با دستور شهردار تبریز؛

ایجاد شهرک توریستی در غرب تبریز

شهردار کلانشهر تبریز با صدور دستورات ویژه برای ایجاد تحول در شهرک شهیدبهشتی و قراملک در غرب تبریز گفت: نیم قرن عقب ماندگی در این مناطق قابل قبول نیست.

به گزارش تبریز بیدار، ، صادق نجفی در بازدید از شهرک شهید بهشتی، اظهار داشت: در شهرکی ۲۷ هکتاری با قدمت ۵۵ ساله که ظرفیت‌های بالایی برای تبدیل شدن به منطقه‌ای توریستی دارد، باید مشکلات به صورت اساسی حل شود.
وی با تاکید بر اینکه باید با زمان‌بندی مناسب به گفته‌ها و وعده‌ها عمل کنیم، افزود: برای ساخت شهرکی مدرن، مطابق با نیازها، معیارها و استانداردهای روز دنیا، همکاری و پیشقدمی هیئت امنا و خود اهالی ضروری است.
وی با اشاره به اینکه تلاش شهرداری برای ایجاد راه‌های دسترسی و خروج این منطقه از بن‌بست است، ادامه داد: ضمن مطالعه و بررسی کافی مشاوری توانمند انتخاب و برای بازآفرینی این محل با هدف افزایش ارزش افزوده و ایجاد شرایط اجتماعی و فیزیکی لازم ایجاد شود.
نجفی گفت: هیئت امنا با بررسی نظرات اهالی برای توسعه شهرک تصمیم بگیرند و در مسیر اصلاح کمبودها و تامین نیازهای شهرک برای اجرای طرح و برنامه‌های اصلاحی مدیریت شهری را همراهی و حمایت کنند.
وی با اشاره به اینکه در بودجه سال بعد اعتباری برای اصلاح معابر شهرک شهید بهشتی در نظر گرفته می‌شود، افزود: با تحویل تمام اماکن عمومی به شهرداری تبریز، زمینه ایجاد خدمات رفاهی، تجاری و تفریحی ایجاد می‌شود تا در مسیر ترانزیتی جاده سنتو بتوان شهید بهشتی را به شهرکی توریستی و جذاب تبدیل کرد.
شهردار تبریز تاکید کرد: شهرک شهید بهشتی در تبریز موقعیت بسیار خوبی دارد اما باید با کمک فکر علمی و منطقی برای توسعه این محل قدم برداریم.
وی خاطرنشان کرد: در مسائل عمومی گفته‌های همه قابلیت اجرایی ندارد، اجرای افکار متنوع و متفاوت در مدیریت و اداره شهر امکان‌پذیر نیست.
شهردار تبریز تصریح کرد: تاکید داریم همه نقاط شهر وابسته و هم راستا باهم پیش برود در کنار احداث پارک بزرگ تبریز باید شهرکی توریستی و زیبا در مسیر جاده سنتو با فرهنگ مدرن شهرنشینی داشته باشیم.
سیاوش مکانی، شهردار منطقه ۶ نیز در این دیدار گفت: شهرک ۲۷ هکتاری شهید بهشتی با قدمت ۵۵ ساله، با ۱۱۰۲ واحد نزدیک به ۶ هزار نفر جمعیت را در خود جای داده است.
وی در تشریح عملیات خدماتی و عمرانی این شهرک گفت: شهرداری منطقه شش ۲۵۰ میلیون تومان اعتبار برای احداث جدول و ۱۵۰ میلیون تومان نیز برای آسفالت، معابر شهرک شهید بهشتی هزینه کرده است.
مکانی با بیان اینکه شهرک شهید بهشتی بیش از ۴ هزار اصله درخت دارد، گفت: نصب ست ورزشی یا زمین بازی، کاشت ۸ هزار مترمربع چمن از طرف شهرداری و جمع‌آوری روزانه ۳ تن زباله از محدوده شهر شهید بهشتی از جمله اقدامات خدماتی شهرداری منطقه ۶ در این شهرک است.
شهردار منطقه ۶ تبریز، اظهار داشت: به لحاظ قانونی در محلات محصور امکان خدمات دهی شهرداری وجود ندارد، اما بنا به دستور دکتر نجفی شهردار تبریز برای رفاه حال اهالی در شهرک شهید بهشتی برخی طرح‌های عمرانی و خدماتی انجام شده است.
محمدحسین جعفری، عضو شورای شهر تبریز هم در این دیدار گفت: شهردار تبریز پیش از این نیز با طرح مشکلات شهرک شهید بهشتی اصرار داشته‌اند که این شهرک شایسته توسعه و خدمات بیشتری و زندگی عالی است.
وی با تاکید بر اینکه این شهرک مستعد در مسیر جاده ترانزیتی ظرفیت‌های خوبی دارد و توجه ویژه شهردار به مناطق کم برخودار برای توسعه تبریز و جذب سرمایه‌گذار می‌تواند باعث تحول باشد، تصریح کرد: متاسفانه محدودیت‌های قانونی شهرداری را برای ارائه خدمات ارزنده در تنگنا قرار می‌دهد.
جعفری با تاکید بر اینکه زمینه این توسعه و ایجاد زمینه با همکاری و حمایت خود مردم میسر خواهد بود، ادامه داد: اراده کافی در شهرداری وجود دارد، اما در این شهرک تا حدودی اختلاف نظر وجود دارد که این مسئله می‌تواند مانع توسعه و خدمات‌دهی باشد.
وی با اشاره به مشکلات و کمبودهای شهرک شهید بهشتی افزود: شهرداری نیز به نبود داروخانه، پزشک، درمانگاه، بانک، خدمات اتوبوسرانی، راه‌های دسترسی، امکانات خدماتی، تجاری، تفریحی و… آگاه است اما مردم باید با همفکری و همدلی و اتحاد در ایجاد اتفاق بزرگ خدماتی، شهرسازی و تبدیل به محلی توریستی با مدیریت شهر همراه شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.