در نشست خبری شیری آذر مطرح شد:

سقف اعتبار هبه ها به پایان نرسیده است/کنایه تامل برانگیز به میراث فرهنگی/تغییرات ادامه دارد

سخنگوی شورای شهر تبریز گفت: علی رغم این که حفظ آثار باستانی در حیطه وظایف میراث فرهنگی است ولی شهرداری تبریز با مشاهده کوتاهی های صورت گرفته توسط این اداره کل در انجام وظیفه خود به میدان آمده و متحمل هزینه های بسیاری شده است.

به گزارش تبریزبیدار، نشست خبری حبیب شیری آذر عضو شورای شهر تبریز ظهر امروز با حضور اصحاب رسانه در محل شهرداری  تبریز برگزار شد.

سخنگوی شورای شهر بخش اول سخنان خود را به ارایه گزارشی از مصوبات مهم دوره سوم شورای شهر پرداخت و گفت: یکی از مهم ترین لوایحی که با توجه به شرایط اقتصادی شهر در دوره سوم شورای شهر به تصویب رساندیم کاهش مبنای محاسبه عوارض از بیست درصد به نزدیک ده درصد بود.

وی افزود: علاوه بر مورد مذکور تصویب خواهرخواندگی تبریز با شهر هوشی مینه ویتنام ، تصویب هبه پانصد میلیونی به باشگاه تراکتور سازی تبریز و ایجاد سازمان حمل و نقل بار درون شهری برای ساماندهی به وضعیت ترافیک شهر از جمله مهم ترین مصوبات دوره سوم شورای شهر است.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز با توجه به تغییرات  صورت گرفته  در شهرداری گفت: به عنوان سخنگوی شورای شهر اعلام می دارم که تغییرات مدیریتی در بدنه شهرداری از اختیارات شهرداری است و با توجه به سخنان شهردار، احتمال می رود این تغییرات در هفته های بعد ادامه دار باشد.

شیری آذر در خصوص عملکرد شهرداری نیز گفت: با توجه به اوضاع حاکم انصافا شهرداری در تبریز در بین کلان شهر های کشور از کارنامه خوبی مخصوصا در بخش برخوردار است و اگر بخواهیم منطقه ای سخن بگوییم شهرداران مناطق یک،دو، چهار،هشت و شش عملکردشان قابل قبول بوده است.

وی در جواب سئوال خبرنگاری در خصوص طرح جامع تبریز نیز گفت: شورای شهر جلسات پرکاری را برای رسیدگی به طرح جامع برگزار کرده است و البته باید این نکته را در نظر داشت که نباید نگاه های سیاسی در طرح جامع تبریز تاثیر داشته باشد و حتما طرح جامع باید به تصویب شورای شهر بگذرد.


شیری آذر با توجه به ارجاع مصوبه شورای شهر در خصوص کارگران توسط فرمانداری گفت:  شورای چهارم لایحه ای را برای تغییر وضعیت کارگران به تصویب رساند که فرمانداری این مصوبه را به دلیل لزوم عدم دخالت شورا در بحث استخدام ها رد کرد.


وی افزود: باید به این نکته توجه داشت که مصوبه شورای شهر قصد دخالت در استخدام ها را  ندارد و نام فردی مطرح نیست  بلکه جهت گیری مصوبه مذکور برای حذف واسطه گران که سهم عمده ای در بوجود آمدن مشکلات کارگران دارند، بود و امید داریم با توجه به اعلام آمادگی شهردار مشکلات حقوقی کارگران به زودی حل شود.

شیری آذر در خصوص عملکرد شورای شهر در حفظ آثار تاریخی شهر نیز گفت: علی رغم این که حفظ آثار باستانی در حیطه وظایف میراث فرهنگی است ولی شهرداری تبریز با مشاهده کوتاهی های صورت گرفته توسط این اداره کل در انجام وظیفه خود به میدان آمده و متحمل هزینه های بسیاری  شده است.


این عضو شورای در پاسخ به  سوال خبرنگار تبریز بیدار مینی بر چرایی عدم اعلام اعتبار ماده ۱۶ و ۱۷ بودجه گفت: این گونه موارد حتما باید برای شفافیت افکار عمومی اطلاع رسانی شود ولی این سخن که محل سقف اعتبارات تمام شده به اتمام رسیده است به نظر درست نمی آید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.