رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

احتمال شیوع آنفولانزا از اواخر فصل پاییز در استان آذربایجان شرقی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: طی ماه‌های گذشته علائمی از شیوع بیماری آنفولانزا گزارش‌ شده و اکنون با ورود هوای سرد در اوایل روزهای آبان ماه احتمال شیوع آنفولانزا در سطح استان وجود دارد.

به گزارش تبریز بیدار،  محمدحسین صومی در گفت‌وگو با  اهروصال، از آغاز عملیات اجرایی قسمت الحاقی بیمارستان ۶۴ تختخوابی شهرستان هریس تا پایان آبان ماه سال جاری خبر داد و اظهار داشت: کلینیک و فاز نخست این بیمارستان، تا هفته سلامت افتتاح می‌شود و مابقی پروژه بیمارستان هریس، با تسریع در انجام فعالیت‌های عمرانی تا دهه فجر سال آینده به‌طور کامل مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
وی افزود: بیمارستان شهرستان هریس درگذشته کلینیک بوده که براثر زلزله تخریب‌ شده و اکنون، دلیل طولانی شدن احداث بیمارستان ۶۴ تختخوابی این شهرستان، تغییر نقشه‌های ساختمانی است که بیش از ۶ ماه تنها نقشه زمان‌بر بوده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، در پاسخ به سؤالی در خصوص اقدامات دانشگاه علوم پزشکی برای جلوگیری از گسترش شپش در مدارس سطح آذربایجان شرقی، ادامه داد: امسال اولین باری نیست که شپش در مدارس استان مشاهده‌شده و از طرفی نکته جالب اینکه در بهترین و بهداشتی‌ترین مدارس تبریز نیز، شپش رؤیت شده است.
وی اضافه کرد: ما توصیه‌های لازم را در جهت پیشگیری از گسترش شپش از طریق آموزش‌ و پرورش به تمام مدارس آذربایجان شرقی ابلاغ کرده‌ایم و در همین راستا، شامپوهای مخصوصی تهیه و در اختیار خانواده‌ها قرارگرفته است.
صومی با اشاره به اینکه تاکنون مورد جدیدی از شیوع آنفولانزا در آذربایجان شرقی مشاهده نشده است، بیان کرد: طی ماه‌های گذشته، علائمی از شیوع بیماری آنفولانزا گزارش‌شده بود که اکنون با ورود هوای سرد در اوایل روزهای آبان ماه، احتمال شیوع آنفولانزا در سطح استان وجود دارد، اما در حال حاضر آنفولانزایی که موجب تهدید سلامتی مردم باشد مشاهده نشده است.
وی با تأکید بر اینکه بیمارستان باقرالعلوم(ع) شهرستان اهر، موفق به کسب رتبه‌های برتر کشور شده است، تصریح کرد: با تلاش‌های بی‌وقفه پزشکان و پرستاران بیمارستان اهر، این بیمارستان ازنظر کاهش سزارین و ارتقاء کیفیت خدمات درمانی این موفقیت را کسب کرده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در پایان، با تأکید بر اینکه بیمارستان باقرالعلوم شهرستان اهر، برای تحت پوشش قرار دادن جمعیتی بیش از ۲۰۰ هزار نفر، تعداد تخت‌های این بیمارستان را افزایش خواهد داد، خاطرنشان کرد: با تخصیص اعتبارات لازم، بخش‌های آی سی یو، سی‌سی‌یو، آی سی یو نوزادان، اتاق‌های زایمان، اورژانس، کلینیک خدمات سرپایی تخصصی و فوق تخصصی و غربالگری سرطان، تا ۱۶ ماه آینده توسعه‌یافته و به امکانات پیشرفته مجهز می‌شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.