رئیس شورای هیئت های مذهبی استان آذربایجان شرقی:

سکوت در برابر قمه زنی همکاری با داعش است

رئیس شورای هیئت های مذهبی استان آذربایجان شرقی گفت: سکوت در برابر بدعت های غلطی همچون قمه زنی در واقع همکاری با داعش و ترویج اعمال جنایت کارانه تروریست های تکفیری است.

به گزارش تبریز بیدار،  اصغر عبادی در همایش آسیب‌شناسی عزاداری اربعین شهرستان اهر، اظهار داشت: پرچم همیشه بر افراشته نهضت عاشورا بر عهده عزاداران حسینی بوده و تشکل های هیئت مذهبی و کانون مداحان بزرگ ترین تشکل کشور با محوریت مردم است و در جهت گسترش فرهنگ اسلامی و باورهای دینی مردم نقش با اهمیتی دارند.
وی با اشاره به اینکه تقویت باورهای دینی مردم توفیق و سعادت الهی بوده که شامل حال تشکل های هیئت مذهبی شده است، ادامه داد: تجمع هیئت های مذهبی و مداحان به نوعی دشمن شکن بوده و اگر تنها در شهرستان اهر بیش از ۱۵۰ هیئت عزاداری حسینی تجمع کنند گوشه ای از عظمت و اقتدار محبان اهل بیت(ع) به دشمنان اسلام نشان می دهد.
عبادی ترویج بدعت های غلط در هیئت های عزاداری را عامل اصلی نفوذ دشمنان اسلام و شیعیان دانست و افزود: امروز متاسفانه دشمنان اسلام بویژه شیعیان علاوه بر گسترش بدعت در عزاداری ها به دنبال نفوذ در هیئت های عزاداری هستند و از طرفی آسیب های عزاداری به سبک غربی و فرهنگی از جمله تهدیدات دشمنان در زمان کنونی است.
رئیس شورای هیئت های مذهبی استان آذربایجان شرقی سکوت و بی توجهی در مقابل تحرکات ضد شیعی را موجب خدشه دار شدن چهره اسلامی عزاداران حسینی برشمرد و گفت: عزاداران با حضور در تمامی محافل و مجالس مذهبی، با آگاهی کامل در رفتار و کردار تا از آسیب هایی که دشمنان می خواهند وارد عزادارای کنند هوشیار باشند.
وی بابیان اینکه گروه تروریستی داعش با نام اسلام تیشه به ریشه دین اسلام می زند، بیان کرد: همان شمشیری که داعش احکام ننگین خود را اجرا می کنند، متاسفانه علی رغم تاکیدهای مراجع تقلید برخی افراد مجدداً به دنبال گسترش بدعت قمه زنی هستند و دشمنان با سوءاستفاده از این نوع حرکات قمه زنی را با جنایت های داعش مرتبط می کنند.
عبادی ضمن اشاره به اینکه سکوت در برابر بدعت های غلطی همچون قمه زنی در واقع همکاری با داعش و ترویج اعمال جنایت کارانه تروریست های تکفیری است، اضافه کرد: قمه زنی نه تنها علاوه بر روزهای تاسوعا و عاشورا بلکه به مناسبت های دیگری نیز کشیده شده و عده ای با تحت تاثیر قرار گرفتن و تجمع های مخفیانه خواسته های دشمنان اسلام را تحقق می بخشند.
رئیس شورای هیئت های مذهبی استان آذربایجان شرقی عوض کردن ارزش ها و ناهنجاری ها از دیگر آسیب های عزادارای های حسینی عنوان کرد، اظهار داشت: دشمنان اکنون به دنبال تضعیف اعتقادات جوانان در خصوص کنار گذاشتن ارزش های اسلامی بوده و از طرفی موجب ترویج بی حیای و بدحجابی در جامعه هستند.
وی مداحان و هیئت های مذهبی در مقابله با ناهنجاری های مکرر در عزاداری ها را افسران جبهه فرهنگی دانست، اظهار کرد: مداحان با ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر و همچنین پیام عاشورا برای جلوگیری از آسیب های عزاداری توجه و تلاش بیشتری داشته باشند.
عبادی در پایان با تاکید بر اینکه برخی از هیئت های عزاداری رابطین فرهنگی خود را هنوز معرفی نکرده اند، خاطرنشان کرد: متاسفانه وجود طبل های بی حد و اندازه در هیئت های عزداری نه تنها موجب خوشنودی امام حسین(ع) نبوده بلکه موجب آزار و اذیت مردم نیز می شود.


منبع: اهروصال

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.