با 5 کشته و زخمی؛

بازهم واژگونی اتوبوس در مسیر تبریز- ارومیه

مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌شرقی از واژگونی اتوبوسی با پنج کشته و زخمی در جاده تبریز ـ ارومیه و برخورد سه خودرو سنگین در اتوبان تبریز ـ زنجان با یک کشته خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار، حبیب حسینقلی‌زاده امروز با اعلام این خبر اظهار داشت: به دنبال دو حادثه در جاده‌های مواصلاتی، پنج پایگاه اورژانس ۱۱۵ به محل حادثه اعزام شدند.

وی در توضیح حوادث روی داده گفت: ساعت ۱:۴۳ بامداد امروز پنج‌شنبه بیست و ششم آذر ماه جاری مورد برخورد دو دستگاه خودرو سنگین و یک دستگاه خودرو باری نیمه‌سنگین در اتوبان تبریز ـ زنجان،۱۳۸ کیلومتر مانده به زنجان و گزارش این حادثه به پایگاه فوریت‌های پزشکی بارگاه گزار ش شد و با اعزام تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ از فوت یک تن خبر دادند.

مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌شرقی گفت: همچنین ساعت پنج صبح امروز مورد واژگونی اتوبوسی در کیلومتر ۴۰ جاده تبریز ـ ارومیه، مابین «خورخور» و جزیره اسلامی به اپراتوری شهرستان اسکو گزارش شد و چهار دستگاه آمبولانس پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی سرای، خورخور، ایلخچی و خسروشهر به محل اعزام شدند.

وی ادامه داد: تکنسین‌های اعزامی فوریتهای پزشکی با بررسی صحنه و وضیعت مصدومان حادثه از فوت یک تن و مصدومیت چهار تن دیگر خبر دادند که مصدومان با اقدامات پیش بیمارستانی به بیمارستان امام رضا (ع) تبریز انتقال داده شدند.

حسینقلی‌زاده گفت: لغزندگی جاده‌ها در فصول سرد سال عامل فزاینده بر حوادث جاده‌ای است و رعایت سرعت مطمئنه کاهش این حوادث را به دنبال دارد.

وی همچنین اظهار داشت: ساعت دو بامداد امروز نیز به دنبال گزارش به اپراتوری فوریت‌های پزشکی شهرستان سراب، مبنی بر کاهش هوشیاری پسر و پدری در مغازه‌ای، پایگاه اورژانس۱۱۵ سراب به محل حادثه اعزام شد.

وی افزود: با بررسی تکنسین‌های اعزامی از وضیعت دو مرد ۳۲ و ۵۰ ساله، از فوت این دو تن خبر دادند.

حسینقلی‌زاده ادامه داد: این پدر و پسر که خیاط بودند, بدنبال استفاده از بخاری که دودکش مناسب نداشت دچار مسمومیت با مونوکسید کربن شده و ساعتها قبل فوت کرده بودند.

وی ادامه داد: علایم مسمومیت با منوکسید کربن می تواند طیف وسیعی از علایم را شامل شود که در بیماری های مختلفی دیده می شود.بسیاری از این علایم شبیه به علایم سرماخوردگی است و اکثر افراد فکر می کنند به دلیل سردی هوا دچار سرماخوردگی شده اند. سعی در خوابیدن می کنند.

حسینقلی‌زاده خاطرنشان کرد: هشدارها در مورد مسمومیت با مونوکسیدکربن را جدی تلقی کرده و ساده انگاری در این امر حوادث تلخ و ناگواری رو بدنبال دارد و توصیه‌های ایمنی و علائم این قاتل نامرئی را جدی بگیرید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.