پرورش خبر داد:

زمین خواری در زمین های وقفی شبستر

رئیس اداره اوقاف شبستر با بیان اینکه تغییر کاربری‌های مختلفی در برخی زمین‌های موقوفه انجام شده است، گفت: صدها ویلا به صورت غیرقانونی در زمین‌های وقفی شبستر احداث شده است.

به گزارش تبریز بیدار،  به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام محمدپرورش در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه در سال جاری این شهرستان با تعداد ۱۹ مورد وقف جدید رتبه اول استان آذربایجان شرقی را داراست، اظهار داشت: در شهرستان شبستر ۶۳ بقعه وجود دارد که امامزاده‌های ابراهیم خلیل صوفیان، داود شندآباد، سید حسین کوه کمری تیل  و سیدمحمد آقای روستای مزرعه در حال نوسازی و بازسازی هستند.

وی اضافه کرد: برای احداث امامزاده داود شندآباد تاکنون ۸۰ میلیون تومان توسط مردم هزینه شده و اعتباری که از محل ماده ۱۸۰ برای این طرح تخصیص یافته پرداخت نشد و امیدواریم این طرح در سال ۹۶ مورد بهره برداری قرار گیرد.

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شبستر با بیان اینکه بیش از سه هزار هکتار از زمین‌های روستای اندبیل صوفیان جزو موقوفات است گفت: این موقوفه با نیت خیرات، مبرات، اعانت به فقرا، روضه خوانی اهل بیت (ع) و اطعام فقرا توسط محمدبن موسی وقف شده است.

وی افزود: در حالی که سند شش‌دانگ این موقوفه در اختیار اداره اوقاف و امور خیریه است متاسفانه تغییر کاربری‌های مختلفی در این زمین‌ها انجام شده و صدها ویلا در این زمین‌ها احداث شده است.

رئیس اداره اوقاف شبستر تصریح کرد: ادارات خدماتی بدون طی مراحل قانونی و استعلام  به این ویلاها خدمات ارائه کرده‌اند و اسناد و مدارک این موقوفه تنظیم شده و به زودی برخورد خواهیم کرد.

وی در پایان با تشریح برنامه‌های هفته وقف در شهرستان شبستر افزود: همزمان با این هفته همایش «مسجدخاستگاه انقلاب اسلامی» برگزار و همچنین از برترین‌های مسابقات قرآنی اوقاف تجلیل به عمل می‌آید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.