مدیرکل رفاه، کار و امور اجتماعی آذربایجان‌شرقی خبر داد

تسهیلات کم بهره برای مشاغل خانگی در آذربایجان شرقی

مدیرکل رفاه، کار و امور اجتماعی آذربایجان‌شرقی گفت: اعتبارات همه شهرستان‌ها مشخص شده و جمع اعتبار کل ۱۵ میلیارد تومان است که با ۴ درصد بهره بانکی تسهیلات پرداخت می‌شود.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس، میراحد حسینی ظهر امروز در جلسه کار گروه اشتغال آذربایجان‌شرقی بر ارتقای نقش تعاونی‌ها در اشتغال آفرینی تاکید کرد.
وی با بیان اینکه ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در استان عضو تعاونی‌ها هستند، گفت: تعیین تکلیف تعاونی‌های سهام عدالت در استان در اولویت و اهمیت قرار دارد و اگر تعاونی‌های سهام عدالت در شکل جدیدی ادامه فعالیت دهد موثر خواهد بود.

حسینی بیان کرد: در زمینه تامین شغل از راه تعاونی‌ها و وام‌های کم بهره نیز نیازمند برنامه‌ریزی بیشتری هستیم و تعاونی‌ها با بنگاه‌های دیگر تفاوتی داشته باشد و می‌توانیم از منابع اشتغال سهم تعاونی‌ها نیز با بهره‌های ۴ درصدی در نظر گرفته شود.
مدیرکل رفاه کار و امور اجتماعی آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: کمک به تشکیل تعاونی‌های سهام عام، کمک به اتاق‌‌های تعاونی‌ها و کمک‌های بلاعوض می‌تواند به توسعه تعاونی‌های فراگیر کمک کند.

وی با اشاره به تدوین و نهایی شدن قانون ششم توسعه در کشور اظهار داشت: تخصیص بخشی از تسهیلات صندوق توسعه ملی و عقد تفاهم نامه باید صورت گیرد و در این میان تعاونی‌های مصرف به علت عدم حمایت قدرت رقابت با بخش خصوصی را ندارند.
حسینی ادامه داد: مکانیزه شدن سیستم ثبت شرکت‌ها و پیچ و خم‌های اداری موجب مشکلاتی شده که به نظر می‌رسد عقد تفاهم‌نامه با اداره ثبت نیز مهم است.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به برش بانکی و شهرستانی اعتبار سهم سال ۹۴ مشاغل خانگی آذربایجان‌شرقی گفت: اعتبارات همه شهرستان‌ها مشخص شده و جمع اعتبار کل ۱۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است که با ۴ درصد بهره بانکی تسهیلات پرداخت می‌شود.

محمدرضا سیابانی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان‌شرقی نیز در این جلسه با بیان اینکه در زمینه پرداخت تسهیلات بانکی اشتغال خانگی رشته‌های ممنوعه اعلام شود گفت: مشاغلی که ارزش افزوده بیشتری دارند و می‌توانند موثر باشند باید در این میان در اولویت باشند و رشته‌های ممنوعه نیز اعلام شود.

وی اظهار داشت: شناور شدن اعتبارات بانکی شهرهایی که نمی‌توانند اعتبارات را در زمان‌های لازم  جذب کنند نادرست به نظر می رسد چرا که باید اولویت پرداخت به مشاغل اولویت‌دار در نظر گرفته شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.