بررسی دیدار/ نفت تهران ۰ – تراکتور سازی ۱

سرخ پوشان تبریزی موفق به برتری مقابل نفت تهران در هفته پانزدهم لیگ برتر شدند.

به گزارش تبریز بیدار، تیم های تراکتورسازی و نفت تهران از ساعت ۱۵ در ورزشگاه تختی تهران به مصاف یکدیگر رفته بودند که در پایان سرخ پوشان تبریزی مقابل حریف خود به برتری یک بر صفر رسیدند.

تنها گل این دیدار توسط سعید آقایی در دقیقه ۴۵ به ثمر رسید.

ترکیب نفت تهران: وحید شیخ ویسی، وحید حمدی‌نژاد (میلاد زکی پور از دقیقه ۷۵)، مهدی شیری، حمید بوحمدان، سیامک کوروشی، آرش رضاوند ( مجتبی حق دوست از دقیقه ۸۲)، ایمان مبعلی، رضا علیاری، وحید امیری، ارسلان مطهری و آلویس نانگ  (علی قربانی از دقیقه ۴۵)

ترکیب تراکتورسازی: محمدرضا اخباری، سعید آقایی، سینا عشوری، خالد شفیعی، کارلوس کاردوسو، علی حمودی ( محمد ایران پوریان از دقیقه ۷۴)، مهدی کیانی، فردین عابدینی (سروش رفیعی از دقیقه ۴۵)، ایوب کلانتری، شاهین ثاقبی و فرزاد حاتمی

داور این دیدار به علی قربانی از تیم نفت تهران و سروش رفیعی از تیم تراکتورسازی کارت زرد نشان داد.

شرح گل: سعید آقایی با پاس شاهین ثابقی از پشت محوطه جریمه، توپ را تصاحب کرده و این بازیکن تراکتور سازی با ضربه زیبا گل تیمش را به ثمر رساند.

تراکتورسازان این این نتیجه در جدول رده بندی ۲۵ امتیازی شده و نفت تهران نیز ۲۲ امتیازی باقی ماند.

 دقایق حساس:

دقیقه ۹: کرنر خطرناک ایمان مبعلی از مقابل دروازه تراکتورسازی به اوت رفت.
دقیقه ۱۰: پاس عمقی مهدی کیانی، شاهین ثاقبی را به وحید شیخ‌ویسی در شرایط تک به تک قرار داد که دروازه‌بان نفت توپ را دفع کرد. 
دقیقه ۱۲: ضربه آرش رضاوند با تکل کارلوس کاردوسو به کرنر رفت.
دقیقه ۲۳: نونگ با اخباری در شرایط تک به تک قرار گرفت که واکنش عالی دروازه‌بان تراکتور و دفع توپ وی با سینه این فرصت را از نفتی‌ها گرفت.
دقیقه ۳۱: تراکتورسازی در یک ضدحمله سریع توسط کلانتری صاحب موقعیت شد که کوروشی با یک تکل سریع موقعیت را از حریف گرفت.
دقیقه ۳۸: سانتر مهدی شیری از جناح راست با غفلت علی حمودی و ضربه سر وحید امیری توام شد که توپ با فاصله اندک به اوت رفت.
دقیقه ۴۳: پرتاب اوت سینا عشوری با دخالت فرزاد حاتمی به خالدشفیعی رسید که ضربه سر مدافع پیشتاخته تراکتور را شیخ ویسی از روی خط دروازه به کرنر فرستاد.
دقیقه ۴۴: ارسال کرنر شاهین ثاقبی با ضربه سر کارلوس کاردوسو توام شد که یک بار دیگر وحید شیخ ویسی با جاگیری مناسب توپ را در آغوش کشید و مانع باز شدن دروازه نفت شد.
دقیقه ۵۹: سانتر ایمان مبعلی با غفلت مدافعان تراکتور با ضربه سر ارسلان مطهری با فاصله اندک به اوت رفت.
دقیقه ۶۰: پاس فرزاد حاتمی به ایوب کلانتری در پشت محوطه جریمه با شوت کلانتری و برخورد با مدافعان نفت با کمترین اختلاف به کنترل رفت.
دقیقه ۶۴: همکاری جالب توجه سروش رفیعی و فرزاد حاتمی چیزی نمانده بود به گل دوم تبدیل شود اما ضربه مهاجم تراکتور با فاصله اندک از بالای تیر دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۷۴: حمله نفتی‌ها یک موقعیت بسیار خطرناک را ایجاد کرد که باز هم درخشش اخباری به داد تراکتور رسید. پاس خوب مبعلی به مطهری و ضربه مهاجم نفت در آخرین گام با سیو عالی دروازه بان تراکتور مواجه شد.
دقیقه ۷۵: در یورش‌های همه جانبه نفتی‌ها باز هم ارسلان مطهری صاحب موقعیتی دیدنی شد که ضربه او وقتی از مدافعان و دروازه‌بان تراکتور رد شد، به عجیب‌ترین شکل ممکن عرض دروازه را طی کرد و به بیرون رفت تا آه از نهاد نفتی‌ها بلند شود.

در حاشیه:

* هر سه خرید جدید تراکتورسازی، مهدی کیانی، فرزاد حاتمی و ایوب کلانتری در ترکیب ثابت تراکتور حضور دارند.
* آلویز نونگ مهاجم کامرونی نفت و ارسلان مطهری زوج خط حمله نفت تهران را تشکیل داده‌اند.
* محمدرضا اخباری دروازه بان تراکتور با لباس یکدست سفید تمایز خاصی در زمین تختی به نسبت سایر بازیکنان دارد.
* محمد ایران‌پوریان، بختیار رحمانی، سروش رفیعی، آگوستو سزار و شجاع خلیل‌زاده غایبان تراکتور در این مسابقه هستند. 
* نفت تهران سیدجلال حسینی و کارلوس سانتوس دو مدافع اصلی خود را به دلیل مصدومیت به همراه ندارد.
* در ابتدای مسابقه علیرضا منصوریان و امیر قلعه‌نویی به سوی یکدیگر رفتند، این در حالی بود که برخی هواداران تراکتور استقبال خوبی از سرمربی تیمشان نداشتند.
* مهدی مناجاتی مدیرفنی تراکتور در ورزشگاه حاضر است.
* آلویز نونگ مهاجم نفت در زمان ارسال ضربات کرنر با مدافعان تراکتور و دروازه بان این تیم  کشمکش جالبی دارد.
* این بازی با گزارش علیرضا دهقانی از شبکه شما مستقیما پخش می شود.
* هوای ورزشگاه تختی آفتابی است و چندان علائمی از آلودگی به چشم نمی خورد.
* هواداران نفت تهران در ابتدای مسابقه اقدام به تشویق ناصر حجازی کردند.
* توپ دزدی عالی فردین عابدینی که منجر به لو رفتن توپ از سوی نفتی‌ها شد، واکنش تند علیرضا منصوریان نسبت به بازیکنان تیمش را در پی داشت.
* هواداران تراکتور محمدرضا اخباری را با عنوان اخباری پیترچک تشویق می‌کنند.
* در دقایق پایانی نیمه نخست وقتی بازیکنان تراکتور با چند پاس اشتباه مدام توپ‌ها را از دست دادند، امیر قلعه‌نویی به شدت از کوره در رفت و با داد و فریاد بر سر فرزاد حاتمی او را مقصر این اتفاقات دانست.
* سعید آقایی بعد از گل تماشایی که به ثمر رساند، شادی گلش را با یک سلام نظامی روبه‌روی طرفداران تبریزی حاضر در ورزشگاه تقسیم کرد تا نشان دهد سرباز تراکتور است.
* امیر قلعه‌نویی که به شدت از گلزنی سعید آقایی در آخرین دقیقه وقت‌های تلف شده نیمه اول شادمان بود، شادیش را با گره کردن مشت‌های خود نشان داد. در آن سوی زمین علیرضا منصوریان با تکان دادن سر و افسوس خوردن از شکست تیمش در وقت‌های تلف شده ناراضی بود.
* در آغاز نیمه دوم سروش رفیعی چهره سرشناس تراکتوری‌ها که برخلاف پیش بینی‌ها نیمکت‌نشین شده بود وارد زمین شد تا خط میانی تراکتور را تقویت کند.
* حمید بوحمدان در این بازی هم تکل خطرناکی در دقیقه ۵۷ روی پای بازیکن حریف رفت که باز هم عدم سختگیری داور از یک اخراج نجات پیدا کرد. مدافع نفتی‌ها در مسابقه قبلی جواد نکونام را با تکلی خشن سرنگون کرده بود.
* تعویض آلویز نانگ که در نیمه اول نمایش نسبتا خوبی داشت، عجیب به نظر می رسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.