فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی؛

ورود جدی پلیس در حوزه امنیت‌اخلاقی، مطالبه مردم است

فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی گفت: برخوردنیروی انتظامی با موضوعات و مسائل مرتبط با امنیت اخلاقی از مطالبات اصلی مردم است؛ مصمم به ورود جدی‌تر در این حوزه هستیم..

به گزارش تبریز بیدار،  سردار”محسن حسن خانی” در گفت ‌و گو با خبرنگاران از عزم جدی نیروی انتظامی برای ورود در بحث امنیت اخلاقی خبر داد و اظهارداشت: اولویت‌بندی برنامه‌های این نیرو بر اساس مطالبات مردم صورت می‌گیرد؛ در همین راستا ارزیابی‌ها و نظرسنجی‌های صورت گرفته حاکی از خواست جدی مردم آذربایجان شرقی برای ورود در حوزه امنیت اخلاقی و موضوعاتی چون حجاب و عفاف است.

وی با بیان اینکه عمل به این امر یکی از ماموریت های اصلی نیروی انتظامی است و در دستور کار این نیرو قرار گرفته، گفت: اقدامات در خصوص مسائل امنیت اخلاقی باجدیت بیشتری نسبت به گذشته انجام می شود، بر همین اساس دستورات لازم به زیرمجموعه‌های ناجا ابلاغ ‌شده است.

فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی گفت: موضوعاتی چون خودروهایی با راکبان بدحجاب، آلودگی‌های صوتی، پدیده دور دورکردن و ایجاد مشکل برای شهروندان، سگ گردانی در خیابان‌ها، مزاحمت به نوامیس، عدم رعایت شئونات اسلامی در برخی مغازه‌ها و برگزاری برخی نمایشگاه‌ها در سطح شهر از موارد مهم در طرح تشدید برخورد با متخلفان امنیت اخلاقی به شمار می آید که هم نیروهای انتظامی و نیز پلیس راهنمایی و رانندگی استان مکلف به اجرای جدی قانون در این خصوص شده‌اند.

وی بابیان اینکه قابل قبول نیست برخی افراد از نیازهایی چون اشتغال خصوصاً از بانوان سوءاستفاده کنند، افزود: از مردم انتظار داریم در برخورد با موضوعاتی چون مانکن‌های اشاعه دهنده فرهنگ منحط غربی و یا نصب برخی تابلوها با مضامین و نوشته‌های نامناسب باپلیس همکاری لازم را داشته باشند زیرا بسیاری از پیگیری‌های پلیس استان از سال گذشته تاکنون بر اساس همین مطالبات مردمی صورت گرفته است.

سردار حسن خانی در خاتمه گفت: نتیجه همین همراهی و همکاری‌ها مردم، افزایش کشفیات در حوزه های مختلف و تشدید برخورد با اصناف مبادرت کننده به تولید و توزیع اقلام غیرمجازچون فیلم ها و لوح‌های فشرده مسئله‌دار بوده اما ورود در حوزه‌هایی نظیر فضای مجازی و آگاه‌سازی اقشار مختلف جامعه، علاوه بر همراهی مردم نیازمند همکاری سازمان‌های دخیل در مسائل فرهنگی و اجتماعی بانیروی انتظامی است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.