نوروزی در گفت وگو با «تبریز بیدار»:

با قمه زنی برخورد قاطع خواهد شد / پلیس در کنار مردم، حافظ نظم و امنیت برنامه های محرم است

فرمانده انتظامی تبریز آخرین اقدامات پلیس برای برقراری نظم و امنیت در دهه محرم را تشریح کرد.

به گزارش تبریز بیدار، با آغاز ماه محرم و عزاداری سرور و سالار شهیدان یکی از دغدغه های همیشگی مردم و مسئولین برقراری نظم و امنیت برای برگزاری با شکوه این مراسمات است. در همین خصوص سرهنگ نوروزی فرمانده انتظامی شهرستان تبریز  در گفت و گو با تبریز بیدار آخرین اقدامات پلیس برای برقراری امنیت در ماه محرم را تشریح کرد.

وی گفت: قبل از آغاز ماه محرم در جلسه ای با مسئولین هیات های عزاداری در این خصوص تذکرات و توصیه های لازم داده شده وقرار بر این شد در هر هیات عزاداری ۳ الی ۵ نفر به عنوان همیار پلیس با عنوان «پلیس محرم»  فعالیت کنند. وظیفه این افراد تسهیل عبور و مرور مردم و نظم بخشیدن به  دسته جات عزاداری است همچنین قرار بر این شد که هیئات عزاداری خیابانی شاه حسین گویان در جهت رعایت حال عموم مردم برنامه های خود را تا ساعت ۱۲ نیمه شب به پایان برسانند. علاوه براین به دسته جاتی که در مسیرهای اصلی شهر فعالیت می کنند تذکرات لازم برای انتقال این دسته جات به مسیرهای فرعی داده شده است.

نوروزی به آموزش های لازم به ماموران پلیس اشاره کرد وگفت: ماموران و یگان های انتظامی مستقر در تمای کلانتری ها و یگان امداد با فراگیری آموزش لازم قبل از محرم در تمامی سطح شهر حضور خواهند داشت تامردم عزیر در خصوص برقراری نظم عمومی نگرانی نداشته باشند. 

فرمانده انتظامی شهرستان تبریز با هشدار به کسانی که به اسم عزاداری سعی در مخدوش کردن نام و جایگاه عزاداری حضرت ابا عبدالله حسین دارند تصریح کرد: وظیفه ذاتی پلیس تامین نظم وامنیت عمومی  مردم است و در صورت مشاهده هر گونه قمه زنی در سطح شهر بنا به حکم حاکمیت دینی، پلیس برخود قاطع خواهد کرد.

وی در پایان از عموم مردم مومن و عزادار خواست که با همکاری،خادمان خود را در این امر خطیر یاری نمایند و هیئات عزاداری با درنظر داشتن کهنسالان و بیماران، ساعات عزاداری خیابانی را هر چه زودتر از ساعات پایانی شب برگزار کنند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.