هنرمند تبریزی تابلو تذهیب کاری شده را به حرم حضرت معصومه(س) اهدا نمود + عکس

خانم ذریه چهارمین تابلوی تذهیب کاری شده خود را به آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) اهدا نمود.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از ابنا،  هنرمند تبریزی با حضور در حرم بانوی کرامت، تابلو تذهیب کاری شده اذن دخول را به آستان مقدس اهدا نمود.

خانم «ثریا ذریه» گفت: این تابلو، چهارمین تابلویی است که به حرم حضرت فاطمه معصومه(س) اهدا شد که این تابلوها شامل سلام مخصوص به حضرت و اذن دخول می‌باشد.

وی با اشاره به مزین شدن حاشیه تابلوها به نام پنج تن آل عبا و اسماء الهی گفت: تابلوی اهدایی اذن دخول، در ابعاد ۱۲۰ × ۹۰، با خط استاد «علی احمد زاده» طراحی شده است. کارهای تذهیب این تابلو در سه ماه و با به کار گیری ۵۰ رنگ و استفاده از سنگ‌های تزیینی در ۱۰ رنگ انجام پذیرفته است.

این هنرمند تبریزی طراحی تمامی طرح‌های تذهیبی را از ویژگی‌های تابلوی چهارم برشمرد و گفت: در کارهای پیشین، برای کارهای تذهیب کاری، از قالب‌های هنری نیز استفاده می‌شد ولی در کار اخیر، تمامی نقوش طراحی شد؛ البته همسرم نیز در این طراحی‌ها مرا کمک می‌کرد.

خانم ذریه درباره کرامت حضرت فاطمه معصومه(س) به وی برای طراحی این تابلوها گفت: کرامت زیادی در این میسر از حضرت دیدم. دوستان زیادی به من گفته‌اند که در نمایشگاهی شرکت کنم، ولی در پاسخ به آنها می گویم که بالاترین نمایشگاه را حضرت فاطمه معصومه(س) در اختیار من قرار داده است.

وی افزود: در مسیر طراحی این تابلو، برای تهیه سنگ‌های تزیینی آن، پول به اندازه کافی نداشتم؛ وقتی به مغازه مربوطه مراجعه کردم، دیدم از تمامی سنگ‌ها به طور کامل برایم بسته بندی می‌کند، به وی گفتم که من پول کافی همراه ندارم، گفت که پولی از شما نمی‌گیریم، پول آن را با خود حضرت معصومه(س) حساب می‌کنم. آن روز مرا قسم داد که هر موقع کاری برای حضرت انجام می‌دهم، سنگ‌های آن را از او تهیه کنم تا او نیز در پاداش ساخت تابلو شریک شود.

این هنرمند تبریزی ادامه داد: همسرم در این مسیر بسیار مرا همراهی می‌کند و به ویژه در هفته‌های پایانی کار که زمان زیادی برای تذهیب کاری صرف می‌کنم، به هیچ یک از کارهای منزل نمی‌رسم، در این شرایط همسرم بسیار کمک و همواره مرا حمایت می‌کند.

خانم ذریه با بیان این که در این مسیر، هیچگاه وسوسه نشدم که آثار هنری خود را در نمایشگاهی به فروش برسانم، گفت: نمی‌خواهم این کارهای هنری خود را بفروشم. چراکه نمی‌خواهم مبلغی در این راه به دست آورم که موجب شود از خلوص نیت خود نسب به کارهای هنریم برای اهل بیت علیهم السلام کاسته شود.

وی ادامه داد: از زمانی که کار تذهیب را فرا می‌گرفتم، از خدا کمک خواستم که این کار را بیاموزم. کارهای خود را هیچگاه لایق حضور در حرم بانوی کرامت نمی‌دانم؛ این کرامت حضرت است که این کارهای ناچیز مرا می‌پذیرد. وقتی که تابلو را تمام می‌کنم، در دلم آرامش ندارم تا تابلو را به حرم برسانم.

خاطرنشان می‌شود این بانوی هنرمند تبریزی تا کنون تابلوی منقش به آیه الکرسی را در سوریه و تابلوی حدیثی از امام جواد(ع) درباره پاداش زیارت حضرت فاطمه معصومه(س) را در کاظمین به آستان‌های مقدس اهل‌بیت(ع) اهدا نموده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.