علیلو و شیری در گفت‌وگو با تبریزبیدار؛

بر توقف واگذاری کارخانه ماشین سازی مصر هستیم / پوری حسینی کاری نمی تواند انجام دهد

دو تن از نمایندگان آذربایجان شرقی در تشریح نامه ۱۹ تن از نمایندگان استان، نسبت به مسئله واگذاری کارخانه ماشین سازی واکنش نشان دادند.

به گزارش تبریزبیدار، علی علیلو در گفتگو با این پایگاه خبری تحلیلی، با اشاره به امضای نامه تعدادی از نمایندگان استان به وزیر اقتصاد مبنی بر جلوگیری از طرح واگذاری کارخانه ماشین سازی تبریز، گفت: خود من در نگارش و جمع آوری امضا برای این نامه نقش داشتم و در این نامه با امضای ۱۹ تن از نمایندگان استان خطاب به آقای طیب نیا، بنابر دلایل ذکر شده درخواست  خارج کردن موضوع ماشین سازی از فرآیند واگذاری را مطرح کرد.

وی افزود: آقای شیری، رئیس مجمع نمایندگان استان پیگیر جزئیات اجرایی نامه هستند تا در ۲ هفته آتی دیداری با آقای طیب نیا وزیر امور اقتصاد داشته باشیم و با بحث حضوری آنان را قانع کنیم تا بحث واگذاری ماشین سازی را به مدت یک سال یا دوسال از فرآیند واگذاری خارج کنند.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه به حکم عقلی و منطقی این واگذاری باید در شرایط فعلی کنار گذاشته شود، خاطرنشان کرد: در مقابل استدلال ما، استدلال سازمان خصوصی سازی و هیئت واگذاری این است که اجرای اصل۴۴ که تا آخر برنامه پنجم که امسال تمام خواهد شد، پیش بینی شده و بایستی فرآیند خصوصی سازی امسال به پایان برسد.

وی افزود: اما منطق ما این است که مواد و قوانین بسیاری بوده که در برنامه پنجم بوده که اجرایی نشده و اجرای بد و یا ناقص برنامه پنجم، تبعات منفی فراوانی بر تولید و اقتصاد مردم و خانوارها خواهد داشت.

علیلو، با اشاره به پیگیری دقیق این موضوع توسط نمایندگان استان، گفت: رئیس سازمان خصوصی سازی کشور که اخیرا واکنشی به نامه نمایندگان داشته است، خود یک مجری است و خارج کردن موضوع واگذاری در اختیار هیئت واگذاری است و ایشان در این زمینه نمی تواند اقدام اجرایی داشته باشد.

وی افزود: در هیئت واگذاری نظر وزرای دادگستری و اقتصاد تاثیرگذار و مهم است و آقای پوری حسینی نمی تواند نظری شخصی در این باره داشته باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: موجبات اجرای بسیاری از قوانین وجود ندارد و روی زمین باقی مانده است و ما در مجمع نمایندگان استان به دنبال اجرای درست قانون هستیم و نه اجرای به هر قیمت قوانین!


بر توقف واگذاری کارخانه ماشین سازی مصر هستیم


غلامحسین شیری آذر، رئیس مجمع نمایندگان استان نیز در گفتگویی کوتاه با تبریزبیدار، با اشاره به نگارش این نامه، اظهار داشت: در جلسه مجمع نمایندگان استان همه نمایندگان استان با واگذاری مخالفت کردند و منتظر جواب از سوی وزارت اقتصاد هستیم.

وی افزود: در نامه تهیه شده 4 علت اساسی را برای توقف واگذاری ذکر کرده ایم و همچنان پیگیر و مصر برای اجرای آن هستیم .

شیری خاطرنشان کرد: شائبه طمع برخی افراد به دلیل مرغوب بودن زمین کارخانه، از سوی نمایندگان تبریز مطرح شده که این موضوع نیز قابل بررسی است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.