معاون اداره ارشاد آذربایجان‌شرقی:

جشنواره استانی مد و لباس در تبریز

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از برگزاری دومین جشنواره استانی مد و لباس در تبریز خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار، علی محرمی اظهار داشت: دومین جشنواره استانی مد و لباس، برای تحقق منویات مقام معظم رهبری در ارائه سبک زندگی اسلامی توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با همکاری بنیاد ملی مد و لباس و کارگروه عفاف و حجاب آذربایجان‌شرقی و با اهتمام و همراهی هنرمندان و فعالان عرصه فرهنگ و هنر استان برگزار می‌شود.

وی توسعه و ترویج فرهنگ، هنر و آداب و رسوم بومی، ساماندهی مثلث طراحی، تولید و توزیع پوشاک در استان، زمینه‌سازی برای کشف و ظهور استعدادها و خلاقیت‌های نو، مرتبط با پوشاک اسلامی، ایرانی و بومی، بسترسازی برای ایجاد اشتغال پایدار برای طراحان مد و لباس استان، زمینه‌سازی برای آگاهی‌بخشی آحاد جامعه و گسترش معروف‌ها و ترویج طرح‌های استانی مناسب با سلیقه‌ها براساس سبک زندگی اسلامی را از اهم اهداف برگزاری این جشنواره برشمرد.

محرمی بخش‌های جشنواره را شامل دو بخش رقابتی و جنبی عنوان کرد و گفت: در بخش رقابتی طراحی – دوخت و  فیلم، عکس، کتاب، مقاله یا پایان‌نامه، نقاشی، مطبوعات و در بخش جنبی برگزاری کارگاه‌های تخصصی دوخت‌های سنتی و برگزاری کارگاه تخصصی و آموزشی طراحی لباس مد نظر این جشنواره است.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، شرکت در این جشنواره را برای کلیه هنرمندان و فعالان عرصه‌های مختلف فرهنگی و هنری و تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان لباس آزاد عنوان کرد و گفت: در بخش مقاله آثار ارائه شده باید دارای خلاصه، مقدمه و نتیجه بوده و تعداد صفحات آن کمتر از ۱۰ و بیشتر از ۳۰ صفحه نباشد و طرح‌ها و مدل‌‌های پوشش باید ابداعی، ابتکاری و جدید باشد و قابلیت تولید عمده را داشته باشد.

وی تأکید کرد: طرح‌های ارائه شده در تمام بخش‌ها باید مطابق با موازین اسلامی، فرهنگ و هویت ایرانی باشد.

محرمی گفت: کلیه طرح‌های برگزیده جشنواره مطابق با ماده ۴ قانون ساماندهی مد و لباس، جهت حمایت قانونی حقوق مولفان و مصنفان به بنیاد ملی مد و لباس ارسال خواهد شد و به کلیه شرکت‌کنندگان که آثارشان به بخش مسابقه راه یابد، گواهی شرک در جشنواره تعلق خواهد گرفت.

وی آخرین مهلت ثبت‌نام و ارسال آثار به جشنواره را پانزدهم بهمن‌ماه جاری و زمان برگزاری جشنواره را ۲۴ تا ۲۹ بهمن ۹۴ اعلام کرد و گفت: علاقمندان می‌توانند آثار خود را به نشانی: تبریز، بلوار استاد شهریار، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز ارسال نموده و یا با شماره تلفن ۳۳۲۴۸۳۴۴۰۴۱ تماس بگیرند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.