پیدا و پنهان یک حادثه ناگوار در تبریز؛

مادر کودک آذری فوت شده : خدمات بسیار خوبی در تبریز به ما ارائه شد

والدین کودک فوت شده آذری در تبریز از خدمات ارائه شده جمهوری اسلامی ایران نسبت به اتباع خارجی تشکر کردند.

به گزارش تبریز بیدار، “پروانه قلی اوا” مادر این کودک هشت ماهه فوت شده روز یکشنبه ایرنا گفت: حدود ۵۰ روز قبل به دلیل بزرگ شدن کبد قورقود داداش زاده، فرزندمان به تبریز مراجعه کردیم که به تشخیص پزشک در بیمارستان کودکان تبریز بستری شد.

وی ادامه داد: در این مدت روند بیماری فرزندم رو به بهبود بود و خدمات بسیار خوبی از سوی پرسنل بیمارستان و کادر درمانی ارائه می شد.

“روشن داداش وا” پدر این کودک نیز به خبرنگار ایرنا گفت: در این مدت کوچکترین کم کاری از سوی پرسنل بیمارستان نسبت به فرزندمان مشاهده نکردیم و من از پزشک معالج و کادر درمانی تشکر می کنم.

وی افزود: متاسفانه فرزندم به دلیل بیماری آنفلوآنزا مدت هشت روز در بخش آی سی یو بیمارستان بستری شد و در نهایت چند روز قبل به دلیل بیماری در بیمارستان جان خود را از دست داد.

پدر این کودک فوت شده آذری اظهار کرد: با توجه به اینکه هزینه های درمان فرزندمان در حدود ۳۱۰ میلیون ریال بود و ما نیز توان پرداخت آن را نداشتیم از سوی مددکار بیمارستان به موسسه خیریه معرفی شدیم که خیران آن موسسه پرداخت ۸۰ درصد هزینه های بیمارستان را متقبل شدند.

وی اضافه کرد: از مجموع باقی مانده بدهی که ۶۰ میلیون ریال بود ۳۰ میلیون ریال آن را تهیه کردیم و برای تهیه مابقی هزینه های درمان از سفارت آذربایجان درخواست کمک مالی کردیم.

داداش وادر خصوص خبری که در شبکه های جمهوری آذربایجان در خصوص فرزندشان درج شده اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: به دلیل عدم دسترسی به اینترنت و شبکه های تلویزیونی دولت خود از کم و کیف اخبار اطلاعی ندارم.

وی خاطرنشان کرد: برادرم برای جذب کمک های مردمی اقدام به مصاحبه با رسانه های باکو کرده تا از این طریق بتواند کمک هزینه ای برای ما دریافت کند.

پدر این کودک فوت شده خاطرنشان کرد: هیچ تفاوتی در ارائه خدمات درمانی و انسان دوستانه در جمهوری اسلامی ایران مشاهده نکرده ایم حتی بیش از آنچه که تصور داشتیم به عنوان مهمان خدمات دریافت کردیم و هزینه باقیمانده نیز از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران پرداخت شد.

بر اساس این گزارش کودک آذربایجانی هشت ماهه به علت بیماری نادر کمبود گلبول های خونی و بزرگ شدن کبد همراه خانواده به تبریز مراجعه و ۵۱ روز قبل در بیمارستان کودکان این شهر بستری می شود که به رغم تلاش همه جانبه و شبانه روزی پزشکان معالجات موثر واقع نمی شود و کودک فوت می کند.

۳۱۰ میلیون ریال هزینه بیمارستان بود که چون والدین کودک اظهار عجز و ناتوانی مالی می کنند مددکاری بیمارستان آن ها را به تشکل های خیریه مردم نهاد ‘قلب های سبز’ و ‘محک’ معرفی می کند.

این دو تشکل خیریه نیز تامین ۸۰ درصد هزینه های بیمارستان را متقبل شده و مقرر می شود ۲۰ درصد باقیمانده هزینه را اولیا بیمار پرداخت کنند که آنها باز اظهار می کنند که توان پرداخت این رقم را نیز ندارند.

در مصاحبه ای که عموی کودک فوت شده آذربایجانی با رسانه های باکو انجام داده است، در اقدامی غیر واقعی و غیرانسانی اظهار شده کودک در بیمارستان به گروگان گرفته شده است.

متاسفانه برخی از رسانه های جمهوری آذربایجان نیز با چشم پوشی از واقعیت تقبل ۸۰ درصدی هزینه های بیمارستانی کودک فوت شده از سوی تشکل های خیریه ای ایران، درباره خدمات پزشکی با کیفیت کشورمان به اتباع آذربایجانی سیاه نمایی کرده اند.

کارشناسان مسائل سیاسی احتمال می دهند که این اقدام نادرست و غیرانسانی در شرایطی که روابط ایران و جمهوری آذربایجان سیر صعودی می پیماید از سوی جناح مخالف دولت علی اف صورت گرفته باشد و آنها می خواهند در این مسیر سنگ اندازی کنند.

همچنین گفته می شود این قبیل اقدامات در راستای زیر سوال بردن مرجعیت پزشکی ایران برای مردم جمهوری آذربایجان و ادامه سناریوی ایران هراسی و اسلام هراسی باشد.

n3024116-4760194

n3024116-4760195

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.