تبریز یکی از 11 شهر میزبان برای فردا:

نمایش یکصد پوستر برتر جهان در تبریز

شهر تبریز به عنوان یکی از یازده نقطه جهان، میزبان برترین پوسترهای مسابقه «پوستر برای فردا» و بهترین تصویرسازی های تصویرسازان جهان است.

به گزارش تبریز بیدار،  در این نمایشگاه ۱۰۰ پوستر برگزیده مسابقه جهانی پوستر برای فردا با موضوع حق جهانی بهداشت و درمان در محل گالری هنرمندان تبریز به نمایش در می آید.
مسابقه پوستر برای فردا که هر ساله به بررسی یکی از حقوق اساسی و بنیادی بشری می پردازد جلسه سال ۲۰۱۵ خود را با محوریت حق جهانی بهداشت و درمان به عنوان موضوعی حیاتی برای مردم جهان برگزار نمود و بر این اساس این رقابت میان ۴۹۸۰ پوستر از بیش از یکصد کشور برگزار شد و از جهت تعداد آثار  توانست رکورد جدیدی ثبت نماید.

در این مسابقه طراحان از سراسر دنیا دعوت شدند تا پوسترهایی با مضمون حق جهانی بهداشت و درمان به تصویر بکشند و بر این اساس آثار بسیار متنوعی از سراسر جهان به دبیرخانه مسابقه ارسال شد.

اهمیت انتخاب موضوع حق جهانی بهداشت و درمان با توجه به اینکه مردم حتی در ثروتمندترین کشورهای جهان به دلایل مالی و لجیستگی یا سازمانی به خدمات درمانی که بتواند زندگی شان را نجات دهد، دسترسی ندارند می باشد و پوستر برای فردا قصد دارد توجه مردم را به این حق بین المللی جلب کند.

در پوسترهای تهیه شده توسط هنرمندان مختلف جهان، سه رویکرد ویژه به عنوان کانون توجه مورد بررسی قرار گرفته است به طوری که موضوعات دسترسی جهانی به بهداشت و درمان، ریشه کنی بیماری‌های قابل پیشگیری و دسترسی به آب آشامیدنی به تناوب در پوسترهای خلق شده با دیدگاههای مختلف مطرح شده اند.

توجه به مساله بهداشت به جهت  تخمین سازمان سلامت جهانی که گفته شده است در حال حاضر یک میلیارد نفر از دسترسی به خدمات اولیه و اساسی بهداشت و درمان بی بهره‌اند و صد میلیون نفر دیگری هم که گرفتار فقر هستند در تلاش برای دسترسی به این خدمات هستند مهم می باشد.

گفتنی است نمایشگاه ۱۰۰ پوستر برگزیده، به همت گروه گپ در فضای گالری هنرمند سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز همزمان با گالری‌‌های یازده شهر مختلف دنیا به مدت پانزده روز  برپا خواهد شد. حضور در این نمایشگاه برای عموم مردم آزاد است و این نمایشگاه به ما امکان می دهد تا عموم مردم را متوجه جنگ بر سر حقوق بشری کنیم.
این نمایشگاه از روز اول دی ماه تا ۱۵ دی ماه سال جاری در گالری هنرمندان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز واقع در چای کنار، جنب پارک مسافر برای بازدید علاقمندان برپاست.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.