معاون علمی و فناوری رئیس جمهور:

هوش و استعداد تجاری از ویژگی‌های آذربایجان است / حمایت از پروژه های دانش بنیان صنعت چرم

ستاری گفت: در حوزه‌های مختلف نقطه ضعف‌های بزرگی داریم و برای تقویت اقتصاد خود نیازمند نگرشی تازه هستیم و در این میان شرکت‌هایی که دانش بنیان نیستند حذف می‌شوند.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس،  سورنا ستاری پیش از ظهر امروز در جمع اعضای اتاق بازرگانی تبریز بر توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان با تکیه بر ظرفیت دانشگاه‌ها و جوانان نخبه تاکید کرد.

وی بر ایجاد انگیزه نوآوری در میان جوانان تاکید کرد و گفت: نحوه طراحی محصولات جدید با ایده‌های نو و شکل‌گیری ایده‌های جدید و در اختیار قرار دادن آن به جوانان چرخه‌ای است که موجب نوآوری می‌شود.

 

نباید خام فروشی مواد صورت گیرد


معاون رئیس جمهور با بیان اینکه نباید خام فروشی مواد صورت گیرد، گفت:قابلیت‌ها و ظرفیت‌هایی زیادی داریم که دانش فنی جوانان این مرز و بوم یکی از مهم‌ترین داشته‌ها است.

ستاری افزود: سرمایه واقعی این مملکت نفت و گاز نیست بلکه جوانان و نیروهای انسانی است که نباید این سرمایه‌ها را از دست بدهیم.

وی گفت: حرکت‌های کارآفرینی باید زمینه رشد و توسعه داشته باشند و در این میان فضای حرکتی برای جوانان باید باز باشد.

ستاری ادامه داد: معاونت علمی و فناوری تمایل دارد تا از پروژه‌های دانش بنیان در زمینه‌هایی چون صنعت چرم حمایت کند اما همراهی دانشگاه نیز در این زمینه مهم است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: در حوزه‌های مختلف نقطه ضعف‌های بزرگی داریم و برای تقویت اقتصاد خود نیازمند نگرشی تازه هستیم و در این میان شرکت‌هایی که دانش بنیان نیستند حذف می‌‌شوند.

وی تاکید کرد: هوش و استعداد تجاری از ویژگی‌های آذربایجان است و ما باید با استفاده از مشاور خوب واقعیت‌های موجود را اطلاع رسانی کنیم و در اختیار تجار و فعالان اقتصادی قرار دهیم.

ستاری تاکید کرد: بهره‌وری تخصص، افزایش مهارت‌های فردی مهم هستند و باید به سمتی حرکت کنیم که کارکردن شبانه‌روزی به سمت ماشین‌ساز بودن حرکت کنیم.

ستاری افزود: اصولا صنعتی که احتیاج به دانشگاه نداشته باشد موفق نخواهد بود و دانشگاه جایی است که می‌خواهد ماشین‌سازی کند و اگر می‌خواهیم صنعتی مانند صنایع غذایی را غالب کنیم باید ماشین‌سازی و طراحی کند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.