پاسخ سرد و تمسخرآمیز اسرائیل به نازکِشی اردوغان

دفتر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به درخواست ضمنی رئیس جمهور ترکیه برای عادی‌سازی روابط با این رژیم، پاسخی سرد و توام با تمسخر داد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس،رژیم صهیونیستی به درخواست ضمنی «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه برای گرم شدن روابط با این رژیم جواب سرد و توام با تمسخر داد.

رئیس جمهور ترکیه دوشنبه هفته جاری در اظهار نظری گفته است که عادی سازی روابط بین ترکیه و اسرائیل فواید زیادی برای منطقه دارد. به نوشته وبگاه «دبکا فابل»، تل آویو و آنکارا گفت‌وگو برای خرید گاز از اسرائیل را آغاز کرده‌اند و تقلای ترکیه برای روابط گرم با اسرائیل به خاطر پیشنهاد فوری در خرید گاز است که چندی قبل (۸ دسامبر) در قالب یک مقاله بلندی در روزنامه ترکیه‌ای دیلی صباح منتشر شد  که در آن مشخص شد «یوسی کوهن» رئیس فعلی موساد به شدت در پی مذاکره با آنکارا برای عقد یک قرارداد بوده است .

بر اساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «سما»، در واکنش به این اظهارات اردوغان، دفتر «بنیامین نتانیاهو» در اظهاراتی سرد و توام با تمسخر اعلام کرد تل‌آویو به دنبال تقویت روابط با یونان و قبرس است.

 منابع سیاسی عالیرتبه صهیونیست نیز گفتند اسرائیل به دعوت اردوغان توجهی نخواهد کرد خصوصا اینکه سخنان وی مشروط بوده است.

در همین راستا، «آلکسیس سیپراس» نخست‌وزیر یونان قرار است هفته جاری در رأس هیاتی عالیرتبه وارد فلسطین اشغالی شود و درباره تقویت روابط مشترک صحبت کنند.

دفتر نتانیاهو همچنین افزود با آغاز سال جاری (۲۰۱۶) ، نتانیاهو و سیپراس با «نیکوس آناستاسیادیس» رئیس‌جمهوری قبرس دیدار سه‌جانبه در قبرس خواهند داشت.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.