سعیدی مطرح کرد:

مبادا پیگیری های زمین‌خواری‌ در تبریز به فراموشی سپرده شود / هشدار رهبری باغهای تبریز را نجات داد

نماینده مردم تبریز در مجلس درباره فراموش شدن و کاسته شدن از جدیت مسئولان در برخورد با زمین‌خواری‌های این شهر ابراز نگرانی کرد.

به گزارش تبریز بیدار، محمداسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با یادآوری غفلت‌های گذشته درباره از بین رفتن باغات و زمین‌های کشاورزی و تبدیل آنها به زمین‌های مسکونی و ویلا، گفت: اگر خود مقام معظم رهبری در این موضوع ورود نمی‌کردند در آینده‌ای نزدیک باقیمانده باغات و فضای سبز مفید کشور نیز از دست می‌رفت.

وی با تأکید بر اینکه تبریز نیز از مقوله زمین‌خواری مستثنی نبوده است، اظهار داشت: پس از هشدار رهبر معظم انقلاب نهادهای مربوطه به سرعت وارد عمل شده و منابع عظیمی از فضای سبز و باغ‌ها و زمین‌های زراعی اطراف تبریز را که در شرف تبدیل به ویلا و اماکن مسکونی بود، نجات دادند.

سعیدی گفت: البته در این بین بعضاً‌ از آن سوی بام نیز افتاده‌اند و برای کشاورزان مشکلاتی ایجاد شده است که این نشان از جدیت عمل نهادهای مسئول دارد.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نگرانی که در این زمینه وجود دارد این است که معمولاً پس از یک هشدار مسئولان به‌صورت مقطعی وارد عمل می‌شوند اما به تدریج موضوع به دست فراموشی سپرده شده یا از جدیت آنها کاسته می‌شود که امیدواریم در این مورد شاهد این مسئله نباشیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.