با تصویب شورای اسلامی شهر؛

تبریز با صنعتی ترین شهر ویتنام خواهر خوانده شد

شورای اسلامی شهر تبریز لایحه شهرداری تبریز در خصوص خواهر خواندگی تبریز با هوشه مینه ویتنام را به تصویب رساند.

به گزارش تبریز بیدار عضای شورای اسلامی شهر تبریز در جلسه صبح روز یکشنبه شورا با لایحه خواهر خواندگی شهرهای تبریز و هوشی نینه را با اکثریت آرا به تصویب رساندند.
سفیر ویتنام در کشورمان در دیدار با شهردار تبریز خواستار خواهر خواندگی شهر هوشی مینه که مرکز صنعتی و اقتصادی ویتنام می باشد با تبریز شد.
شهرداری تبریز نیز با تنظیم لایحه ای این موضوع را به شورای شهر ارجاع داد که بعد از بررسی این لایحه در کمیسیون فرهنگی شورا صبح امروز این لایحه بعد از سخنان موافقان و مخالفان به تصویب اکثریت اعضای شورای اسلامی شهر تبریز رسید.
تصویب لایحه هبه ۳۴ میلیارد ریالی به مسجد حاج آخوند از دیگر مصوبان شورای اسلامی شهر تبریز بود. مسجد حاج آخوند یکی از مهمترین مساجد شهر تبریز بوده است که در زمان تعریض خیابان این مسجد در طرح قرار گرفته بود و شهرداری قبلا دو هزار متر مربع زمین معوض برای احداث مسجد در مکان جدید در اختیار هئیت امنای مسجد قرار داده بود.
بر اساس توضیحات شهردار منطقه ۴ تبریز هئیت امنای مسجد در کنار قطعه دو هزار متری ساخت مسجد اقدام به خریداری سه پلاک به متراژ ۱۷۰۰ متر مربع نموده اند تا با احداث مجموعه مسکونی و تجاری در این قطعه و با فروش واحد های این مجموعه هزینه احداث مسجد را تامین خواهد کرد.
این مسجد با دارا بودن مجموعه های مختلف فرهنگی و همچنین پیش بینی احداث پارکینگ به یکی از بزرگترین مسجد های شهر تبریز تبدیل خواهد شد.
مصوبه سوم امروز شورای شهر تبریز انتخاب حسابرسی برای سازمان آتش نشانی تبریز بود که اعضای شورای شهر تبریز با طی مصوبه ای حسابرس سازمان آتش نشانی را انتخاب نمودند.
گفتنی است در جلسه صبح امروز شورای اسلامی شهر تبریز میلانی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز با حضور در صحن شورا به ارائه گزارش فعالیت های شرکت توزیع برق شهرستان تبریز پرداخت.
وی خواستار همراهی شهرداری و شورا در خصوص توسعه شبکه توزیع برق در مناطق بافت فرسوده تبریز شد. 
از دیگر بحث های ارائه شده میلانی ترمیم و اصلاح شبکه توزیع برق تبریز، شاخه زنی و حرص درختانی که باعث جلوگیری از نوردهی نور چراغ برق خیابانها می شوند بود. 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.