آیت الله شبستری:

فتــنه هنوز تمام نشده است / نباید اجازه ی نفوذ لایه های خاص فتنه را به مجلسین داد

آیت الله شبستری با اشاره به تلاش های ادامه دار عوامل فتنه بعد از سال ۸۸ گفت: تذکر دوستانه ی من به روحانیت و فرماندهان و اقشار مختلف اینست که فتنه هنوز تمام نشده است.

به گزارش تبریز بیدار،  مراسم عید ولادت پیامبر اسلام با حضور اقشار مختلف مردم در بیت امام جمعه تبریز برگزار شد. حجت الاسلام حاجی زاده، امام جمعه اهر در ابتدای این مراسم بیان داشت : اگر ۸ دی با رهنمودهای آیت الله شبستری رخ نمی داد شاید ۹ دی به آن با شکوهی محقق نمی شد. 

آذربایجانی ها  همیشه پیشتاز بوده اند

حاجی زاده گفت: حرکت های انقلابی آذربایجان در تاریخ ماندگار است. آذربایجانی ها  همیشه پیشتاز بوده اند. آذربایجان همیشه در خط مقدم فعالیت های انقلابی و اسلامی بوده است. ۸ دی مثل ۲۹ بهمن در تاریخ انقلاب تبریز مهم است و ماندگار خواهد شد.

وی با بیان این مطلب که خطب نهج البلاغه بهترین منبع برای اسوه قلمداد کردن پیغمبر محسوب می شود، گفت: باتوجه به مشکلاتی که امروز در جهان اسلام با آنها مواجه هستیم همه ی مذاهب و گروهها باید با هم متحد باشند. وحدت مصطلح باید حول محور رهبری و ولایت انجام پذیرد, وحدت در بین چهره های شاخص بسیار مهمتر از وحدت عام است.

گ


مجلس خبرگان قرارگاه مبارزه با اندیشه های لیبرالیستی و سکولاریستی است

امام جمعه اهر گفت: به تعبیر پیغمبر اسلام، هر مسلمان زیر پرچم بیگانه تصمیم بگیرد و زندگی کند ملعون است. به برکت انقلاب اسلامی فرهنگ ظلم ستیزی و کفر ستیزی در جهان اسلام گسترش پیدا کرده است.

وی با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: در آستانه ی انتخابات، افرادی که تمایل به غرب داشته و مویرگ های سکولاریستی دارند درحال تلاش برای ورود به مراکز تصمیم ساز هستند.

وی بیان داشت: مجلس خبرگان قرارگاه مبارزه با اندیشه های لیبرالیستی و سکولاریستی است و این جایگاه باید حفظ شود. مجلس خبرگان یک وزنه می باشد و نباید ملعبه ی دست هرکسی قرار گیرد. ملت عزیز ایران انشاءالله دل رهبری را شاد کرده و مجلسین خادم و حافظ نظام را انتخاب خواهند کرد.

برخی از مسئولین عبارتی یا کلمه ای در وصف حماسه ی ۹ و ۸دی نمی گویند و پنهان کاری می کنند

حاجی زاده اظهار داشت: موضوعاتی که رهبری معظم برآن تاکید می ورزند باید مدنظر مسئولین قرار گیرد. برخی از مسئولین عبارتی یا کلمه ای در وصف حماسه ی ۹ و ۸دی نمی گویند و پنهان کاری می کنند. وصف این حماسه, استکبار را عصبانی می کند و باید مد نظر مسولین قرار گیرد.

وی با اشاره به نقش سازنده و تاثیرگذار امام جمعه تبریز در مقاطع حساس، بیان داشت: به تعبیر رهبری, وجود آیت الله شبستری برای استان یک نعمت است و باید قدردان این بزرگوار باشیم.

گردآوری مومنین و مردم دور پیامبر، سبب ساز پیروزی ها و خنثی سازی فتنه ها شد

در ادامه آیت الله شبستری با بیان این مطلب که بر پیغمبر اسلام دو شخصیت موجود است، گفت: ایشان یک شخصیت جسمی دارند یک شخصیت روحانی. از بعد شخصیت جسمانی، کمالات پیامبر اکرم از مراتب بالایی برخوردار است.

وی اظهار داشت: در تفسیر امام(ره) ۱۴ طاق کسری، خسروپرویز در هنگام ولادت پیامبر دچار شکست شد و به تعبیر خود امام این شکست طاق ها یعنی بعد از ۱۴قرن, سلطنت در ایران دچار اضمحلال خواهد شد.

امام جمعه تبریز گفت: پیامبر اکرم به علوم اولین و آخرین دنیا و حتی علوم آخرت بدون اینکه با یک معلمی همنشین باشد, برخوردار بوده است. اخلاق عظیمه ی پیامبری یکی از ابعاد بارز حضرت محمد(ص) می باشد.

وی بیان داشت: علاوه از عنایات خاص الهی به ایشان, گردآوری مومنین و مردم دور پیامبر، سبب ساز پیروزی ها و خنثی سازی فتنه ها در طول سالیان عمر با برکت ایشان گردید.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی گفت: محبوبیت پیغمبر به مرور زمان در بین مردم فراوان شد و در آن زمان بعد از وفاتشان، پیغمبر ۱۳میلیون طرفدار پیدا کرد.

 انقلاب اسلامی ایران, تولد ثانوی اسلام می باشد

وی با اشاره به این موضوع که انقلاب اسلامی ایران, تولد ثانوی اسلام می باشد، گفت: سلاطین و مزدوران بیگانه، ایران و اسلام را به اضمحلال و نابودی کامل کشیده بودند که با مبعوث شدن دوباره ی ذریه ی پیغمبر باعث ظهور دوباره ی اسلام و دمیده شدن روح معنویت و انسانیت گردید.

وی بیان داشت: امروز توطئه ها علیه اسلام با شکل و قالب های جدیدی ادامه دارد و دشمن در صدد خاموشی نور اسلام است. نوری که امروز تمام جهان را فرا گرفته است.

فتنه هنوز تمام نشده است

آیت الله شبستری اظهار داشت: از جمله ی همین توطئه ها،  فتنه ی ۸۸ بود که با مطرح کردن یک مسله ی واهی و غلط،  بکلی درصدد به هدر دادن زحمات امام خمینی بودند تا یک نظام لاییک و غیر اسلامی حاکم ایران شود. 

وی بیان داشت:آنها جسارت را از حد گذراندند و با اردوکشی ها و قداست شکنی در محرم و عاشورا باعث شد تا صبر مردم لبریز شود. حضور حماسی مردم در ۹ دی، تمام طراحی های امریکا و ملی گرایان و بهاییان و … را خنثی کرد.

آیت الله شبستری با اشاره به تلاش های ادامه دار عوامل فتنه بعد از سال ۸۸ گفت: تذکر دوستانه ی من به روحانیت و فرماندهان و اقشار مختلف اینست که فتنه هنوز تمام نشده است.

مرکب توافق نامه خشک نشده عهد شکنی های آمریکا شروع شده است

وی با اشاره به دشمنی های ادامه دار آمریکا گفت:امریکا حیا نمی کند و اموال ایران را سرقت می کند, در حالی که چند ماه پیش توافق نامه ای امضا کرده اند.

امام جمعه تبریز اضافه کرد: دشمن می داند که سپاه بازوی ولایت بوده و کشور را به جزیره ی ثبات تبدیل کرده است,به همین دلیل سپاه را تحریم می کند.

نباید اجازه ی نفوذ لایه های خاص و عوامل فتنه را به مجلسین داد

این عضو خبرگان گفت: انتخابات یک مرحله ی حساس است, نباید اجازه ی نفوذ لایه های خاص و عوامل فتنه را به مجلسین داد. افرادی هستند که در بین مردم شناخته شده نیستند اما لایه های بعدی فتنه هستند,از ورود این افراد باید ممانعت شود.

 وی با بیان این مطلب که ورود و نفوذ فرهنگی یکی از لوازمات مهم استحاله می باشد، گفت: ضد ارزش ها را جایگزین ارزش ها می کنند, در دانشگاهها کنسرت ها و اردوهای مختلط را رواج می دهند تا تفکرات دانشجویان منحرف و تضعیف شود. دانش آموزان به صورت گسترده وارد بازی های رایانه ای شده اند که برخی از این بازی ها بسیار خطرناک و مخرب است.

آیت الله شبستری گفت: هوشیاری و سرمایه گذاری و وحدت کمال لازم است تا جوانان را از مطالب مستهجن جدا کنیم. متاسفانه مصرف مشروبات الکلی در مملکت اسلامی روزبروز افزایش پیدا می کند.

وی اظهار داشت: این همه سرمایه گذاری و توطئه علیه نظام اسلامی یک برنامه ریزی وسیع دارد. رضا خان بالاجبار کشف حجاب می کرد, دشمن امروزی به صورت نرم و بدون اجبار این کار را می کند.

کسانی که خواب براندازی و استحاله دارند این آرزو را به قبر خواهند برد

آیت الله شبستری در پایان گفت:درمان درد ما وحدت حول ولایت می باشد تا در مبارزات فرهنگی هم پیروز شویم. مطمئنم کسانی که خواب براندازی و استحاله دارند و درصدد غروب آفتاب انقلاب هستند, این آرزو را به قبر خواهند برد.

وی اضافه کرد: امیدواری کافی نیست, در برابر شعار ضد انقلاب ها و لاییک ها باید شعار داد, حضور در صحنه های فرهنگی و سیاسی حول محور ولایت لازمه ی کار می باشد.

منبع: زیتون

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.