علیلو:

واردات خودرو باید توسط کارشتاسان شناسنامه دار صورت گیرد

واردات خودرو موضوعی است که نیاز به رعایت شروط کارشناسی برای واردکنندگان خودور دارد که تضمین کند این مهم به درستی انجام می شود تا متقاضیان خرید خودرو با خیالی آسوده اقدام به خرید و یا پیش خرید خودرو کنند.

به گزارش تبریز بیدار،  واردات کالا امر مطلوبی به شمار نمی آید؛اما نباید در موضوع واردات به صورت احساسی عمل شود،چراکه حتی از واردات نیز می توان به عنوان تلنگری برای ارتقای کیفیت استفاده کرد،بطورمثال اگر در واردات خودرو برنامه‌ریزی وجود داشته باشد می توان از واردات نظارت شده خودرو درجهت تقویت و ارتقای کیفی محصولات ساخت داخل نیز استفاده کرد.

اینکه واردات خودرو به چه صورتی و تحت چه مقرراتی انجام شود.

 علی علیلو،عضو کمیسیون صنایع و معدن مجلس شورای اسلامی درگفت و گو با خانه ملت،درباره واردات خودرو گفت: باید واردات‌کنندگان خودرو ازشرایط کارشناسی لازم برخوردار باشند به عبارتی دراین زمینه ازسابقه خوبی برخوردار باشند.


نماینده مردم شبستردرمجلس شورای اسلامی،ادامه داد:واردکننده خودرو باید تمامی جوانب را رعایت کند،بطورمثال هویت آن مشخص شده و تخصص لازم را برای انجام این مهم داشته باشند و همچنین ازشرایط مالی لازم برای ارائه تضامین برخوردار باشد.

علیلو افزود: باید واردکنند خودرو مدارکی داشته باشد که در واردات قبلی عملکرد درستی داشته است و کارت بازرگانی داشته باشد.

عضوکمیسیون صنایع و معدن مجلس شورای اسلامییادآور شد: دریافت وثیقه و اخذ تعهدات لازم از شرکت واردکننده نیز باید از شرایط وارد کننده خودرو باشد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *