رئیس شورای اسلامی شهر تبریز:

تبریز در همه عرصه ها اولین بوده است

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: شهر تبریز به عنوان شهر اولین شناخته شده است زیرا شهر تبریز مهد تمدن ، فرهنگ ، معنویت ، علم و ورزش بوده و هست.

به گزارش تبریز بیدار، شهرام دبیری در آیین رونمایی از کتاب تاریخ فوتبال تبریز:  تبریز در زمینه فوتبال هم نشان داده است اولین بوده است و می دانیم که زمان بوده است که در تیم ملی آن قدر بازیکن تبریزی وجود داشت که در تمرینات همگی ترکی صحبت می کردند.

 دبیری با اشاره به وضعیت حال حاضر فوتبال تبریز گفت: در حال حاضر متاسفانه در سطح ملی کمی دچار افت هستیم ولی خوشبختانه در سطح استانی و باشگاهی وضعیت مناسب و بسیار عالی هستیم.

وی اظهار داشت: باید تلاش هایمان را دو چندان کنیم تا به آن جایگاهی که واقعا مستحق آن هستیم برسیم چرا که از پتانسیل بالایی استان آذربایجان شرقی برخوردار است.

رئیس شورای شهر تبریز افزود: نفراتی چون کریم باقری ،علی دایی ، دین محمدی ، خطیبی و… همگی بچه های آذربایجان بودند که تلاش و همت خود به جایگاهی رسیدند که نامشان همیشه  در تاریخ فوتبال کشورمان گفته می شود.

دبیری در انتهای سخنانش همچنین از تمام کسانی که در گردآوری و جمع آوری این اثر تلاش کردند به خصوص سعید حاجی زاده و ایوب نیکنام لاله تقدیر و تشکر کرد.
در ادامه این رونمایی نیز سعید حاجی زاده و بهروز خاماچی نیز این افتخار بزرگ را مردم آذربایجان تبریک گفته و سخنرانی کردند.

در انتهای این مراسم نیز از برادر شهید پیش قدم به عنوان یکی از شهدای ورزشی و همچنین ایوب نیکنام لاله ، دکتر فرهاد روشنی ، دکتر علی اکبر کوشافر ، دکتر شهرام دبیری ، سعید حاجی زاده ، استاد خاماچی و سردار جعفری به پاس زحمات آنها در عرصه ورزش تقدیر شد.

آئین رونمایی از کتاب ” تاریخ فوتبال تبریز- از مموریال تا تراکتور” روز جمعه با حضور پیشکسوتان فوتبال و جمعی از اعضای شورای شهر تبریز برگزار و در آن تبریز به عنوان زادگاه فوتبال کشور معرفی شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.