مظلومی: می خواستیم در ۹۰ دقیقه کار را تمام کنیم/ میانه میدان کاملا در اختیار ما بود

سرمربی تیم استقلال گفت: به تراکتورسازی تبریک می‌گویم که بازی خوبی انجام داد اما ما بهتر از حریف بودیم. پس از اینکه گل زدیم، عقب نکشیدیم و اگر هم تیم ناخودآگاه عقب کشید به دلیل فشار تیم مقابل بود. دستور کار ما در نیمه دوم حمله بود نه دفاع مطلق.

به گزارش تبریز بیدار،  سرمربی استقلال پس از صعود تیمش به فینال جام حذفی گفت: من این برد را از طرف بازیکنان و کادر فنی به پورحیدری تقدیم می‌کنیم چون می‌دانیم منتظر چنین نتیجه‌ای بود. بازیکنان می‌خواستند به خاطر او تلاش کنند و ببرند.

وی ادامه داد: در مجموع بازی خوبی از سوی هر دو تیم ارائه شد و ما به چیزی که می‌خواستیم رسیدیم. هدف ما بستن نقاط قوت تراکتورسازی بود و راه‌های آنها را برای رسیدن به دروازه ما و ایجاد موقعیت بسته بودیم. همین‌طور روی ضعف‌های آنها کار کردیم تا بتوانیم به گل برسیم.

مظلومی تصریح کرد: اگر در نیمه دوم بازیکنان ما دقت بیشتری داشتند می‌توانستند در ضدحملات به گل‌های بیشتری برسیم چرا که تراکتورسازی چیزی برای از دست دادن نداشت و به سمت دروازه ما حمله می‌کرد. امیدوارم تراکتورسازی در آینده موفق باشد و مطمئنا این باخت هم چیزی از ارزش‌های این تیم کم نمی‌کند.

وی گفت: از کسانی که به ورزشگاه آمدند یا پای تلویزیون ما را دعا کردند تا موفق شویم تشکر می‌کنم و امیدوارم در خرمشهر جام قهرمانی را به آنها تقدیم کنیم.

سرمربی استقلال درباره اینکه آیا سرمای تبریز روی این تیم اثرگذار بود یا نه، گفت: ما برای بردن آمادگی کامل را داشتیم حتی برای این نیامده بودیم که بازی مساوی شود و به وقت‌های اضافه برود این را در کنفرانس خبری قبل از بازی هم گفتم که برای برد در ۹۰ دقیقه آماده می‌شویم و به نظرم بازیکنانم در این بازی سرما را احساس نکردند و توانستند به خوبی پیروزی را به دست بیاورند آن هم بعد از یک بازی پرفشار مقابل صبای قم که ۷۰ دقیقه ۱۰ نفره بازی کردیم و تحت فشار بودیم.

مظلومی یادآور شد: در این بازی هم ما به دلیل فشار وارد شده روی بازیکنان‌، دروازه‌بان‌مان در پایان بازی مصدوم از بازی خارج شد، خسرو حیدری را به دلیل مصدومیت از دست دادیم و برخی بازیکنان ما نیز ۲ اخطاره شدند و در مجموع بازی سختی را انجام دادیم. بازیکنان‌مان در این سرما کار بزرگی انجام دادند که به پیروزی رسیدند.

وی درباره اینکه بازیکنانش پس از دست دادن توپ به خوبی می‌توانستند توپ را پس گرفته و به بازی برگردند خاطرنشان کرد: تیم ما مدت‌هاست که در کارهای دفاعی تمرین می‌کند و به بازیکنانم گفته‌ام که وقتی توپ را از دست می‌دهند تازه کارشان آغاز می‌شود چرا که هنگام در اختیار داشتن توپ ممکن است توپ را از دست بدهید و کار زمانی آغاز می‌شود که توپ در اختیارتان نیست.

مظلومی اضافه کرد: خوشبختانه بازیکنانمان این تاکتیک را به خوبی در بازی با تراکتورسازی نشان دادند و از سوی دیگر به حریف اجازه ندادند که به دروازه ما نزدیک شود. اگر هم تراکتورسازی موقعیتی به دست آورد روی شلوغی محوطه جریمه ما بود وگرنه از نظر تاکتیکی برنامه‌های آنها را کنترل کردیم و میانه میدان نیز کاملا در اختیار ما بود.

سرمربی استقلال درباره عملکرد فرشید اسماعیلی گفت: ما جوان‌ها را به تناوب استفاده می‌کنیم و این وظیفه خود بازیکنان است که عملکردشان را نشان دهند. اگر هم اسماعیلی در این بازی تعویض شد به خاطر ضعفش نبود بلکه به علت تاکتیک‌مان بود.

پرویز مظلومی همچنین در نشست خبری گفت: فکر می‌کنم کسانی که این بازی را در ورزشگاه تماشا کردند و مردمی که از تلویزیون شاهد این بازی بودند، بازی خوب و درگیرانه‌ای را دیدند و بیشتر دقایق بازی را سرتر از حریف بودیم و به گل هم رسیدیم.

وی افزود: به تراکتورسازی تبریک می‌گویم که بازی خوبی انجام داد اما ما بهتر از حریف بودیم. پس از اینکه گل زدیم، عقب نکشیدیم و اگر هم تیم ناخودآگاه عقب کشید به دلیل فشار تیم مقابل بود. دستور کار ما در نیمه دوم حمله بود نه دفاع مطلق.

سرمربی استقلال تصریح کرد: تراکتورسازی تیم خوبی است و از نفرات خوب بهره‌ می‌برد. بازی در سرمای تبریز و با این هواداران پرشور کار سختی است اما بازیکنان ما خوب جنگیدند. روز گذشته در کنفرانس خبری اعلام کردم که ما می‌خواهیم کار را در ۹۰ دقیقه تمام کنیم، ما کاملا نقاط مثبت حریف را بسته و وسط زمین را گرفته بودیم و بازیکنان حریف را وادار کردیم که اشتباه کنند.

وی با اشاره به بستری شدن پورحیدری در بیمارستان عنوان کرد: بچه‌های ما به خاطر پورحیدری تلاش کردند که این بازی را ببرند تا آن را به ایشان تقدیم کنند. از جانشین موقت یعنی فرزاد مجیدی تشکر می‌کنم. مجیدی جانشین موقت است و تحت هر شرایطی سرپرست پورحیدری خواهد بود. همچنین مجید خدایی، اعضای هیئت مدیره و شهاب جهانیان زحمات زیادی برای ما کشیدند و تیم را بیش از پیش شارژ روحی کردند و از آنها تشکر می‌کنم.

مظلومی در پاسخ به این سوال که آیا استقلال به دنبال جذب حمزه یونس است، خاطرنشان کرد: هیچ صحبتی در این باره نشده است.

وی در خصوص برنامه‌های استقلال برای جذب بختیار رحمانی عنوان کرد: ما در نیم‌فصل یکسری بازیکن را جذب می‌کنیم که از این تعداد برخی‌ها سرباز هستند. ما هیچ بازیکنی را در لیست فروش قرار نداده‌ایم مگر اینکه خود بازیکن بخواهد از تیم جدا شود. اگر بختیار رحمانی سربازی‌اش به پایان برسد با آغوش باز او را می‌پذیریم. تاکید می‌کنم اگر بخواهیم بازیکن سربازی جذب کنیم باید دوران خدمتش به پایان رسیده و به حضور در استقلال مایل باشد، در غیر این صورت اصراری به جذب بازیکن سرباز نداریم. اگر می‌بینید اینگونه صحبت می‌کنم به این دلیل است که فصل نقل و انتقالات آغاز شده است.

وی با اشاره به استفاده از بازیکنان جوان در ترکیب تیمش عنوان کرد: ما به جوانان‌مان در کنار بازیکنان باتجربه بازی می‌دهیم. روز اول یکی از اهداف ما جوانگرایی بود، جوانان دیگری نیز پشت خط هستند که به آنها میدان خواهیم داد، مطمئن باشید به روند جوانگرایی‌مان ادامه خواهیم داد.

سرمربی استقلال ادامه داد: طبق برنامه‌ای که به باشگاه دادم، سال اول سهمیه آسیا، سال دوم قهرمانی در لیگ و سال سوم برنامه‌ریزی برای آسیا است. من هیچ زمانی قول قهرمانی ندادم و برنامه من در باشگاه موجود است. با این حال همیشه هواداران از استقلال انتظار قهرمانی دارند.

مظلومی با اعتراض به فشردگی بازی‌های لیگ گفت: جالب است که امروز بازی سنگینی مقابل تراکتورسازی برگزار کنیم و ۵ روز دیگر باید نخستین‌ بازی در نیم‌فصل دوم را آغاز کنیم. به مسئولان باشگاه گفته‌ام که به صورت کتبی به برنامه سازمان لیگ اعتراض کنند، یک نفر برنامه داده و نمی‌دانم چرا باید چشم‌بسته اجرا شود. مگر می‌شود که بازی‌ها اینگونه فشرده برگزار شود. پس از بازی اول در نیم فصل دوم چند روز دیگر باید با ملوان بازی کنیم، در کجای دنیا پس از ۲ بازی در نیم‌فصل دوم تیم‌ها به تعطیلات نیم‌فصل می‌روند.

وی در خصوص وقت‌تلفی مهدی رحمتی و اعتراض تماشاگران گفت: رحمتی دنبال وقت تلف کردن نیست و می‌توانید به گذشته رحمتی نیز مراجعه کنید، عضله پای او گرفته بود و ممکن است در بازی بعد او را نداشته باشیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.