بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان در آستانه روز بسیج؛

مسوولان جلوی هرگونه رفتار مشکوک در دانشگاه را بگیرند/مطالبات اصلی جنبش دانشجویی برخورد با مفاسد اقتصادی و و احیای مساله اقتصاد مقاومتی است

آن چه که امروز می توان بعنوان یکی از مطالبات اصلی جنبش دانشجویی مطرح کرد، برخورد با مفاسد اقتصادی و و احیای مساله اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش تبریزبیدار، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان آذربایجان شرقی به مناسبت سالروز تشکیل بسیج دانشجویی بیانیه ای را به شرح زیر صادر کرد:

«مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَى نَحْبَهُ وَ مِنْهُم مَّن یَنتَظِرُ وَ مَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا»

 سوره احزاب ؛ آیه ۲۳

از مومنان مردانی هستند که به پیمانی که با خدا بسته بودند وفا کردند. بعضی بر سر پیمان خویش جان باختند و بعضی چشم به راهند و هیچ پیمان خود دگرگون نکرده ‏اند.

 دانشجوی بسیجی، آن عنصر نورانی و پاکنهادی است که در حال فراگرفتن دانش و آماده‌سازی علمی و فکری خود برای شرکت در پیشرفت مادی ملت و کشورش، چراغ ایمان و هدایت را نیز در دل خود و در محیط دانشگاه فروزان می‌کند و فضا را با صلاح و صفا و نورانیت خود نورانی می‌سازد. دانشجوی بسیجی کسی است که دشمن کمین‌گرفته را از یاد نمی‌برد و غافلانه، خود و دانشگاه و کشورش را به دست تطاول دشمن نمی‌سپرد.( امام خامنه ای )

 دوم آذرماه یادآور پیام تاریخی پیر مراد انقلاب اسلامی در تشکیل بسیج دانشجو و طلبه است، نهادی که وظیفه خطیر تربیت عنصر همتراز انقلاب اسلامی را در سطح دانشگاه بر عهده دارد. در بیست و چند سالی که از تشکیل این نهاد مقدس می گذرد به جرات می توان اذعان کرد که بسیج دانشجویی همواره طلایه دار و مطالبه گر اصلی و اصیل جنبش دانشجویی بوده است. آن چه که باعث شده است بسیج دانشجویی به این جایگاه دست پیدا کند، سرلوحه قرار دادن فرامین ناخدایان کشتی انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و امام خامنه ای(حفظه ا…)، و پرهیز از ورود به جریانات سیاسی و حزبی بوده است.

بسیج دانشجویی بر خود لازم می داند تا با پیروی از منویات ولی فقیه زمان، مسئولین امر را در  رسیدن به دانشگاه همتراز انقلاب اسلامی همراهی نماید و چنانچه در این مسیر کوتاهی و یا قصوری از سوی مسئولین دانشگاهی رخ دهد با پیگیری و مطالبه عالمانه، منصفانه، دلسوزانه، محترمانه و البته مقتدرانه، نکات مدنظر را به سمع مسئولین دانشگاهی برساند.

  1. ۱- بر پایه جدیدترین آمارهای پایگاه های علمی، رشد علمی کشور در دو سال اخیر به کندی گراییده است. مساله ای که مورد عتاب مقام عظمای ولایت نیز قرار گرفته است. از آن جا که به فرموده مقام معظم رهبری، علم مهم‌ترین ابزار پیشرفت و اقتدار ملّی است، هر دستور و یا حرکتی  که باعث شود، این رویه کند گردد، مورد انتقاد بسیج دانشجویی می باشد. چرا که آن چه که بعنوان مهمترین عامل پیشرفت کشور شناخته می شود، نباید در گیر ودارهای مدیریتی دچار مشکل گردد.
  2. ۲- آن چه که می تواند سم مهلکی برای فضای دانشگاهی باشد، ورود جریانات سیاسی و سوءاستفاده احزاب، از محیط دانشگاه است. بسیج دانشجویی خود  را ملزم می داند تا با هرگونه برخورد سیاسی و حزبی در دانشگاه و ورود عناصر ساختارشکن به این نهاد مقدس، برخورد قاطع نماید. این که عده ای فکر کنند که بعد از قضیه برجام راه ورود عناصر فتنه گر در دانشگاه باز می شود و شاهد وقوع اتفاقاتی مانند سال های ۷۸ و ۸۸ در دانشگاه می شویم، خیالی باطل است.
  3. ۳- آن چه که این روزها موجب نگرانی ناخدای کشتی انقلاب گشته است، مساله نفوذ عناصر دشمن، در مراکز حساس تصمیم گیری و تصمیم سازی است. قطعا دانشگاه بعنوان یکی از مراکز مهم تصمیم ساز در کشور، جزو طعمه های مهم جریان نفوذی دشمن می باشد، لذا ضمن تذکر به مسئولین دانشگاه در هوشیاری نسبت به این پدیده خطرناک، بر خود و همه مسئولین و دست اندرکاران دانشگاه واجب می دانیم تا با تیزبینی هرچه تمام تر، جلوی هرگونه رفتار مشکوک در دانشگاه گرفته شود.
  4. ۴- نکته نگران کننده ای که این روزها در دانشگاه قابل توجه است، نوع نگاه مدیریتی دانشگاه به سیاست های فرهنگی است. اینکه کنسرت های موسیقی و یا اردوهای مختلط، به عنوان کارفرهنگی تعریف شود، نشان از نفوذ تفکر لیبرالیستی و سکولاریستی غرب زده در بدنه مدیریتی دانشگاه می باشد. مسئولین محترم بدانند که از دل تفکر لیبرالیستی مورد حمایت بعضی از مدیران فرهنگی دانشگاه، نیروی همتراز انقلاب اسلامی پدید نمی آید. آن چه که مساله را بغرنج تر می کند نحوه برخورد مسئولین دانشگاه با معترضین به این­ رخنه فرهنگی است، چرا که می بینیم  جریان مومن و متعهد دانشجویی که به این حرکت خزنده فرهنگی  در دانشگاه اعتراض داشته اند با برخورد نامناسبی از سوی مسئولین رو به رو شده و بعضی از مسئولین سعی کرده اند تا با انگ زنی، آن ها را در مقابل دیگر دانشجویان قرار دهند.
  5. ۵- آن چه که امروز می توان بعنوان یکی از مطالبات اصلی جنبش دانشجویی مطرح کرد، برخورد با مفاسد اقتصادی و  و احیای مساله اقتصاد مقاومتی است. در قضیه برخورد با مفاسد اقتصادی بر خود لازم می دانیم تا از قوه قضائیه که مجاهدانه در مسیر برخورد قاطع با متهمین دانه درشت، حرکت کرده است، تشکر نمائیم و اعلام داریم که جنبش دانشجویی انتظار دارد تا در برخورد با مفسدین اقتصادی، هیچگونه اغماض و چشم پوشی  صورت نپذیرد تا همگان حرکت به سمت عدالت اجتماعی را شاهد باشیم. در مورد اقتصاد مقاومتی نیز از دولت محترم این مطالبه مطرح است تا بعد از بیست و یک ماه، بجای برگزاری همایش های بی هدف و بی نتیجه که سیاست های های اقتصاد مقاومتی را در حد حرف نگه داشته است، آستین ها را بالا زده و اقدام انقلابی را در جهت پی ریزی جراحی عظیم اقتصادی انجام دهد.
  6. ۶- با توجه به نزدیک شدن به ایام انتخابات مجلس شورای اسلامی، زمزمه های سوءاستفاده بعضی از جریانات و کاندیدای احتمالی از محیط دانشگاه به گوش می رسد. با توجه به اهمیت دانشگاه، بسیج دانشجویی برخورد لازم می داند تا با برنامه از پیش تعیین شده و مشخص جهت استفاده درست و منطقی از محیط دانشگاه در ایام انتخابات به مواجهه این رویداد مهم کشور برود. بسیج دانشجویی اعلام می دارد که با هیچ یک-تاکید می شود هیچ یک- از شخصیت ها، جریانات و کاندیدای احتمالی مجلس عقد اخوت نبسته و چنانچه این افراد علاقه مند به حضور در دانشگاه جهت تبیین برنامه های خود باشند، بایستی به مطالبات بسیج دانشجویی  بعنوان مهمترین جریان مطالبه گر دانشجویی استان پاسخگو باشند. بسیج دانشجویی با احصای ظرفیت های مهم استان در حوزه های مختلف، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، صنعتی، کشاورزی و….، آماده شنیدن برنامه های کاندیدای محترم، در این زمینه ها می باشند.
  7. ۷- بعد از قضیه برجام، گویا امر بر عده ای مشتبه گردیده است که قرار است، جمهوری اسلامی با آغوش باز به دیدار غربِ وحشی برود، کشورهایی که روزی با تحریم ابتدایی ترین داروهای درمانی، بیشترین جنایت حقوق بشری را علیه این ملت روا داشته اند. حاشا بر آن روز که ایران اسلامی، محل بده بستان کشورهای زورگو شود. ایران اسلامی که قرار بود به زعم قدرت های غربی، کشوری منزوی گردد، به برکت مدیریت امام گونه مقام عظمای ولایت و بصیرت و حضور بموقع مردم در صحنه و عنایت حضرت حق تعالی، امروزه به سطحی رسیده است که تحولات منطقه را نمی توان بدون در نظر گرفتن جمهوری اسلامی، تحلیل نمود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.