همکاری پهلوان برای مشارکت افراد دیگر در پدیده شاندیز

سخنگوی قوه قضاییه درباره اظهارات اخیر دادستان مشهد مبنی براینکه خبرهای خوشی برای سپرده گذاران پروژه پدیده شاندیز در راه است، توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از تسنیم حجت‌الاسلام‌والمسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در ادامه نود و یکمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت پرونده پروژه پدیده شاندیز و اینکه اخیراً دادستان مشهد اعلام کرده در این پرونده خبرهای خوشی برای سپرده گذاران در راه است، گفت: در این پرونده بنا بر این بود که تا جای ممکن موارد خلاف قانون اصلاح و جلوی مواردی که قابل اصلاح نیست گرفته شود و همچنین فعالیت اقتصادی پروژه بی جهت متوقف نشود تا مردم و سهامداران متضرر نگردند.

وی توضیح داد: در این پرونده چندین اقدام صورت گرفت؛ نخست اینکه گفته شد دیگر حق تبلیغات بیشتر ندارند تا از این طریق نتوانند پول بیشتری از مردم بگیرند. ثانیاً قیمت‌های کاذبی برای سهام‌ها پیدا شده بود که شائبه کلاهبرداری می‌رفت که خوشبختانه این قیمت‌ها تعدیل شد. همچنی برخی مجوزها با همکاری سازمان‌های مربوطه اصلاح شد و در ارتباط با بخشی دیگر که قابل اجرا نبودند، گفته شد که باید تخریب شوند.

سخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه برای ادامه پروژه نیاز به نقدینگی بود، افزود: در این پرونده بانک‌ها حاضر نبودند وام کلان بدهند و پروژه را به عنوان وثیقه بردارند. آقای پهلوان اعلام کرد که حاضر است برای ایجاد نقدینگی به منظور ادامه پروژه و تکمیل آن مشارکت افراد دیگر را بپذیرد و در اصل خبر خوبی که دادستان مشهد اعلام کرده همین مسئله است.

محسنی اژه‌ای افزود: تاکنون چندین بار بانک‌ها و شخصیت‌های حقیقی و حقوقی به میدان می‌آمدند اما به قرارداد که می‌رسید مشکلاتی به میان می‌آمد. خوشبختانه کسانی پیدا شدند  که بتوانند در این پروژه شریک شوند و نقدینگی بیاورند تا پروژه تکمیل شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.