مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی:

مشترکان خانگی گاز تحت حمایت و پوشش بیمه هستند

تمام مشترکان خانگی در مقابل حوادث ناشی از گاز طبیعی در حمایت و پوشش بیمه می باشند و در طی مدت ۹ ماه سالجاری مبلغ ۱۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال از طریق بیه به حادثه دیدگان پرداخت شده است.

به گزارش تبریز بیدار،  مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی با عنوان این خبر افزود: بر اساس بند « ب » تبصره قانون بودجه سال ۹۴ تمامی مشترکین خانگی در مقابل خسارات مالی و جانی اعم از فوت ، نقص عضو و هزینه های پزشکی ناشی از انفجار ، آتش سوزی و مسمومیت ناشی از منواکسیدکربن تحت پوشش بیمه قرار دارند.

ولی اله دینی افزود : هر واحد مسکونی شهری و روستایی به ازای پرداخت ۵۰۰ ریال در ماه در صورتحساب گاز طبیعی تحت پوشش و حمایت بیمه قرار دارند و در صورت بروز هرگونه حادثه ناشی از گاز طبیعی خسارات وارده بوسیله بیمه قابل پرداخت است.

وی افزود : در نه ماهه سالجاری ۱۳۵ حادثه ناشی از عدم رعایت نکات ایمنی گاز در سطح استان اتفاق افتاده و متاسفانه ۲۲ نفر جان خود را از دست داده و ۴۵ نفر مصدوم شده اند که در مجموع بالغ بر ۱۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال به مشترکین حادثه دیده ناشی از حوادث گاز طبیعی از طریق بیمه پرداخت شده است .

 دینی در خاتمه نقص در دود کش ، عدم تهویه مناسب و نقص در اتصالات وسایل گاز سوز را سه عامل اصلی حوادث ناشی از گاز طبیعی در استان عنوان کرد و افزود : متاسفانه سهل انکاری مشترکین و عدم استفاده صحیح و ایمن از گاز طبیعی موجب بروز حوادث می گردد امیدواریم با اطلاع رسانی های صورت گرفته در سطح استان و همکاری و هماهنگی مردم شریف استان در مدیریت ایمن گاز شاهد کاهش حوادث ناشی از گاز طبیعی در سطح استان باشیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.