سعیدی عنوان کرد:

تجمیع منابع مالی بیمه‌ها تنها راهکار یکسان‌سازی فعالیت‌های بیمه‌ای است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه تجمیع منابع مالی بیمه‌ها تنها راهکار یکسان‌سازی فعالیت‌های بیمه‌ای است، گفت: دولت در برنامه ششم توسعه باید راهکاری را برای اجرای آن مدنظرقرار دهد تا مجلس نیز بر اساس آن همکاری لازم را با وزارتخانه داشته باشد.

به گزارش تبریز بیدار، محمد اسماعیل سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با مثبت ارزیابی کردن اظهارات وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر آنکه ادغام سازمان‌های بیمه‌گر برای ایجاد یک سازمان جدید غیر ممکن است،‌ افزود:‌ صندوق‌های بیمه‌ای حق متفاوتی را از بیمه‌گذاران دریافت می‌کنند که همین مهم عاملی برای بی‌رغبتی بیمه‌ها نسبت به تجمیع شده است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: واقعیت آن است که باید به سمت تجمیع منابع و استانداردسازی عملکرد صندوق‌های بیمه‌ای پیش رفت و برنامه‌ریزی برای این اقدام تنها راهکار یکسان‌سازی فعالیت‌های بیمه‌ای است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه باید برای تجمیع بیمه‌ها چارچوب مشخصی تعریف شود، تصریح کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکنون عملکرد خوبی در زمینه حمایت‌های بیمه‌ای در طرح تحول سلامت داشته و بدون‌شک می‌تواند در تجمیع بیمه‌ها نیز سازوکار مناسبی در نظر بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه تجمیع بیمه‌ها تکلیف قانونی است که در برنامه پنجم توسعه به آن اشاره شده است، یادآور شد:  با توجه به این ضرورت، لازم است تکلیف آن مشخص شود لذا به نظر می‌رسد دولت در برنامه ششم توسعه باید راهکاری را برای اجرای آن مدنظرقرار دهد تا مجلس نیز بر اساس آن همکاری لازم را با وزارتخانه داشته باشد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: باید اقدامات زیربنایی برای تجمیع بیمه‌ها فراهم شود و نمی‌توان با اقدامی سریع این طرح عظیم را اجرایی کرد چراکه ممکن است با اجرای شتابزده نظام سلامت نیز با چالش مواجه شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *