در دیدار نجفی با مدیر پروژه انتقال واگن به تبریز عنوان شد؛

تسریع در روند انتقال واگن مترو به تبریز

شهردار تبریز در دیدار با مدیر پروژه انتقال واگن به تبریز، خاطرنشان کرد: شهرداری تبریز در اجرای برنامه‌های تحول‌آفرین، تسریع در انتقال واگن‌ها، بهره‌گیری از تکنولوژی‌های روز و تامین زیرساخت‌های لازم برای مونتاژ قطعات را مد نظر دارد .

به گزارش تبریز بیدار، صادق نجفی در دیدار با زو زِمین، با بیان این مطلب اظهار داشت: تعامل موفق مدیریت شهری تبریز با بخش‌های فنی و صنعتی شرکت چینی، می‌تواند در سایر حوزه‌های عمرانی، به خصوص در بحث تراموا نیز تاثیرگذار ظاهر شود.

شهردار تبریز با اشاره به مونتاژ قطعات متروی سه کلان شهر تبریز، اصفهان و شیراز در تبریز گفت: مدیریت شهری تبریز، از بابت تامین زیرساخت‌ها و شرایط فنی، هیچ‌گونه محدودتی نداشته و در مقابل، از طرف چینی انتظار دارد، روند تولید، تکمیل و انتقال قطعات را به تبریز، سرعت ببخشد.

وی ادامه داد: سفر رییس‌جمهور محترم چین به کشورمان و تثبیت همکاری‌های اقتصادی طرفین، می‌تواند شتاب‌دهنده تعامل تبریز با شرکت‌های معتبر چینی باشد .

نجفی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی پروژه تراموای در دهه فجر، تاکید کرد: با توجه به تکنولوژی نزدیک مترو و ترامو، شهرداری تبریز در خصوص طراحی خطوط و بدنه‌سازی،  مصمم به همکاری با طرف چینی است.

زو زِمین، مدیر پروژه انتقال ۳۱۵ واگن به تبریز نیز در این دیدار، با بیان این که طبق تفاهم نامه، از مجموع ۳۱۵ واگن، ۱۰۰ واگن باید در چین ساخته می شد، افزود: ۸۵ واگن پس از ساخت، بین سه کلان‌شهر تبریز، شیراز و اصفهان توزیع شده و ساخت ۱۵ واگن باقی‌مانده نیز در مراحل تکمیلی است.  

مدیر چینی فعال در پروژه مترو تبریز ادامه داد: با فراهم‌شدن ساز و کارهای لازم، شرکت چینی، طبق قرارداد تنظیم شده، واگن های تکمیلی و همچنین تکنولوژی مونتاژ قطعات ۲۱۵ واگن بعدی را در زمان‌بندی‌های مشخص در اختیار تبریز قرار خواهد داد 

وی با اشاره به  ضرورت وجود زیرساخت های مورد نیاز و سرمایه‌گذاری‌های هنگفت برای ساخت بدنه، پیشنهاد داد، این بخش، با مشارکت یک شرکت دیگر در ایران صورت بگیرد، تا به این ترتیب پروژه از نظر صرفه اقتصادی و زمانی، به خوبی هدایت شود .

زِمین همچنین در خصوص نقش‌آفررینی شرکت چینی در خصوص پروژه‌ تراموا اعلام آمادگی کرد. 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.