رکوردی دیگر به نام شهر اولین ها؛

فتح ایلان چولان با یک دست توسط دانشجو تبریزی+عکس

در آستانه روز دانشجو صعود موفقیت‌آمیز دانشجوی تبریزی به «ایلان اوچان» با یک دست انجام شد.

به گزارش تبریز بیدار، اوضاع نامناسب جوی و سرمای شدید نتوانست صخره‌نوردی تبریزی را برای صعود به «ایلان اوچان» منصرف کند و اکبر خندقی در سوز و سرمای شدید توانست صخره «ایلان اوچان» را با یک دست فتح کند.


اکبر خندقی، صخره‌نورد و دانشجوی تبریزی در خصوص این صعود موفقیت‌آمیز گفت: صخره «ایلان‌اوچان» در ابتدای ایستگاه تله‌کابین «عون بن علی» قرار دارد و ارتفاع آن ۳۰ متر است و من خدا را شکر می‌کنم که این صعود در شرایط بسیار سرد جوی و سرمای شدید صورت گرفت.

وی افزود: اراده من برای این صعود و ثبت رکورد جدید به نام تبریز و بلند آوازه کردن آن بسیار قوی بود و با توکل بر خدا و حمایت و مساعدت دوستان و برخی از مدیران این صعود با موفقیت انجام شد.

خندقی زمان این صعود موفقیت‌آمیز را دو دقیقه و ۴۳ ثانیه اعلام کرد.

صخره‌نورد تبریزی اظهار داشت: علاقه شدید به صخره نوردی باعث شد با انرژی مثبت و بدون در نظر گرفتن هر گونه مسائل و مشکلات این صعود را انجام دهم.

وی با اشاره به این که در هنگام صعود به صخره «ایلان‌اوچان» جمعی از دوستداران ورزش کوهنوردی و صخره‌نوردی نیز حضور داشتند گفت: گروه کوهنوردی «علم» تبریز به عنوان عوامل اجرایی امنیت دیواره صخره را تضمین کردند و نقش مهمی در این صعود موفقیت‌آمیز داشتند که جای تشکر و قدردانی دارد.

خندقی که در حال حاضر دانشجوی مرکز علمی کاربردی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز است در خصوص اهداف خود در مورد این رکورد جدید می‌گوید: در تلاشم دانشجویان را علاوه بر اینکه در سنگر علم و دانش فعال هستند با دانش کوهنوردی و صخره‌نوردی آشنا کنم, چرا که کوهنوردی علاوه بر ایجاد نشاط و سرزندگی و داشتن روحیه شاداب به کسب مهارت و داشتن روحیه مهارت محوری کمک می‌کند.

صخره‌نورد تبریزی از زحمات شهردار و شورای کلانشهر تبریز و حمایت‌های مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تبریز، رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز همچنین از دکتر دبیری و مهندس محدث که همیشه حمایتگر و پشتیبانش بوده‌اند تشکر و قدردانی کرد.

براساس این گزارش، صخره‌نورد تبریزی که در سن ۱۲ سالگی برای نخستین بار کوهنوردی را با فتح قله «عایلاخلی» با ارتفاع ۲ هزار و ۸۸۶ متر آغاز کرده است و اینک امروز صخره‌نوردی با یک دست را در سن ۴۲ سالگی انجام داده و رکورد دیگری را به نام تبریز شهر اولین‌ها ثبت کرد.

اکبر اوج لذت را در بلندی‌ها می‌داند و در صخره‌ها و کوه‌ها انگار روح جدیدی در کالبد جسمش دمیده می‌شود آن چنان که خدا را در بلندی می‌یابد.

اکبر خندقی پیش از این در دوازدهم اردیبهشت ماه سال جاری رکورد دیگری به نام تبریز ثبت کرد و این رکورد صعود از قله و صخره‌نوردی موفقیت‌آمیز با چشمان بسته به صخره «ایلان اوچان» بود که همزمان با میلاد حضرت علی (ع) و روز پدر صورت گرفت.

غارنوردی، یخ نوردی، دره نوردی، صخره نوردی، کوهنوردی، امداد در فضای معلق و فضای مرتفع شهری از جمله فعالیت‌های حرفه‌ای این صخره‌نورد تبریزی است.

خندقی دانشجوی دانشگاه علمی و کاربردی آتش‌نشانی تبریز است.

منبع: فارس

صخره نوردی موفقیت آمیز با یک دست توسط دانشجو تبریزی+عکس

صخره نوردی موفقیت آمیز با یک دست توسط دانشجو تبریزی+عکس

صخره نوردی موفقیت آمیز با یک دست توسط دانشجو تبریزی+عکس

صخره نوردی موفقیت آمیز با یک دست توسط دانشجو تبریزی+عکس

صخره نوردی موفقیت آمیز با یک دست توسط دانشجو تبریزی+عکس

صخره نوردی موفقیت آمیز با یک دست توسط دانشجو تبریزی+عکس

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.