیم را به فینال برسانند.

وی ادامه داد: در تورنمنت غرب آسیا هدف ما شبیه سازی بازی های دی ماه مقدماتی المپیک بود چون تقریبا فاصله بازی ها در این مسابقات با بازی های دی ماه یک اندازه است. این بچه ها می توانند یکی از نسل های درخشان فوتبال ما باشند و بتوانند دوباره حماسه ایجاد کنند و بعد از ۴۰ سال به المپیک راه پیدا کنند ولی این مستلزم این هست که همت ملی وجود داشته باشه و همه دست به دست هم بدهیم و تیم را به آنجا برسانیم.

 هوشنگ نصیرزاده و احمدرضا براتی در استودیو حاضر شدند و مناظره حقوقی برنامه امشب با حضور آنان آغاز شد.(ویدیو)

ابتدای صحبت های این دو تن حول این محور بود که چرا نصیرزاده تحصیلات حقوقی ندارد اما رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال است.

خلاصه و حواشی مسابقه نفت تهران و دیانا باقرشهر از سری رقابت های جام حذفی پخش شد.(ویدیو)

ادامه مناظره انجام شد و سپس مسابقات هفته نهم لیگ دسته اول آزادگان مرور شد.(ویدیو)

صفحه اول روزنامه های ورزشی سه شنبه از روی سایت برنامه بررسی شد.

صحبت های نصیرزاده و براتی با محوریت ممنوعیت خالکوبی در قوانین فوتبال ایران پیگیری شد و تا آخر برنامه ادامه پیدا کرد. نصیرزاده عنوان کرد خالکوبی در گذشته متعلق به زندانی ها و نشان دار کردن آنها بوده و ما وقتی برای وضع قوانین در فیفا سوال کردیم آیا می توانیم خالکوبی را در ایران ممنوع کنیم پاسخ دادند ممنوع کنید ما دفاع می کنیم.

براتی در پاسخ گفت همه می دانند خالکوبی عمل خوبی نیست اما درست نیست که شما بیایید آن را به عنوان یک جرم یا تخلف مطرح کنید. وقتی شما می روید و می گویید در ایران زندانی ها خالکوبی می کنند و وجهه بدی دارد به شما می گویند بروید ممنوعش کنید اما اگر آنجا بگویید خالکوبی کار پهلوانان بوده و مغایرتی با دین و مذهب ندارد می گویند هیچ دلیلی ندارد آن را ممنوع کنید.

با پخش آخرین آمار نظرسنجی برنامه این هفته نود ساعت ۱:۵۲ بامداد به پایان رسید. در پایان با شرکت یک میلیون و ۳۳۹ هزار نفر محمد پنجعلی با ۲۲ درصد آرا بهترین مدافع وسط پس از انقلاب شد و همراه با سیدجلال حسینی با ۱۳ درصد آرا به تیم منتخب راه یافت. مهدی پاشازاده هم با ۱۳ درصد و هزار رای کمتر از حسینی و یحیی گل محمدی با همین درصد آرا و ۷ هزار رای کمتر از پاشازاده سوم و چهارم شدند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.