پزشکیان:

برخی بیمارستان‌ها شبیه زندان‌اند/خواب مسئولان در تأمین زمین برای بیمارستان بزرگ تبریز

نماینده مردم تبریز در مجلس با بیان اینکه برخی بیمارستان‌‌های استان از لحاظ ساختمان مانند زندان هستند، گفت: برای اراضی مورد نیاز بیمارستان بزرگ تبریز می‌توانستیم زمین‌های بیشتری نیز تا چند صد هکتار داشته باشیم.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس، مسعود پزشکیان ظهر امروز در مراسم عقد تفاهم‌نامه احداث بیمارستان ۱۵۴۰ تختخوابی تبریز خواستار تغییر در شیوه‌های درمانی در کشور شد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سیستم بیمارستانی در جهان در حال تغییر است، گفت: انتظاری که از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی داریم توجه به مناطق محروم و نیز تامین و تخصیص عادلانه امکانات درمانی است.

وی عنوان کرد: ۷۲ درصد اشغال تخت در استان وجود دارد و با ۸۰ درصد اشغال تخت نیز می‌توانیم کار کنیم و باتوجه به کمبود سرانه درمانی در کشور نیازمند تغییر نگرش‌هایی هستیم.

پزشکیان مشارکت قرارگاه خاتم ‌الانبیاء در بیمارستان‌سازی را اقدامی ارزشمند دانست و گفت: امیدواریم بیمارستان جدید مانند برخی بیمارستان‌های داخلی مثل زندان نباشد و الگوهای زیبا در آن در نظر گرفته شود و در حال حاضر بیمارستان‌ها با توجه به زیبایی‌های محیطی و مفرح ساخته می‌شود.

عضو کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در زمینه تامین زمین‌های مورد نیاز برای بیمارستان بزرگ تبریز می‌توانستیم زمین‌های بیشتری نیز تا چند صد هکتار داشته باشیم که به علت خواب مسئولان این امر محقق نشد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.