در پی مرگ یک کودک آذری در بیمارستان کودکان تبریز؛

جوسازی رسانه های باکو؛ بهانه ای برای تفرقه در رابطه مردم دو سوی ارس

با وجود حل مساله تحویل و انتقال جسد کودک فوت شده تبعه جمهوری آذربایجان در بیمارستان کودکان تبریز، رسانه های باکو همچنان این موضوع را در روز دوشنبه نیز در دستور کار خود نگه داشته اند.

به گزارش تبریز بیدار، رسانه های آذری نوشتند،  سالانه هزاران تن از اتباع باکو برای درمان و پزشکی ( از معالجه عادی تا جراجی قلب و… ) به مراکز درمانی ایران به ویژه تهران، تبریز، اردبیل و آستارا  مسافرت می کنند. این شکل از تعامل و روی آوردن مردم باکو به شهرهای ایران برخی از محافل باکو را نگران کرده است. این محافل سعی دارند با انتشار اخبار و گزارش های منفی تحریف شده در خصوص درمان بیماران در ایران، آبروی حوزه پزشکی و درمان ایران را زیر سوال ببرده و پزشکان و پرستاران ایرانی را بی کفایت یا غیرماهر نشان دهند.

در همین راستا مرگ تاسف بار یک کودک در بیمارستان کودکان تبریز دستمایه ای برای سیاه نمایی از حوزه پزشکی و پرستاری در تبریز شده است.

پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی آ.ان.اس. روز دوشنبه خبر داد : «‌ خانواده گورگود داداش زاده، کودک ده ماهه ای که در بیمارستان کودکان تبریز جان باخت، جنازه او را  از بیمارستان خارج کرده اند.»

شبکه آ.ان.اس. افزود : « خانواده این کودک، امروز جنازه را به باکو می آورند.   شهریار داداشوف ، عموی این کودک گفت آنها می خواستند امروز، زود از آنجا خارج شوند. اما، به علت معطلی در اداره پلیس در ارتباط با اسناد مربوطه ، روند انتقال جنازه قدری به طول انجامیده است. هم اکنون برادرم به همراه دایی کودک، با جنازه از تبریز خارج شده اند و تا سه الی چهار ساعت دیگر به منطقه عبور مرزی خواهند رسید. »

 شبکه آ.ان.اس نوشت: « گورگود ۱۰ ماهه در ظهر ۲۱ ژانویه در نتیجه عفونتی که به ریه اش در بیمارستان کودکان تبریز وارد شد، جان باخت. در مورد خودداری بیمارستان از تحویل جسد این کودک به بستگانش خبر منتشر شده بود.»

سایر منابع خبری جمهوری آذربایجان نیز طی پنج روز اخیر اخبار زیادی را در این باره منتشر کرده اند. 

 این جوسازی ها در حالی است تا  اعتبار و حیثیت گردشگری پزشکی ایران را زیر سوال برده و در کل تصویری منفی از ایران ارائه دهند تصویری که می تواند بر رابطه مردم دو سوی ارس تاثیر گذار باشد. چرا که نگرانی از رابطه بین مردم دو منطقه نقشه های طولانی صهیونیسم جهانی را نقش بر بر آب می کند.

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.